مجموعه‌ی خدمت نت

زیباترین گل های فصلی را بهتر بشناسیم!

گل های فصلی
گل های فصلی
مطالب مرتبط

گل های فصلی از زیباترین و شگفت انگیز ترین جاذبه های طبیعی هر فصل به شمار می روند که در این مقاله از خدمت نت قصد داریم به بررسی و معرفی گل های فصلی بپردازیم، لطفا ما را تا انتهای این مقاله همراهی کنید. همچنین قصد داریم به طور اجمالی و کاملا منحصر به فرد به بررسی گیاهانی بپردازیم که بیشتر از آن ها برای طراحی محیط ساختمان استفاده می شود.


معرفی گیاهان و درختانی که برای باغچه شما بسیار مناسب اند:

1- درختانی که در برابر گرد و خاک بسیار مقاوم هستند: عرعر ، زالزالک، ژینکو، چنار، لیلکی امریکایی، ماگنولیا، بیدمجنون-، اقاقیا، داغداغان.

2- گیاهانی که محلی برای زندگی پردندگان بوده و آن ها را جذب خود می کنند: یاس وحشی ، زیتون، زغال اخته ،  امین الدوله،  پیروکانتا، خاس، اسپیره ، یاس خوشه ای و انگور زینتی.

3- درختانی که دارای بافت خشن و زبری می باشند: عرعر، ماگنولیا، انجیر ، خرمالو، نخل زینتی ، شاه بلوط هندی

4- درختانی که دارای بافت نرمی می باشند: ابریشم، لیلکی، ابریشم مصری، بید

ماگنولیا
ماگنولیا

5- گیاهانی که دارای عطر و بوی بسیار خاص و جالبی می باشند: سرو ناز، برگ بو، گل یخ، سنجد، یاس خوشه ای، اقاقیا، نمدار، پائولونیا، ماگنولیا و…

6- گیاهانی که رشد بسیار کم و معقولی را دارند: کریپتومریا، زیتون معمولی، ماگنولیا، برگ بو، انجیر، زالزالک، سوفورا

7- درختانی که به سرعت رشد می کنند: سرو نقره ای، عرعر، دم موشی، زیتون تلخ ،چنار، سدروس، افرا سیاه، اقاقیا، پائولونیا، توت امریکایی، لاله، ابریشم

8- درختان بادشکن: توت امریکایی، سرو نقره ای ، سرو خمره ای، اقاقیا ، زالزالک، نمدار، سدروس، گردو

9- گیاهانی که در برابر سرما مقاومت بسیار بالایی دارند: سرو نقره ای، کریپتومریا، چینی، به ژاپنی، ابریشم مصری، ماگنولیا


بررسی و معرفی زیباترین گل های فصلی

گل های فصلی همان طور که از نام آن ها پیدا است در فصل های مخصوص به خود روی خود را بر دامن طبیعت باز می کنند که این موضوع ارتباط تنگاتنگ و عمیقی در زیبایی طبیعت خواهد داشت، آن چیزی که زینت بخش پارک ها و فضاهای سبز بین شهری و درون شهری را تشکیل می دهد، بی شک گیاهان و گل های مخصوص آن فصل است که توسط باغبانان بسیار خبره و چیره دستی به شکل های هندسی، غیر هندسی، پرنده و… حرص می شوند. گل های فصلی به دلیل رنگ، ارتفاع، شرایط اب و هوایی، شرایط رشد، نور، خاک و… در تنوعات بسیار مختلف و متفاوتی موجود بوده که در ادامه قصد داریم به معرفی آن ها بپردازیم.

1- معرفی گل های فصلی ای که نیاز به رویش طولانی دارند:   آستر چینی، لوبلیا، اطلسی، میمون، شاه پسند.

2- معرفی گل های فصلی ای که در شرایط خاک ضعیف قادر به رشد می باشند:  شاه اشرفی، شقایق، تاج خروس، رعنا زیبا، اطلسی، آلیسوم.

3- معرفی گل های فصلی ای که در خاک های اسیدی به خوبی رشد می کنند: شاه اشرفی، تنباکو زینتی، جعفری ، شاه پسند.

4- گل های فصلی ای که برای رشد به خاک های خنثی و یا به اصطلاح خاک های قلیایی نیاز دارند: ایبریس، شقایق، فلوکس هار

گل شقایق
گل شقایق

5- گل هایی که در جا به جایی بسیار حساس بوده و باید بذر آن ها را تنها در محلی اصلی آن ها کاشت: شقایق کالیفرنی، ژیپسوفیل، لوپن ، هلیانتوس، لادن.

6- گل های فصلی ای که در ارتفاعات بسیار سرد و خنک به خوبی رشد می کنند: نموفیلا، داودی، شقایق،شقایق کالیفرنی، میمولوس، انواع شمعدانی

7- گل هایی که در شرایط آب و هوایی گرم و خشک به خوبی رشد می کنند: شاه اشرفی، بنفشه ، داودی، آهار،جعفری، اطلسی، پریوش، ناز، شاه پسند، خطمی، فلفل زینتی، رعنا و….


جمع بندی:

در این مقاله به بررسی و معرفی انواع گل های فصلی متناسب با فصل رویش، شرایط و امکانات آب و هوایی و… پرداختیم، امیدواریم این مطلب برای شما به اندازه کافی پربار و جذاب بوده باشد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 + یازده =

تازه‌ترین مطالب آموزشی

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.