مجموعه‌ی خدمت نت

ماشین لباسشویی و مشکلات متداول آن

Technician-Repairing-Washing-Machine
Technician-Repairing-Washing-Machine
مطالب مرتبط

مشکلات متداول در ماشین های لباسشویی

ماشین لباسشویی و مشکلات متداول آن

به طور معمول دسته ای از مشکلات بوده که در انواع ماشین های لباس شویی رایج و به یک شکل می باشند. از این رو ما در این مطلب قصد داشته رایج ترین مشکلات را در رابطه با ماشین های لباس شویی برای شما شرح داده تا در صورت مشاهده هر یک از این مشکلات نسبت به رفع آن ها اقدام نمایید.

  • علت نچرخیدن ماشین لباس شویی

به طور معمول در صورت نبود مشکلی جدیدی، این اتفاق زمانی مشاهده می گردد که حجم لباس های قرار گرفته درون دستگاه بالاتر و یا کم تر از حد مجاز باشد؛ برای حل این این مشکل بهتر بوده در چنین شرایطی از گزینه کم بار استفاده نموده و به این طریق عملکرد دستگاه را بهبود بخشیده و مانع از وارد شدن فشار زیاد بر روی مکانیسم چرخش گردید.

در صورت پر بودن بیش از حد دستگاه، امکان پر شدن محفظه از آب وجود نداشته و به همین دلیل دستگاه نیز بنا بر دلایل ایمنی قادر به شروع چرخش نمی باشد. در چنین شرایطی پیش از زدن دکمه استارت، کلید «Drain» را انتخاب نمایید.
چنانچه قادر به یافتن علت مشکل نبوده حتما با ما تماس گرفته و مشکلات خود را با ما در میان بگذارید، نیرو های کار بلد ما به خوبی از پس تعمیر ماشین لباس شویی شما برخواهند آمد.

  • پر نشدن آب درون ماشین لباس شویی

معمولا این مشکل ناشی از پر شدن بیش از حد دستگاه می باشد. در این شرایط باید ابتدا دکمه «Drain» را زده و مجددا تست نمایید. در صورت برطرف نشدن مشکل، اقدام به تماس با ما نمایید. ما در زمینه تعمیر مشکلات آب کشی ماشین های لباس شویی از نیرو هایی کاربلد برخوردار بوده تا شما با خیال راحت توانسته تعمیر ماشین لباس شویی خود را به ما بسپارید.

  • باز نشدن درب ماشین لباس شویی

احتمالا علت باز نشدن درب ماشین لباس شویی ناشی از به اتمام نرسیدن چرخ دستگاه باشد و دستگاه بنابر دلایل ایمنی مانع از باز شدن درب می گردد. بسیاری از ماشین های لباس شویی امروزی مجهز به مکانیسم ایمنی داخلی بوده تا چنانچه افراد اشتباهی قصد باز کردن درب را داشته  این امکان برای آن ها وجود نداشته و از این طریق مانع از صدمه دیدن آن ها گردد.

اما در صورتی که با اتمام چرخه باز هم درب دستگاه باز نگشته قطعا دستگاه دارای مشکلی جدی می باشد. ابتدا بررسی نموده که درون محفظه، آب وجود داشته یا خیر، چنانچه هنوز درون دستگاه آب بوده دکمه «Drain» را انتخاب نمایید، اگر آب تخلیه گشته و باز هم درب باز نمی گردد، یک بار دستگاه را خاموش و  روشن نمایید. اگر باز هم درب باز نگردد، ممکن بوده مکانیسم باز شدن درب دچار مشکل شده باشد.

با همه ی این کار ها در صورتی که باز هم درب باز نگردد، بهتر بوده از یک تعمیرکار مشورت بگیرید. متخصصین ما نیز در این زمینه قادر بوده بهترین خدمات را برای شما ارائه نمایند و خیلی عالی مشکل ماشین لباس شویی شما را حل خواهند کرد.

  • کار نکردن درام (محفظه داخلی) ماشین

دلایل زیادی از قبیل از کار افتادن موتور یا کنترل کننده، آسیب دیدن تسمه و پوسیدگی برس ها ممکن است سبب کار نکردن درام ماشن لباس شویی گردد. حل مشکلات ذکر شده نیاز مند یک فرد باتجربه در این زمینه می باشد. تجربه چندین ساله نیرو های ما باعث شده در امر تعمیر ماشین لباس شویی بسیار وارد بوده و شما می توانید با آسودگی خاطر کامل ماشین لباس شویی خود را جهت تعمیر به متخصصین ما بسپارید.

  • سر و صدا کردن ماشین لباس شویی

این مشکل ناشی از چیست؟

گیر کردن شی کوچکی در درام سبب می گردد با هر بار چرخیدن درام صدا به وجود آید. حتما پیش از انداختن لباس ها درون دستگاه اطمینان حاصل نموده که چیزی درون جیب ها نبوده که بعدا در درام گیر نماید. این صدا ممکن است ناشی از دکمه یا سگک فلزی لباس ها نیز باشد. یکی دیگر از علت های این سر و صدا گیری کردن چیزی درون پمپ تخلیه می باشد. بهتر بوده فیلتر را بررسی نموده و آن را خارج سازید. سر و صدای دستگاه توانسته به دلیل فرسودگی بلبرینگ ها نیز باشد. برای آن که اطمینان حاصل نموده صدا از بلبرینگ ها بوده و یا خیر، با دست درام را چرخانده، در صورتی که زمان چرخاندن درام باز هم صدا ایجاد شد نشان دهنده آن بوده که بلبرینگ ها دچار اشکال شده اند.

برای تشخیص علت سر و صدای ماشین لباس شویی با ما تماس بگیرید تا ما متخصصین کاربلد خود را برای حل مشکل شما بفرستیم.

  • لرزیدن و تکان خوردن ماشین لباس شویی

یکی از اصلی ترین دلایل لرزیدن و تکان خوردن ماشین لباس شوی تراز نبودن دستگاه می باشد. البته در ماشین های لباس شویی قدیمی تر بایستی وزن و لرزش گیر دستگاه نیز چک شود.

در صورت اعتماد به متخصصین کاربلد ما قطعا ماشین لباس شویی شما به بهترین نحو تعمیر خواهد شد چرا که نیرو های ما در این زمینه از تجربه های بسیاری برخوردار هستند.

 

 

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × دو =

تازه‌ترین مطالب آموزشی

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.