بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها

بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها در خدمت نت

بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها که ممکن است برای آن رخ دهد، یکی خدمات پردرخواست دیگر مجموعه خدمت نت است. در این مقاله برای شما خدمت نت توضیح میدهد :

بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها

• خرابی در پنل

از رایج ترین خرابی ها در پنل، وجود خط افقی در تصویر می باشد. باید گفت که این مشکل هیچ گونه علت جدی نداشته و فقط روشن بودن بیش از حد تلویزیون و گرما عامل این اتفاق می باشند. این مشکل در تلویزیون هایی که دارای پنل های کم کیفیت هستند بیشتر اتفاق می افتد.گفتنی است که این مشکل ممکن بوده برای همه صفحه نمایش ها از جمله لپ تاپ، تلویزیون و مانیتور رخ دهد و تنها راه برطرف نمودن این مشکل در حال حاضر، عوض نمودن پنل بوده و یا این که به هنگام تماشای تلویزیون به این خط بی اعتنا باشید!

یکی دیگر از مشکلات به وجود آمده در پنل ها این بوده که تصویر دچار اختلال شده، در حالی که بهم ریختگی موجود در تصاویر براساس شکل فیزیکی منظمی رخ می دهد. در چنین شرایطی نیز ناگزیر به تعویض پنل می باشید.

همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید یکی دیگر از خرابی های اتفاق افتاده در پنل، این است که تمام و یا قسمتی از تصویر کم نور و تاریک می گردد. این مشکل ناشی از بخش BackLight بوده و چنانچه تکنسینی قطعات یدکی لازم را در اختیار داشته باشد می تواند نسبت به تعویض BackLight اقدام نموده و دیگر نیازی به تعویض کل پنل نمی باشد. اما گفتنی است که گیر آوردن این قطعات کار سختی بوده و چنانچه موفق به تهیه این قطعات نگردید بایستی کل پنل را تعویض نمایید.

آخرین مشکل در این بخش نیز که می خواهیم به توضیح آن بپردازیم سوختگی پیکسل ها می باشد.
هر پیکسل برای آن که بتواند رنگی ایجاد کند دارای 3 ساب پیکسل می باشد. کنترل این پیکسل ها به شکل گروهی و به وسیله ترانزیستور ها انجام می گردد. چنانچه در هر یک از بخش های نام برده مشکلی اتفاق افتد پیکسل ها خاموش شده و یا اصطلاحا سوخته می شوند. در صورت مشاهده این مشکل از تعمیر های قدیمی همچون ایجاد فشار با سوزن به شدت خودداری نمایید چرا که این کار تنها وضعیت موجود را بدتر خواهد کرد. بر اساس استاندارد های جهانی کمپانی ها در صورتی که پیکسل های سوخته در یک صفحه کمتر از 3 عدد بوده هیچ گارانتی را برای آن در نظر نگرفته و تنها پنل هایی که سه پیکسل سوخته و یا بیشتر داشته را سرویس دهی رایگان می نمایند. در فناوری های امروزی کمتر شاهد چنین اتفاقاتی بوده و در تکنولوژی هایی چون OLED و SUHD این موارد به حداقل می رسد. اما به میزان پیکسل های سوخته، مشکل پیکسل های روشن مانده و مشکل فیلتر نیز وجود خواهد داشت. به عبارتی به یک باره عملکرد روتین یک پیکسل و یا تعدادی از پیکسل ها متوقف گشته و با نوری سفید رنگ روشن خواهند ماند.

 

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات تعمیر تلویزیون  از تعرفه خدمات تلویزیون آگاه شوید

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در زمینه بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

