استفاده های جالب از مایکروویو که تا به حال نمی‌دانستید:

ماکروویو

چیزی که اکثر ما از مایکروویو  است می‌دانیم این است که این وسیله به درد گرم کردن غذا می‌خورد. اما این وسیله از چیپس درست کردن بگیر تا جوراب شُستن، کاربردهای دیگری هم دارد که باید این مقاله را بخوانید تا استاد شوید.

 

 ۱ – تخم مرغ آبپز کردن :

یکی از حسرت‌هایی که کارمندهای شرکت‌های مختلف دارند این است که کله صبحی نمی‌توانند در دفتر کار، تخم مرغ آب‌پز درست کنند. از الان به بعد این کار را بکنید: با فرض بر این‌که مایکروویو ما ۷۰۰ وات است و تنظیمات مخصوصی ندارد. یک ظرف  بردارید و داخلش آب بریزید و تخم مرغ‌های‌تان را داخل آن بیندازید و درش را ببندید. با ۸۰ درصد قدرت بگذارید ۶۰ ثانیه داخل مایکروفر بماند. اگر مایکروویوتان قوی‌تر است قدرت پخت را روی ۵۰ درصد تنظیم کنید. بعد از ۶۰ ثانیه ‌می‌توانید تخم مرغ‌ها را، که عسلی شده‌اند، بیرون آورده و میل کنید. اگر دوست دارید تخم مرغ سفت شود قدرت مایکروویو را تا ته زیاد کنید و باز هم ۶۰ ثانیه به آن زمان بدهید.

poached egg

نکته: بر خلاف آب‌پز کردن روی گاز که ابتدا سفید تخم مرغ سفت می‌شود و بعد زرده، در مایکروویو اول زرده سفت می‌شود بعد سفیده. بنابراین اگر دوست دارید تخم مرغ عسلی بخورید باید هنگامی که هنوز سفید کمی شُل است آن‌را در بیاورید. به هر حال مثل روی گاز نمی‌شود اما کار راه انداز است.

 ۲ – چیپس درست کردن :

طرز تهیه چیپس با مایکروویو انقدر راحت است که من در عجبم چرا مردم تا الان آن‌را از روی پشت‌بام خانه‌شان فریاد نکشیده‌اند. برای این‌کار سیب‌زمینی‌ها را خیلی باریک ببرید و آن‌ها را به‌صورت مرتب داخل یک سبد مایکروویوی یا یک بشقاب بگذارید و ۳ دقیقه داخل مایکروویو بگذارید، سپس مایکروویو را باز کرده و چیپس‌ها را پشت و رو کنید و ۲ دقیقه دیگر هم امان‌شان بدهید. فرق چیپس‌های شما با چیپس‌های شرکتی این است که شما همه را یک اندازه نبریده‌اید و در نتیجه بعضی‌هایش کلفت و ته دیگی درآمده و بعضی‌ها خیلی نازک و برشته. مزه طبیعی باحالی هم دارند که البته می‌توان با افزودن روغن زیتون یا نمک کمی طعم‌دارشان کرد. فقط باید این چند دقیقه را بی‌خیال دور چرخیدن شوید و پای مایکروویو بایستید تا هم بجای چیپس زغال تولید نکنید و هم این‌که از دستبرد سایرین جلوگیری کنید.

Homemade Potato Chips

 ۳ – درست کردن کفِ روی اسپرسو:

 

این‌کار دو مرحله دارد. اول این‌که شیر را داخل یک شیشه می‌ریزید و انقدر آن‌را تکان می‌دهید تا کف کند. سپس آن‌را برای ۳۰ ثانیه داخل مایکروویو قرار می‌دهید تا حالت کفی‌اش ثابت باقی بماند و دیگر تغییر شکل ندهد. بدون مرحله مایکروویو کف خیلی زود تبدیل به شیر می‌شود و اسپرسوی‌تان را خراب می‌کند. به‌عنوان جایزه زوری، کمی هم شیر داغ برای هات چاکلت یا قهوه خواهید داشت.

از شیر کم چرب برای این منظور استفاده کنید زیرا بهتر کف می‌کند. در ضمن کف را به محض بیرون آوردن از مایکروویو استفاده کنید زیرا بعد از چند دقیقه از هم وا می‌رود.

