آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی موضوعی است که بر خلاف سایر ریموت کنترل کولرهای گازی، آموزش دقیقی در خصوص آن وجود ندارد. ما در مجموعه خدمت نت قصد داریم در این مقاله از سری مقالات آموزشی مرتبط با آموزش ریموت کنترل کولرهای گازی موجود در بازار ایران، به طور کاملاً اختصاصی آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی بپردازیم.

با اینکه مدل ریموت کنترل کولر گازی‌های میتسوبیشی بعضاً متفاوت است، اما نحوه کار آن‌ها یکسان است. کار کردن با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی، بسیار شبیه به کار کردن با ریموت کنترل سایر کولرهای گازی است که تا به حال در وب سایت  مجموعه خدمت نت به آن‌ها پرداخته شد، اما در این ریموت کنترل‌های کولر گازی میتسوبیشی، چندین دکمه وجود دارد که با عناوین دیگری معرفی شده‌اند. بر همین اساس ما تصمیم گرفتیم تا این ریموت کنترل را هم به شما معرفی نماییم.

عمده ترین ریموت کنترل های معروف و موجود در بازار ایران را می توان چنین معرفی کرد:

 • ریموت کنترل کولر گازی اجنرال
 • ریموت کنترل کولر گازی GREE
 • ریموت کنترل کولر گازی هایسنس
 • ریموت کنترل کولر گازی تراست
 • ریموت کنترل کولر گازی سامسونگ
 • ریموت کنترل کولر گازی TCL

شما می توانید با جستجوی عناوین ریموت کنترل‌های بالا، آموزش مرتبط با آن را در مجله آموزشی خدمت نت در بخش مربوط به سیستم‌های سرمایشی مشاهده فرمایید.

لازم به عرض است که برای این آموزش ، یعنی آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی، از دفترچه راهنمای آن استفاده شده است.

پس چنانچه شما از کولر گازی میتسوبیشی استفاده می‌نمایید، این آموزش می‌تواند برای شما مفید باشد. با آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی همراه ما باشید.

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در این زمینه دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

معرفی اجزای ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

همان‌طور که در تصویر ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی مشاهده می‌کنید، ما تمامی قسمت‌های کاربری ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی را شماره‌گذاری کرده‌ایم تا شما توضیحات ما را در خصوص هر یک از این بخش‌ها به خوبی متوجه شوید.

1- ON/OFF دکمه خاموش و روشن

از این دکمه مشابه تمامی ریموت کنترل‌ها ، می‌توان برای خاموش یا روشن نمودن کولر گازی میتسوبیشی استفاده کرد.

2- FAN دکمه تنظیم فن

مشابه سایر کولرهای گازی دیگر، با استفاده از این دکمه، شما می‌توانید با تنظیم سرعت فن میزان حجم جریان هوای خروجی از کولر گازی را به دلخواه و بر اساس نیازتان در چهار حالت قرار دهید.

هر بار که این دکه را بفشارید، سرعت فن به ترتیب زیر تغییر می‌یابد:

اتوماتیک (AUTO) ←خاموش (QUIET) ← کم (LOW)  ← متوسط (MED) ← زیاد (HIGH) ← خیلی زیاد (SUPER HIGH)

 • خودکار
 • حالت سکوت (خاموش)
 • حالت کم
 • حالت متوسط
 • حالت زیاد
 • حالت خیلی زیاد

3- Mode دکمه تنظیم حالت

این دکمه، یکی از کاربردی‌ترین دکمه‌های هر ریموت کنترلی است. هر بار که این دکمه را فشار دهید، یکی از حالت‌هایی که در زیر توضیح داده شده است به نمایش درخواهد آمد که شما می‌توانید با توجه به نیازتان روی حالت دلخواه تنظیم کنید. لازم به ذکر است که این حالت‌ها به ترتیب نمایش داده می‌شوند:

AUTO (خودکار) ← COOL (سرد) ← DRY (خشک) ← HEAT (گرما)

 • AUTO ( خودکار ) : با انتخاب این گزینه، کولر گازی میتسوبیشی روی حالت خودکار ( اتوماتیک ) تنظیم می‌گردد و دمای کولر گازی را بنا بر دمای مورد نیاز شما تنظیم می‌کند.
 • COOl ( سرد ) : این گزینه مختص فصل گرما می‌باشد و با فعال کردن آن کولر گازی هوای سرد تولید می‌کند. در این حالت توصیه می‌شود که دمای سرما را کمتر از -10درجه نکنید، چون در این حالت سرما و رطوبت افزایش می‌یابد و قطعاً باعث آسیب به مبلمان و وسایل محیط خواهد شد.
 • HEAT ( گرم ) : این گزینه مختص فصل سرما می‌باشد و با فعال کردن آن کولر گازی هوای گرم تولید می‌کند. در این حالت عکس خورشید روی صفحه نمایش ریموت کنترل ظاهر می‌شود.
 • DRY ( خشک ) : با انتخاب این گزینه ، فرایند تهویه مطبوع و کاهش رطوبت موجود در هوا آغاز می‌گردد . این گزینه کولر شما را در حالت خشک یا رطوبت‌گیر قرار می‌دهد. در این حالت عکس قطره آب روی صفحه نمایش ریموت کنترل ظاهر می‌شود.

