بررسی 10 نوع از متداول ترین مشکلات کولر گازی

مشکلات کولر گازی

با نزدیک شدن به فصل گرما همواره بسیاری از افراد به دنبال سرویس های کولر خود سهتند تا بتوانند در این فصل بدون هیچ مشکلی از کولر گازی خود استفاده کنند در حالت معمول شما باید به صورت دوره ای کولر خود را به کمک یک سرویس کار کولر بازبینی کنید تا از صحت و سلامت دستگاه خود باخبر شوید اما ما در این مقاله از خدمت نت قصد داریم به معرفی 10 نوع از شایع ترین مشکلات کولر گازی بپردازیم و شما عزیزان را با این مشکلات آشنا سازیم، این موارد از مهم ترین و کلیشه ای ترین مواردی بوده اند که کاربران با ما آن ها را در میان گذاشته اند و سعی کرده ایم در این مقاله به طور کاملا حرفه ای شما را با رایج ترین مشکلات کولر گازی اشنا سازیم.

بررسی 10 مورد از شایع ترین مشکلات کولر گازی

1- فیلتر هوای کثیف کولر گازی خود را تعویض کنید!

فیلتر هوا در کولر های گازی یک قطعه بسیار مصرفی است که هر از گاهی باید نگاهی به این قسمت بیاندازید تا در صورت ایجاد مشکل بتوانید آن را برطرف کنید، فیلتر هوای کثیف علاوه بر کاهش کیفیت کولر می تواند اثر نامطلوبی را نیز بر سایر قطعات بگذارد، به همین دلیل است که همواره باید به این قطعه مصرفی توجه کنید.

2- کاهش سرمایش کولر گازی

یکی دیگر از مشکلات شایع کولر گازی که همه افراد حداقل یک بار با آن دست و پنجه نرم کرده اند به وزش باد گرم کولر بر می گردد، ممکن است کولر گازی شما نیز هر از گاهی باد گرم بزند اما دلیل آن چیست؟ در حالت عادی یک واکنش شیمیایی بسیار ساده باعث می شود تا هوای محیط خنک شود اما چنانچه سطح خنک کنندگی سیستم سرمایشی شما پایین است یعنی یک جای کار می لنگد و مشکلی برای سیستم شما به وجود آمده است. در اکثر مواقع و می توان گفت بیش از 90 درصد این مشکل ریشه در نشتی گاز کولر گازی دستگاه شما خواهد داشت که در اولین فرصت باید نسبت به برطرف کردن عیب دستگاه خود بکوشید.

3- فن بیرونی (کندانسور) را چک کنید!

نگاهی به قسمت پشتی کولر بیاندازید و توجه کنید که آیا فن بیرونی (کندانسور) به خوبی کار می کند یا خیر؟ در حالت کلی از وظایف اصلی فن بیرونی (کندانسور) انتقال گرمای محیط درونی به بیرونی می باشد، چنانچه فن بیرونی (کندانسور) به خوبی عمل نکند سرمای مناسبی نمی تواند عملا جایگزین گرمای درونی منزل شود ، این موضوع در نهایت باعث خواهد شد که کمپرسور بیش از حد گرم شده و سیکل سرمایش کولر گازی شما مختل شود.

مشکلات کولر گازی

4- برد الکتریکی دستگاه را چک کنید!

خرابی برد یکی از رایج ترین مشکلات کولر گازی است اما چطور می توان به این موضوع پی برد؟ در حالت معمول هنگامی که مشکلی در برد دستگاه شما ایجاد شود با مشکلاتی همانند خاموش شدن کولر گازیف طبق برنامه عمل نکردن و… مواجه خواهید شد، در این صورت حتما با یک سرویس کار کولر گازی هماهنگ کنید تا بتواند عیب اصلی دستگاه شما را بررسی و رفع نماید.

