مجموعه‌ی خدمت نت

آشنایی با کاربرد کلیدهای تلفن سانترال پاناسونیک

آشنایی با کاربرد کلیدهای تلفن سانترال پاناسونیک
آشنایی با کاربرد کلیدهای تلفن سانترال پاناسونیک
مطالب مرتبط

تلفن سانترال پاناسونیک و هر تلفن سانترال دیگری، عمدتا و به طور معمول در کنار دستگاه‌های سانترال مورد استفاده قرار می‌گیرند؛ البته به بدین معنا نیست که نمی‌توان از تلفن‌های سانترال به تنهایی استفاده نمود، بلکه منظور ما استفاده معمول از این تلفن‌ها بود.

تلفن سانترال پاناسونیک که در این مقاله مورد توجه ما می‌باشد، یکی از این مدل تلفن‌هاست که به دلیل برخورداری از کیفیت بالا، بسیار مورد توجه استفاده‌کنندگانِ تلفن سانترال است.

تلفن سانترال پاناسونیک و غالب تلفن‌های سانترال برای ارائه خدمات بهتر به کاربران خود، دارای تعدادی کلید (دکمه) بر روی صفحه خود می‌باشند که هر یک کارایی و مسئولیت ارائه خدمتی خاص را بر عهده دارند.

ما در این مقاله از مجله آموزش خدمت نت قصد داریم تا در قالب توضیحاتی کوتاه، شما را با کاربرد کلیدهای تلفن سانترال پاناسونیک آشنا کنیم.

ویژگی‌های تلفن سانترال

اما پیش از اینکه بخواهیم به کاربرد کلیدهای تلفن سانترال پاناسونیک بپردازیم، قصد داریم تا به ویژگی‌های تلفن سانترال اشاره‌ای مختصر داشته باشیم.

از مهم‌ترین مزیت‌های تلفن سانترال می توان به موارد زیر اشاره کرد:

۱- ارتباط خطوط داخلی: ۱- ارتباط خطوط داخلی: در سیستم‌های ادارای به دفعات ممکن است که کارمندان با یکدیگر مکالمه داشته باشند. یکی از مزیت‌های موجود این است که چنین مکالماتی منجر به مشغولی خطوط نمی‌گردد.

همچنین این امکان وجود دارد تا ادامه مکالمات در حال انجام، از کارمندی به کارمند دیگر (انتقال تماس) به راحتی هر چه تمام صورت پذیرد.

۲- اپراتور گویا: خوش آمدگویی (به صورت صدای ضبط شده)، معرفی مجموعه و نیز راهنمایی فرد تماس گیرنده برای ارتباط با واحد مورد نظر.

۳- ضبط مکالمات: امکان ضبط خودکار تمامی مکالمات. چنین قابلیتی به عنوان قابلیتی نظارتی/مدیریتی بسیار مورد توجه مدیرانی قرار می‌گیرد که تمایل دارند تا با بازشنوی مکالمات، روند بهبود ارائه خدمات را ترسیع ببخشند.

۴- صندوق صوتی: امکان دریافت پیغام صوتی. به این صورت که این امکان برای فرد تماس گیرنده با مجموعه شما وجود دارد تا برای شما پیغام صوتی قرار دهد.

۵- صف انتظار: سیستم نوبت دهی به تماس گیرندگان برای برقراری مکالمه با کارمندان.

۶- گزارش گیری: قابلیت مدیریتی دیگری که امکان مشاهده انواع گزارشات از تماس های تلفنی مجموعه را فراهم می‌سازد.

آشنایی با سانترال و انواع تلفن‌های آن


کاربرد کلیدهای تلفن سانترال پاناسونیک

کلید Program : این کلید جهت ورود و خروج به مود برنامه‌ریزی کاربرد دارد.

کلید Conf : جهت فراهم نمودن یک ارتباط چندنفره برای برگزاری کنفرانس

کلید Intercom : جهت فراهم ساختن شرایط ارتباط و امکان پاسخگویی به ارتباطات داخلی

کلید FWD/DND : جهت رفتن به حالت استراحت و نیز انتقال مکالمه

کلید Flash/Recall : برای برخورداری از قابلیت‌های خط تلفن، قطع نمودن ارتباط و فراهم ساختن ارتباطی جدید بدون نیاز به گذاشتن گوشی

کلید Auto Ans : جهت فراهم نمودن امکان پاسخ‌دهی به تماس دیگران به‌صورت خودکار و بدون نیاز به استفاده از دست

