تخلیه آب ماشین لباسشویی

تخلیه آب ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی ما قادر به تخلیه آب ماشین لباسشویی نمی باشد چرا ؟

عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

با خواندن مقاله زیر در خدمت نت میتوانید علت آن را پیدا کنید .این روز ها  ماشین لباسشویی از لوازم اصلی هر خانه به شمار می آید. همان طور که می دانید استفاده از هر یک از لوازم برقی مشکلات خاص خود را داشته که دیر یا زود با آن ها مواجه خواهید شد. برای مثال مشکلاتی وجود داشته که ممکن است کارکرد  ماشین لباسشویی را دستخوش تغییر نماید. از رایج ترین مشکلات ماشین های لباسشویی می توان به مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی یا تمیز نشستن لباس ها توسط دستگاه اشاره نمود که ما در این مطلب قصد داشته مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی را بررسی نماییم.

Pump drain washing machine kalatamir 15 min
تعمیر ماشین لباسشویی

• شاید مشکل از پمپ تخلیه باشد:

یکی از مشکلاتی که از تخلیه آب ماشین لباسشویی  جلوگیری نموده پمپ تخلیه آب ماشین لباسشویی  می باشد. گاهی ممکن است ذرات و تکه های لباس درون پمپ تخلیه گیر کرده و برای فهمیدن این موضوع نیاز بوده اقدام به جدا نمودن پمپ نموده و از گرفتگی آن مطمئن گردید. در صورتی که پمپ هیچ گونه گرفتگی نداشته ولی باز هم به هنگام تخلیه سر و صدا می کند بهتر بوده به فکر تعویض پمپ باشید.

• شاید پمپ یا شلنگ گرفته باشد:

گاهی اوقات گرفتگی پمپ یا شلنگ مانع از تخلیه آب ماشین لباسشویی می گردد. ممکن است یک تکه لباس کوچک یا جوراب به درون سیستم تخلیه رفته و باعث گرفتگی پمپ یا شلنگ گردد. برای فهمیدن این موضوع نیاز بوده شلنگ را از پمپ خارج نموده و وضعیت را بررسی نمایید.

• ممکن است سیستم کلید درب دستگاه آسیب دیده باشد:

در صورتی که درب دستگاه باز بوده از چرخش دستگاه توسط سیستم کلید درب جلوگیری می شود. چنانچه این سیستم خراب شده دستگاه دیگر قادر به تخلیه آب ماشین لباسشویی  نمی باشد. جهت یافتن مشکل، بایستی به کمک یک مولتی متر اتصال جریان کلید را بررسی نمایید. در صورت نبود اتصال، باید اقدام به تعویض آن نمایید.

• سیستم کلید و موتور قفل درب نیز گاهی مانع از تخلیه آب ماشین لباسشویی می گردند:

گاهی اوقات تخلیه آب ماشین لباسشویی توسط سیستم کلید و موتور قفل دچار اختلال می گردد. این سیستم مانع از باز شدن درب به هنگام عملکرد دستگاه خواهد شد. با بسته شدن درب به دستگاه اجازه شروع فعالیت داده خواهد شد. در صورت قفل نشدن چفت درب، از عملکرد دستگاه به وسیله کلید جلوگیری می شود. چنانچه قفل درب آسیب دیده باشد، چرخش دستگاه صورت نگرفته و کار نخواهد کرد. آسیب دیدگی قفل درب می تواند ناشی از مشکلات مکانیکی و یا الکتریکی باشد. برای بررسی این موضوع قفل درب را چک نموده، در صورتی که دچار آسیب دیدگی شده و یا به خوبی چفت نمی شود باید اقدام به تعویض آن نمایید. جهت یافتن اشکال الکتریکی قفل درب، بایستی نمودار سیم کشی دستگاه را بررسی نموده و جهت تشخیص اتصال جریان کلید های چفت درب از یک مولتی متر کمک بگیرید. چنانچه اتصال هر یک از کلید ها برقرار نبوده باید آن کلید تعویض گردد.

• آسیب دیدگی تسمه پمپ آب:

در  ماشین لباسشویی های قدیمی از تسمه پمپ آب استفاده شده است. در صورت از کار افتادن و یا پاره شدن تسمه پمپ دیگر امکان تخلیه آب ماشین لباسشویی دستگاه وجود نخواهد داشت. بایستی برای تشخیص اشکال به بررسی تسمه پرداخته و اگر عملکرد بیش از حد مجاز داشته نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

• خرابی شلنگ تخلیه:

ابتدا به بررسی شلنگ پرداخته تا از گره خوردگی، تا خوردگی و خمیدگی زیاد از حد آن مطمئن گردید. در صورت مشاهده تا خوردگی و یا خمیدگی، شلنگ را صاف کنید. و چنانچه شلنگ مسدود شده انسداد را برطرف نمایید. و در صورت نیاز نیز شلنگ جدیدی تهیه نمایید.
• صدمه دیدن تله شاری (coin trap)
در برخی از  ماشین لباسشویی ها جهت جلوگیری از ورود اشیاء خارجی به سیستم تخلیه آب ماشین لباسشویی از تله شاری استفاده شده است. تله شاری به بررسی و نظافت دوره ای احتیاج خواهد داشت. در صورت تلنبار شدن خرده زباله ها راه تله شاری دچار انسداد شده و از تخلیه آب ماشین لباسشویی جلوگیری می شود. در صورت کامل نبودن پروسه تخلیه و یا عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی دستگاه های تله شاری دار بهتر بوده تله شاری را باز کرده و آن را نظافت نمایید.

  • آسیب دیدگی قفل درب برای تشخیص مشکل

سیستم قفل را بررسی نمایید چنانچه دچار خرابی شده بود بایستی نسبت به تعویض آن اقدام نمایید چرا که قفل درب امکان تعمیر نداشته و درصورت از کار افتادن باید آن را تعویض نمود.

ما در این مقاله دلایل اصلی مشکل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی را ذکر نمودیم، چنانچه موارد ذکر شده در رابطه با  ماشین لباسشویی شما صادق نبوده بهتر است با متخصصین کاربلد ما تماس حاصله نموده و راهنمایی بگیرید. متخصصین ما همواره برای ارائه مشاوره به شما عزیزان آماده هستند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − 10 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.