چهارمین مشکل شایع کولر گازی یکی از مشکلات رایج خرابی برد فرمانی یا مدار الکتریکی دستگاه است که در صورت بروز مشکل برای این قسمت امکان به وجود امدن هر مشکلی هست ازجمله خاموش شدن کولر گازی یا طبق برنامه نبودن عملکرد دستگاه و …

5- کابل های سیم کشی را بررسی کنید.

چنانچه دستگاه شما به طور خودکار روشن و خاموش می شود بهتر است نگاهی به سیم کشی دستگاه بیاندازید، چنانچه سیم کشی دستگاه شما معیوب باشد خطر آتش سوزی وجود خواهد داشت.

مشکلات کولر گازی

6- آبریزش کولر از پنل داخلی دستگاه

مجددا یکی از شایع ترین مشکلات کولر گازی که درصد بسیار بالایی از مشتریان خدمت نت با ما در میان گذاشتن، سر ریز شدن آب داخلی کولر می باشد اما با کمی فکر می توان مشکل را دریافت، آبی که از پنل داخلی دستگاه خارج می شود از طریق لوله به محیط خارجی انتقال می یابد، حال ممکن است راه خروجی مسدود شده باشد و عملا آب موجود در پنل راهی به سوی بیرون پیدا نکند، در این صورت حتما با یک سرویس کار ماهر در تماس باشید تا دستگاه شما را بررسی کند.

7-وجود برفک بر روی لوله های کولر

کاهش میزان شارژ گاز دستگاه یا کثیف بودن فیلترها در نهایت می تواند موجب برفک زدن لوله های دستگاه شما شود که در نهایت پس از خاموش نمودن دستگاه با سرازیر شدن آب برفک همراه خواهید بود. در این صورت نیز حتما با یک سرویس کار در ارتباط باشید تا بتوانید مشکل را ریشه یابی کنید.

8- سیستم تهویه فعال نمی شود!

یکی دیگر از مشکلات موجود در کولر های گازی روشن نشدن به موقع دستگاه استف در این صورت اگر سیستم کولرگازی مرکزی نیز روشن نشد ابتدا سعی کنید ترموستات و کنترل را به درستی و با دقت تنظیم کنید چنانچه با استفاده از این روش پاسخی دریافت نکردید می توانید با ما در تماس باشید.

9- لرزش کولر گازی و یا ایجاد یک صدای غیرمتعارف

صدای غیر معمول کولر گازی همواره به یکی از مشکلات اصلی در میان دارندگان این نوع از محصولات تبدیل شده است اما این صدا از کجا می آید؟ این صدا ممکن است از یونیت داخلی یا یونیت خارجی کولر گازی باشد. این صدا های ناهنجار و غیر عادی دلایل مختلفی می تواند داشته باشد اما بطور کلی و برحسب مشاهدات مکرر این صدا می تواند از بالانس بودن فن یونیت خارجی کولر گازی یا فن یونیت داخلی کولر گازی باشد و یا اینکه پایه های کمپرسور کولر گازی لق یا شل شده باشد که نیاز به آچارکشی داشته باشند.

10-فن پنل داخلی کولر گازی کار نمی کند

چنانچه فن دستگاه شما کار نکرد ابتدا فیلتر هوا را بررسی کنید اگر احیانا مسدود شده باشد خودتان نیز می توانید مشکل را رفع کنید اما اگر در این بین شاهد حضور یخ بر روی کویل سردکننده و لوله های برد وجود داشت اجازه دهید در ابتدا آن یخ آب شود و سپس بررسی کنید که آیا فن کار می کند یا خیر اگر کار نکرد شاید رله فن یا خود موتور فن خراب است با تعمیر کار کولر گازی تماس بگیرد.

جمع بندی:

ما در این مقاله از خدمت نت به معرفی 10 مورد از رایج ترین و شایع ترین مشکلات کولر گازی پرداختیم چنانچه شما عزیزان در خصوص سایر مشکلات کولر گازی اطلاعاتی دارید می توانید با ما در میان بگذارید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

12 + 14 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.