4-  ECONO COOL دکمه

این دکمه در واقع مشابه دکمه SWING در ریموت کنترل سایر کولرهای گازی است. اگر این دکمه را فشار دهید، باعث گردش باد یا هوای تولید شده کولر می‌گردد.( شاید به نحوی مشابه چرخیدن پنکه که باد را به اطراف پخش می‌کند ). برای لغو کردن این قابلیت، مجدد یک‌بار دیگر این دکمه را فشار دهید.

نکته مهم: لازم به ذکر است چنانچه هر یک از دکمه‌های VANE ، LONG یا POWERFUL را فشار دهید،  قابلیت ECONO COOL غیرفعال می‌شود.

5- Sleep دکمه عملکرد خواب

در کولر گازی میتسوبیشی، هر زمانی که شما این دکمه را فشار دهید، حالت خواب برای آن فعال می‌گردد. حالت خواب باعث می‌شود تا زمانی که شما در حال استراحت یا خواب هستید، فضای محیط متعادل نگه داشته شود و از سرد یا گرم شدن نامتعادل جلوگیری کند. این قابلیت در اکثر کولرهای گازی وجود دارد.

6- WIDE VANE دکمه هدایت افقی باد

با زدن این دکمه شما می‌توانید این قابلیت را فعال کنید که باد یا هوای تولید شده کولر گازی میتسوبیشی، به صورت افقی به گردش درآید. یعنی اینکه باد یا هوای تولید شده به سمت چپ و راست هدایت می‌شود. با هر بار فشار دادن این دکمه ، نوع هدایت باد با توجه به پنجره نصب شده روی پنل، تغییر خواهد یافت. مثل تصویر زیر.

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

7- POWERFUL COOL دکمه افزایش عملکرد

کولر گازی میتسوبیشی چنانچه در هر حالتی باشد(گرما یا سرما ) می‌توان قابلیت POWERFUL COOL را فعال نمود. با فعال کردن این قابلیت، فن با سرعت بالایی کار خواهد کرد هوا را با قدرت بالایی منتشر می‌کند. این قابلیت به طور خودکار پس از 15 دقیقه لغو می‌شود.

توصیه می‌شود در این حالت، موقعیت یا جهت هدایت و جریان هوا را یا بر روی خودکار و یا به سمت پایین تنظیم کنید.

برای لغو کردن این قابلیت، مجدد یک‌بار دیگر مجد همین دکمه را بفشارید.

همچنین چنانچه یکی از دکمه‌های ON/OFF ،  FAN ،  ECONO COOL یا i-save را فشار دهید، این قابلیت غیرفعال می‌گردد.

8- TOO COOL / TOO WARM دکمه تنظیم دما

این دکمه در واقع همان دکمه  دکمه‌های بالا و پایین است که برای تنظیم میزان دما به کار می‌روند .شما می‌توانید با این دکمه‌ها دما را افزایش یا کاهش دهید.

به وسیله‌ی این دکمه‌ها ، شما بنا به نیازتان دمای محیط را افزایش یا کاهش می‌دهید. شما برای افزایش دمای سرد از TOO COOL برای کاهش دمای سرد(افزایش دمای گرم) از دکمه TOO WARM استفاده می‌کنید.

9 و 10 START/STOP

از این 2 دکمه در زمان‌هایی استفاده می‌شود که قرار است تایمر را فعال یا غیرفعال کنیم. با زدن دکمه START تایمر که از قبل تنظیم شده است، فعال می‌شود و با زدن دکمه STOP تایمر متوقف می‌گردد.

11- VANE دکمه هدایت عمودی باد

با زدن این دکمه شما می‌توانید این قابلیت را فعال کنید که باد یا هوای تولید شده کولر گازی میتسوبیشی، به صورت عمودی به گردش درآید. یعنی اینکه باد یا هوای تولید شده به سمت بالا و پایین هدایت می‌شود. با هر بار فشار دادن این دکمه ، نوع هدایت باد با توجه به پنجره نصب شده روی پنل، تغییر خواهد یافت. مثل تصویر زیر.

چنانچه این حالت روی خودکار قرار بگیرد ،2 بوق ریز زده می‌شود.

آموزش کار با ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی

12- TIME دکمه‌های تنظیم زمان

از این دو دکمه برای تنظیم زمان بر روی تایمر و همچنین تنظیم ساعت استفاده می‌شود و به وسیله آن‌ها زمان تایمر و یا ساعت را افزایش یا کاهش می‌دهیم.

13- RESET دکمه تنظیم مجدد

شما از این قسمت می‌توانید تمامی تنظیماتی که بر روی کولر گازی میتسوبیشی اعمال کرده‌اید لغو کنید و تمامی تنظیمات را به حالت اولیه بازگردانید. برای این کار باید از یک شی نوک تیز استفاده کنید.

14- Clock تنظیم ساعت

شما از این بخش می‌توانید ساعت را تنظیم کنید. برای تنظیم ساعت بر اساس مراحل زیر پیش بروید:

 • با یک وسیله نوک تیز، این قسمت را فشار دهید
 • با توجه به نیازتان ، به وسیله دکمه‌های TIME زمان را تنظیم کنید
 • این قسمت را یک‌بار دیگر فشار دهید

15- نشانگر محل باطری

این قسمت به شما نشان می‌دهد که باطری در کجا قرار دارد. در این ریموت کنترل کولر گازی میتسوبیشی ، باطری‌ها در زیر درپوش ریموت کنترل قرار دارد. شما به راحتی می‌توانید این درپوش را باز کرده و نسبت به تعویض باطری اقدام نمایید.

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در این زمینه دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

مطالب مرتبط

یک دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + پانزده =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.