نحوه نظافت منزل

نحوه نظافت منزل

نظافت منزل و نحوه نظافت منزل

نظافت منزل و موارد لازم برای نظافت و ترفندهایی که میشود از آنها کمک گرفت تا خانه های تمیز تری داشته باشیم .

برای نظافت منزل ابتدا باید در انتخاب نوع مواد شوینده دقت کنیم .

نظافت منزل
نظافت منزل

برای نظافت منزل اگر بخواهیم از کف خانه شروع کنیم باید ابتدا سطح آن را جارو کنیم و بعد متناسب با خانه مواد شوینده انتخاب کنیم اگر کف خانه سرامیک باشد میتوانیم از وایتکس یا محلول جوش شیرین با آب را انتخاب کنیم و بعد کف خانه را تمیز کنیم .

حالا ممکن است کف خانه پارکت یا لمینیت باشد که نباید برای نظافت آنها از وایتکس استفاده کنید زیرا به علت اینکه چون ماده وایتکس مواد شمیایی هستند ممکن است جنس آنها طوری باشد خراب شوند از آب و طی استفاده میکنیم .

برای نظافت کابینت ها اگر جنس آنها فلزی باشد میتوانید دوباره از مایع وایتکس استفاده کنید ولی اگر ام دف باشد بهتر است از محلول های سفید کننده بنام من استفاده کنید زیرا سطح کابینت ها تمیز و ضدعفونی میشود اگر کابینت ها ام دی اف باشد باید از محلول آب و جوش شیرین استفاده کنید .

برای تمیز کردن شیشه بهترین راحل این است از شیشه شور های مخصوص برای شیشه استفاده کنید و با روزنامه تمیز کنید اگر تمیز کردن شیشه ها با روزنامه کار سختی باشد با دستمال های مخصوص که برای جنس شیشه ها هستند استفاده کنیم و تمیز کنیم .

برای تمیز کردن دیوار ها بهتر است ابتدا بدانیم که جنس نوع رنگ ها به چه صورتی میباشد آیا قابل شست وشو هستند یا خیر درصورتی که قابل شست و شو بودن با دستمال و مواد شوینده که ضدغفونی هم میکند تمیز کنیم اگر قابل شست وشو نباشد میتوانید مجدد از رنگ های قیمت مناسب تر استفاده کنید و دیوار ها را تمیز کنید .

نظافت محل کار می تواند تاثیر بسیار مثبتی بر روی روحیه کارگران و کارمندان هر مجموعه داشته باشد. معمولا اگر هر روز صبح کارکنان یک مجموعه وارد محیطی بسیار تمیز مرتب وارد شوند، کارایی بسیار بیشتری نسبت به زمانی که وارد محیطی آشفته و به هم ریخته می شوند.

بدین ترتیب نظافت محل کار می تواند اهمیت بسیار زیادی داشته باشد. از طرفی دیگر وجود آلودگی های موجود در محل کار از نظر بهداشتی مضر بوده و به خصوص کسب و کار هایی که در تولید مواد غذایی فعالیت دارند، باید به نظافت محل کار اهمیت بیشتری بدهند.

زیرا معمولا چنین کارخانه هایی محصولاتی برای مصرف عموم مردم تولید نموده و باید ملاحظات بهداشتی را رعایت نمایند. از این رو معمولا هر نوع کسب و کاری نیاز به نظافت محل کار داشته، تا بتواند از مزایای تمیز بودن محل کار بهره مند شود.
این موضوع باعث شده تا در سال های اخیر شرکت های خدماتی برای نظافت محل کار افراد حرفه ای را تربیت نمایند دو از آنها برای تمیز کردن محیط های کاری مختلف استفاده نمایند. بدین ترتیب کیفیت کار آنها بسیار بیشتر می شود.

معمولا محیط های کسب و کار مکان های بسیار پر رفت و آمد و شلوغی می باشند. بدین ترتیب ممکن است بیشتر از خانه ها دچار آلودگی های مختلف شوند. این موضوع از جنبه های دیگری نیز مهم می باشد، زیرا در محیط های مربوط به کسب و کار های مختلف ممکن است افراد بسیار مختلفی رفت و آمد داشته باشند و حتی شاید افرادی برای مذاکره، خرید و یا فروش محصولی به محل کار مراجعه نمایند.

در این صورت علاوه بر توانایی های فرد مذاکره کننده، محیط اطراف و محل کار نیز در نتیجه بخش بودن این مذاکرات موثر می باشد. بدین ترتیب کسب و کار هایی که توانسته اند نظافت محل کار را به خوبی انجام داده و به آن اهمیت زیادی می دهند، توانسته اند در حوزه کاری خود موفق تر عمل نمایند.

زیرا چنانچه محیط کسب و کار تمیز نبوده و وسایل مختلف بدون نظم در جای نامناسب قرار گرفته باشند، نمی توان انتظار داشت که آن کسب و کار به موفقیت های لازم دست پیدا نماید. بدین ترتیب نظافت محل کار می تواند علاوه بر پاکیزگی بر روی افزایش بهره وری کسب و کار های مختلف نیز تاثیر داشته باشد.نظافت منزل

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 1 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.