Latte coffee

 ۴ – پختن حلیم ذرت :

حلیم ذرت چیز باحالی است. اگر بخواهیم مزه‌اش را برای‌تان توصیف کنیم چیزی بین حلیم معمولی و کورن‌فلیکس است. در ضمن خیلی هم راحت آماده می‌شود. البته هنوز تِست نشده که اگر آن‌را هَم بزنی، مثل حیلم حاجت برآورده می‌کند یا نه اما با آن حالت کِرِمی‌اش صبحانه لذیذی به شمار می‌رود. موادش را آماده کنید و ۵ دقیقه‌ای آن‌را با مایکروویو درست کنید.

کمی آرد ذرت داخل آب بریزید و به آن روغن زیتون و نمک اضافه کنید و آن‌را هَم بزنید تا مخلوط شوند. مخلوط را داخل یک کاسه مایکروویوی بریزید و حرارت دستگاه را تا ته زیاد کنید و بگذارید ۵ دقیقه بماند. اواسط کار که رسید، کاسه را از داخل مایکروویو در بیاورید و محتویات آن‌را با قاشق هَم بزنید و اگر دوست داشتید کمی هم شیر به آن اضافه کنید. دوباره آن‌را داخل مایکروویو بگذارید و اجازه بدهید آن ۵ دقیقه تمام شود. ماحصل کار حلیم غلیظی است که اگر کمی سرد شود غلیظ‌تر می‌شود. صبحانه نوش‌ جان.

Polenta

 ۵ – درست کردن ماکارونی و پنیر (مَک اَند چیز):

خسته و کوفته از سر کار برگشته‌اید خانه و داخل یخچال‌تان هم عنکبوت تار تنیده. ماکارونی دوست دارید؟ خیلی خب، چرا مک اند چیز درست نمی‌کنید؟ از این ماکارونی شکلی‌های کوچک و پنیرهایی که خوب روی غذا آب شود هم تهیه کنید. مثل پنیر چدار. اگر هم از این پنیرها ندارید هر پنیری که داخل یخچال یا تله موش است را بیاورید. یک کاریش می‌کنیم. اگر غذای مانده دیشب گوشت چرخ کرده دارد مقداری از آن‌را با قاشق برداشته و داخل مک اند چیز بریزید.

ماکارونی و آب و نمک را داخل یک کاسه مایکروویوی بریزید و تایمر مایکروویو را روی فواصل زمانی ۲ دقیقه‌ای تنظیم کنید و دما را تا حرتناق زیاد کنید. هر ۲ دقیقه یک‌بار کاسه را در بیاورید و نگاه کنید ببینید که ماکارونی‌ نرم شده یا هنوز سفت است. در حین بیرون آوردن آن‌را هم بزنید. این کارها نهایتاً ۱۰ دقیقه هم طول نمی‌کشد. ۸ دقیقه کافی است. اگر ماکارونی همه آب را به خود کشید، قبل از مرحله بعد اندازه ۲ تا قاشق غذاخوری آب یا شیر به آن اضافه کنید. حالا شیر و پنیر را داخل ظرف بریزید و به دمای مایکروویو دست نزنید و تایمر را روی فواصل ۳۰ ثانیه‌ای بگذارید تا پنیر روی ماکارونی آب شود. این قسمت هم بیشتر از ۲ دقیقه طول نخواهد کشید. اگر هم می‌خواهید سُس غذای‌تان پُرملات باشد شیر و پنیر بیشتری داخلش بریزید. اینهم یک غذای خوشمزه ۱۰ دقیقه‌ای.

best mac and cheese

 ۶ -گردو سوخاری کردن :

شوخی نمی‌کنم. گردوی سوخاری خورده‌اید؟ خیلی خوشمزه است. مایکروویوتان کجاست؟ چند تا مغز گردو بردارید و روی یک بشقاب بگذارید و مایکروویو را در فواصل یک دقیقه‌ای با نهایت دما تنظیم کنید تا همه‌شان یکسان سوخاری شوند. در دقیقه دوم صدای جلز و ولزشان بلند شده و بوی گردو سوخاری به مشام‌تان می‌رسد، اما گول نخورید، هنوز خام اند. تا دقیقه چهارم دیگر گردوها مزه خوبی به خود گرفته‌اند اما هنوز قیافه‌شان برشته نشده است.  صبور باشید و ۸ دقیقه دندان روی جگر بگذارید تا گردوی سوخاری‌‎ای نصیب‌تان شود که بوی آن اشتها آور است و زیر دندان بسیار تُرد و شکننده است.

