مشکل نویز خط تلفن

مشکل نویز خط تلفن

  مشکل نویز خط تلفن را  چگونه بر طرف نماییم؟

همواره نویز خط تلفن یکی از مشکلاتی بوده که کاربران تلفن با آن مواجه می گردند. از آن جایی که مشکل نویز خط تلفن تبعاتی همچون، کاهش کیفیت صدا، کاهش کیفیت تماس روی تلفن خانگی یا هاس سانترال، افت سرعت اینترنت ADSL را به همراه داشته است .

خدمت نت در این مقاله قصد دارد نکاتی را برای حل مشکل نویز خط تلفن را  برای شما شرح دهیم

Phone Noise 1

پیش از آن که اقدامی برای حل مشکل نویز خط تلفن نمایید نیاز بوده عامل به وجود آمدن آن را دریابید. برای جلوگیری از صرف وقت و هزینه باید مطمئن گردید که عامل ایجاد نویز و افت صدا از مخابرات نمی باشد. برای این کار به سراغ درب ورودی ساختمان رفته و اقدام به قطع سیم ارتباطی خط تلفن از طرف درون ساختمان نموده. و یک گوشی تلفن را به دو سر سیم مربوط به مخابرات اتصال دهید.
چنانچه پس از این تست باز هم شاهد مشکل نویز بودید نیاز بوده مخابرات را از این خرابی مطلع ساخته تا اقدامات لازم را انجام دهند. در صورتی که در زمان اتصال تلفن به سیم های ورودی ساختمان، مشکلی مشاهده نگردد نیاز بوده که برای یافتن مشکل، مسیر های ارتباطی سیم های ورودی ساختمان تا پریز های تلفن درون خانه را پیگیری نمایید.

مشکل نویز کابل کشی داخل ساختمان

به طور معمول در بین مشکلات نویز داخل ساختمان چند مشکل رایج بوده که ما در این جا به بررسی آن ها خواهیم پرداخت:

سه مشکل رایج که سبب افت کیفیت صدا و یا کاهش سرعت اینترنت ADSL می گردند:

1. اولین مشکل ناشی از امتداد یافتن سیم های تلفن در جوار کابل برق بوده که بر روی سیم تلفن نویز ایجاد می کند. لذا در صورت مشاهده چنین موردی تا جایی که ممکن بوده مسیر های متفاوتی را برای کابل های برق و سیم های تلفن در نظر بگیرید. 2. یکی دیگر از موارد ایجاد نویز، سربندی های سیم های تلفن بوده که احتمال داشته در طول مسیر با سیمی دیگر اتصال پیدا کرده و یا در مجاورت رطوبت محیط واقع شده و یا این که سیم ها به طور کامل اتصال داده نشده باشند و با کوچک ترین تکان و کشیدگی در صدا اختلال ایجاد شده و یا قطع و وصل می گردد.
3. سومین مورد نیز کابل های تلفنی بوده که دچار فرسودگی شده اند. کابل های فرسوده احتمال داشته بر روی یکدیگر اثراتی چون همشنوایی داشته باشند.

مشکل نویز خط تلفن

بنابر مطالب ذکر شده چنانچه هر یک از این مشکلات را تشخیص داده خیلی راحت می توانید آن را برطرف نمایید. اما در بعضی مواقع پیدا کردن علت مشکل چندان راحت نبوده و شاید نیاز گردد که اقدام به تعویض کابل مخابراتی نمایید.
در این شرایط پیشنهاد می گردد کابل مخابراتی را جایگزین کابل هایی چون کابل آیفون نموده و تا جایی که ممکن است از کابل هایی که سطح مقطع بالا تری داشته استفاده کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

6 + 19 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.