• مشکل پنل در تلویزیون های پلاسما

در تلویزیون های پلاسما تصاویر از طریق باردار نمودن گاز های زنون و نئون تولید می شوند. احتمال خرابی در چنین تلویزیون هایی در مقایسه با دیگر نمونه ها به دلیل انرژی مصرفی بالا و استفاده از تکنیک قدیمی بیشتر می باشد. اولین نکته مهم به هنگام استفاده اولیه از تلویزیون های پلاسما، راه اندازی صحیح آن ها می باشد. نیاز بوده در اولین استفاده نکاتی را مد نظر قرار دهید. برای نمونه هرگز تا 35 ساعت پس از اولین استفاده نباید نور و رنگ تصویر را افزایش و یا کاهش دهید. یکی از متداول ترین مشکلات در تلویزیون های پلاسما، ایجاد هاله تصویر می باشد. در چنین شرایطی در زمینه اصلی تلویزیون سایه و هاله ای از یک تصویر به جای مانده و حذف نمی شود. اگر چه دیگر در تلویزیون های جدیدتر پلاسما این اتفاق کمتر رخ داده اما به هر حال هنوز پابرجاست. برای آن که مانع از چنین اتفاقی شد تنها می شود اجازه نمایش بیش از 20 دقیقه را به یک تصویر نداد. در بعضی از تلویزیون های پلاسما برای جلوگیری از چنین مشکلی به منوی کاربری چند مدل جاروب تصویر افزوده شده تا بتوان با فعال نمودن این مود، کمتر از چند دقیقه این مشکل را حل نمود.

بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها

• نوسانات برق

این مشکل در تمامی مدل ها اتفاق افتاده و تمامی بخش های صوتی و تصویری تلویزیون را تحت تاثیر خود قرار می دهد. برای نمونه همان طور که در تصویر زیر مشاهده می کنید که چطور نوسان برق در شرایط ولتاژ بالا باعث صدمه دیدن تلویزیون شده، به صورتی که در کسری از ثانیه بردهای Main و Assy Power نیز خراب شده و سبب سوراخ شدن برد نیز گشته است. چنانچه نوسان برق اتفاق بیفتد احتمال داشته بخشی از برد ها و یا تمام آن ها خراب شده و دیگر کار نکنند. از این رو در زمانی که تلویزیون را برای تعمیر به تعمیرگاه برده بایستی خود را برای هر هزینه ای آماده کنید. برای جلوگیری از این مشکل باید از یک محافظ برق باکیفیت استفاده کنید.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات تعمیر تلویزیون  از تعرفه خدمات تلویزیون آگاه شوید

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در زمینه بررسی مشکلات فنی تلویزیون ها دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

• مشکل گرد و غبار

از دیگر مشکلات تلویزیون های جدید گرد و غبار بوده که باعث خرابی های زیادی در تلویزیون ها می گردد. گرد و غبار نشسته بر روی قطعات الکترونیکی تلویزیون حرارت و یا اتصال هایی کوتاه را باعث می گردند. در بعضی از تلویزیون های امروزی جهت خنک سازی از یک فن کوچک استفاده شده که با در نظر گیری عملکرد فن، این مشکل نیز بیشتر رخ خواهد داد. برای رفع این مشکل کافی است بدون نیاز به باز نمودن درب، به کمک پمپ های باد درون آن را تمیز نموده و یا از نشستن گرد و غبار روی تلویزیون جلوگیری نمایید.

• Wi-fi

اگر شما نیز در تلویزیون هوشمند خود شاهد مشکلاتی از قبیل عدم برقراری اتصال اینترنت و یا قطعی پی در پی اتصال هستید، نیاز بوده که برای از بین بردن چنین مشکلاتی ابتدا اقدام به آپدیت فریمور نمایید. و در صورت برطرف نشدن مشکل بهتر بوده به نمایندگی خدمات مراجعه نمایید.
درون تمامی اسمارت تی وی ها یک قطعه سخت افزاری تحت عنوان برد WI-FI موجود می باشد. این برد نیز مانند برد موجود در لپ تاپ ها باعث برقراری ارتباط و اتصال به سیستم های بی سیم می گردد. در صورتی که از راه های گفته شده مشکل حل نشد بایستی اقدام به تعویض این قطعه نمایید.

[cl-flipbox link_type=”container” link=”url:https://khedmatnet.com/household-and-office-services/tv-repair/|target:_blank” animation=”cubetilt” direction=”s” front_icon_name=”headphones” front_icon_size=”45″ front_icon_color=”#9e2558″ front_title=”شما هم اکنون میتوانید با ثبت سفارش رایگان درخواست خدمات تعمیر تلویزیون از خدمات ویژه ما بهرهمند شوید” front_title_size=”20″ front_bgcolor=”#ffcb05″ back_title=”جهت ثبت درخواست تعمیر تلویزیون و اطلاع از تعرفه خدمات کلیک کنید” back_title_size=”20″ back_bgcolor=”#29bb9c” back_textcolor=”#ffffff” height=”100px” border_radius=”5″ padding=””]

مطالب مرتبط

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.