Toast Nuts

۷ –سبزی خشک کردن :

نیازی به گفتن نیست که گیاه تر و تازه در همه ۱۲ ماه سال از زمین نمی‌روید و برای این‌که مثلاً در زمستان داخل دوغ‌تان نعناع و داخل ماست‌تان شوید بریزید باید آن‌ها را از قبل خشک کنید. مایکروفر این کار را هم برای‌تان انجام می‌دهد.

برای این‌کار ابتدا سبزی‌ها را حسابی بشوئید و بعد آب بکشید. سبزی‌ها را داخل یک سبد بگذارید تا آب اضافی‌ آنها خارج شود و سپس آن‌ها را روی یک پارچه پهن کنید تا مابقی آب نیز خارج شود. ساقه‌های سبزی‌ها را جدا کنید. یک بشقاب بیاورید و روی آن دستمالی پهن کنید و بدون تپه کردن سبزی‌جات روی هم، آن‌ها را داخل مایکروویو قرار بدهید. سُکان مایکروویو را با تمام قدرت به جلو بچرخانید و تایمر را روی ۳۰ ثانیه تنظیم کنید. این کار را انقدر تکرار کنید تا سبزی‌ها خشک خشک و غیرقابل انعطاف شوند. معمولاً سبزی‌جات نازک‌تر یکی دو دقیقه‌ای خشک می‌شوند و برای چغرترها سه چهار دقیقه طول می‌کشد.

Dry Vegi

 ۸ – خلع سلاح کردن پیاز :

انقدر که از دست پیاز اشک ریختید از دست زمانه به گریه نیفتادید. از این به بعد به‌جای گولّه گولّه اشک ریختن سر و ته پیازها را بکنید و آن‌ها را برای ۳۰ ثانیه داخل  مایکروویو بگذارید. بعد بیرون بیاوریدشان و پیاز را روی پلک چشم‌تان بگذارید و روپایی بزنید. دیگر اشکی در کار نخواهد بود.

onions

 ۹ – خارج کردن تمبر، هولوگرام و سایر برچسبها از روی کاغذ :

برای قلفتی خارج ساختن تمبر، هولوگرام یا برچسب‌ از روی کاغذ یا مقوا، ابتدا یکی دو قطره آب روی آن بریزید و سپس بگذارید ۲۰ ثانیه داخل مایکروویو بماند. چنان کنده می‌شود که انگار اصلاً چسبیده نبود.

Stamps

 ۱۰- استریل کردن خاک :

دوست دارید گیاهی در گلدان بکارید و برای این‌که گیاهتان قوی بروید، باید خاک گلدان استریل باشد. یعنی باید از باکتری و سایر موادی که می‌خواهند منابع غذایی گیاه را کِش بروند عاری باشد. به‌جای این‌که از این گل فروشی به آن گل فروشی بگردید دنبال خاک استریل شده، می‌توانید یک ظرف مسطح غیرفلزی پیدا کنید و نیم کیلو خاک داخل آن به صورت پخش شده بریزید و حرارت را تا خرخره زیاد کنید و تایمر را روی ۹۰ ثانیه بگذارید تا خاک را استریل کند.

اگر کمپوست یا کود دارید هم می‌توانید آن‌را داخل یک ظرف دردار بریزید و برای ۷ دقیقه با نهایت قدرت، بگذاریدش داخل مایکروویو  تا استریل شود.

soil 2

 ۱۱ –جدا کردن آدامس از لباس :

یک فنجان سرکه را داخل مایکروویو  گرم کنید. سپس یک کُهنه برداشته و به سرکه آغشته کنید و بدون وارد کردن خشونت آ«‌را روی قسمتی که آدامس بهش چسبیده بکشید تا آدامس ور بیاید.

 

Gum on fabric

نکته مهم: همان‌طور که گفتیم هر ظرفی را نمی‌توان داخل مایکروفر گذاشت. ظرف قابل استفاده در مایکروفر دارای استانداردهای خاصی است .

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × سه =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.