کلید Mute : قطع نمودن صدا در زمان مکالمه

کلید Auto dial/Store : قابلیت شماره‌گیری صحیح و ذخیره تغییرات انجام‌شده در برنامه‌ریزی

کلید Redial : شماره‌گیری مجدد آخرین تماس گرفته‌شده

کلید Transfer : جهت قرار دادن مکالمه بر روی مکالمه داخلی دیگر

کلید Hold : قرار دادن مکالمه در حالت انتظار

کلید SP-phone : جهت به‌کارگیری بلندگو و برقراری مکالمه بدون نیاز به دست

کلید Monitor : برای گذاشتن صدای طرف مقابل مکالمه بر روی حالت بلندگو

کلید Pause : امکان مکث نمودن بین شماره‌ها در زمان شماره گرفتن

کلید Message : جهت پیغام‌گذاری و یا برقراری تماس با شخصی

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات سیم کشی تلفن،سانترال، از تعرفه خدمات مرتبط با تلفن سانترال پاناسونیک آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

چرا خدمت نت؟

مجموعه خدمت، با سابقه‌ای بیش از ۲ دهه فعالیت، همواره توانسته است با ارائه خدماتی ارزشمند ، تضمین شده و نیز ارائه پشتیبانی قوی، اعتماد و اقبال مشتریان زیادی راه به سمت خود جلب نماید.

وجود برخی ویژگی‌ها در مجموعه خدمت، باعث گردیده است تا اعتماد به این مجموعه در سراسر کشور بیش از پیش شود و این عاملی است تا خدمت نت، خود را مکلف به این بداند تا هر چه بیشتر در تقویت و نیز افزایش کیفیت این ویژگی‌ها در تلاشی بی‌وقفه باشد. اهم این ویژگی را می‌توان در ۲ بخش نام برد:

دقت در انتخاب همکاران

  • اطمینان از سلامت اجتماعی و روحی : در راستای ارائه خدمات ارزنده، مجموعه خدمت نت، تمامی همکاران خود را از نظر سلامت اجتماعی ( دریافت گواهی عدم سو پیشینه) و سلامت جسم و روح ( دریافت گواهی عدم اعتیاد ) مورد ارزیابی قرار می‌دهد.
  • اطمینان از تخصص : دومین قدم در انتخاب همکاران، محک زدن تخصص آن‌هاست. یکی از این موارد این است که تمامی همکاران متخصص می‌بایست کلیه خدماتی را که ارائه می‌دهند، به مدت ۳۰ روز ضمانت کنند.

پشتیبانی‌های ویژه

  • ضمانت خدمات : مجموعه خدمت نت، با اطمینان از تخصص و مهارت متخصصین خود، کلیه خدمات ارائه‌شده به مشتریان را ۳۰ روزه ضمانت می‌کند. بنابراین مشتری دیگر نگرانی از بابت بروز مجدد مشکل ندارد.
  • ضمانت عودت وجه : همواره بر این باور بوده و هستیم که رضایت خاطر مشتریان، سرمایه ماست. بر این اساس هر زمانی که مشتری از انجام خدمات ارائه شده رضایت خاطر نداشته‌ باشد، تمامی هزینه عودت داده خواهد شد. هر چند در طی این ۲ دهه فعالیت، تعداد مشتریان ناراضی به تعداد انگشتان یک دست هم نرسیده است.
  • پشتیبانی قوی : تا آخرین مرحله‌ی ارائه خدمات در کنار شما هستیم تا از ارائه خدماتی با کیفیت به شما مطمئن شویم. این مجموعه در هر لحظه از شبانه‌روز، از طریق سایت خدمت نت یا تلفن‌های مرکز پشتیبانی آماده پاسخگویی و خدمت‌رسانی به مشتریان عزیز خود می باشد.
  • مشاوره رایگان : ارائه مشاوره‌های رایگان و کاربردی به مشتریان در این سال‌ها، باعث جلب و افزایش اعتماد به مجموعه خدمت نت گردیده است.
  • ایاب ذهاب رایگان : بر خلاف بسیاری از مجموعه‌های دیگر، خدمت نت در صورت توافق با مشتری جهت انجام کار، هیچ هزینه‌ای بابت ایاب ذهاب دریافت نمی‌کند.
  • جوایز ویژه : مجموعه خدمت نت همواره در تلاش است تا به انحا مختلف، با اعطای تخفیف‌ها و نیز اهدای جوایز متنوع به مشترکین، مراتب سپاس خود را از اعتماد این عزیزان به جا آورد.

چنانچه نياز به مشاوره در خصوص تلفن سانترال پاناسونیک داريد، مي‌توانيد با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشيد –  ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده + نوزده =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.