مشکلات متداول در سینماهای خانگی و راه هایی برای رفع آن ها

مشکلات متداول در سینماهای خانگی و راه هایی برای رفع آن ها

سینمای خانگی و مشکلات متداول و راحل های موجود برای رفع ایراد در سینما های خانگی.

خیلی ها در زمانی که یک سیستم سینمای خانگی خریداری نموده و به خانه می آورند، با این تفکر که خب برای راه اندازی آن نیاز بوده تنها چند سیم و کابل را به آن وصل نموده، تمامی بخش های این سیستم را از کارتن ها بیرون آورده و بعد تازه با دیدن حجم بالای کابل ها و پورت ها متوجه شده که این کار چندان ساده هم نخواهد بود.
در ابتدای راه اندازی و یا نیز پس از گذشت مدتی، کیفیت و نحوه عملکرد سیستم سینمای خانگی ممکن بوده بر اثر یک سری از مشکلات دستخوش تغییر گردد.
برای حل مشکلات سینماهای خانگی حتما نیاز به یک تعمیرکار حرفه ای نبوده و شما خود با شناخت قطعات و نرم افزار های مربوطه از پس بسیاری از مشکلات در این زمینه برخواهید آمد.
برای برطرف نمودن مشکلات سینمای خانگی نیاز بوده که به بررسی مشکلات مرتبط با پخش و کیفیت صدا، قطع شدن تصویر، ناهماهنگی و اختلال درپورت ها و . . . پرداخته و آن ها را رفع نمایید. در برخی از مواقع تنها با جا به جایی یک کابل یا فشردن یک دکمه می توان مشکلات سینمای خانگی را برطرف نمود و البته در برخی اوقات نیز نیاز بوده که با نمایندگی تماس گرفته شود. از این رو بهتر بوده پیش از تماس با نمایندگی خود مشکل ایجاد شده را بررسی نموده و نسبت به حل آن اقدام نمایید.

برطرف نمودن مشکلات ایجاد شده در سینمای خانگی

سینما خانواده

بروز اختلال در زمینه صدا

در صورتی که کیفیت صدای سینمای خانگی شما چندان مطلوب نبوده، پیش از هر چیزی باید نگاهی به مدل انتخابی خود بیندازید. ممکن است مدلی که شما تهیه نموده اید برای یک فضای بسیار کوچکتر از منزل شما بوده و واقعا این سیستم جوابگوی محیطی در این اندازه نیست.
اما در صورتی که چنین نبوده بایستی وارد منوی تنظیمات شده و همه ی اسپیکر ها را امتحان نموده و از برقراری اتصال و عملکرد مطلوب آن ها اطمینان حاصل کنید. گاهی اوقات سیستم اسپیکر ها بر اثر سیم کشی ضعیف تحت تاثیر قرار می گیرد. برای حل مشکل صدای سیستم های خانگی یکی دیگر از مواردی که بایستی مورد بررسی قرار گیرد اتصال کابل ها می باشد. یکی از عوامل ضعیف شدن بلند گو ها استفاده از کابل ها و سیم های ارزان و بی کیفیت می باشد. در کنار اطمینان از کیفیت کابل ها، سیم ها را نیز به درستی بررسی نموده تا سیمی را اشتباهی به درگاهی دیگر وصل نکرده باشید.

انتخاب یک سینمای خانگی مناسب

سینما خانواده

برای آن که انتخاب مناسب تری داشته باشید نیاز است که پیش از اقدام به خرید انتظارات خود را از یک سینمای خانگی مشخص نموده و بعد با توجه به ویژگی هایی که مدنظر داشته یک سیستم سینمای خانگی مناسب با نیاز ها و سلیقه خود انتخاب نمایید.
برای مطالعه بیشتر

مشکل صدای بوق ممتد در سینمای خانگی

بایستی برای آن قسمت از سینمای خانگی که برای تامین انرژی به باتری نیاز داشته خواه باتری کنترل دستی بوده یا خواه باتری های درونی که امکان مشاهده آن ها وجود نداشته، از باتری مناسبی استفاده شود. بوق ممتد در سینمای خانگی ممکن بوده به دلیل استفاده از باتری نامناسب برای بلندگو ها باشد. برای حل این مشکل ابتدا مطمئن گردید که از باتری های باکیفیتی برای بلند گو ها استفاده شده باشد.

بررسی صدای بلندگو ها جهت رفع مشکل

پایین آمدن کیفیت صدای بلندگو ها یکی از مشکلات رایج در سینمای خانگی می باشد. برای حل این مشکل ابتدا بایستی از قدرت کافی آمپلی فایر دستگاه اطمینان داشته باشید. به طور معمول کیفیت پایین صدا ناشی از بلندگو ها نمی باشد.
کیفیت صدا بسیار وابسته به آمپلی فایر بوده و هر گونه ضعف و یا عدم اتصال صحیح در آمپلی فایر کیفیت صدا را نیز می تواند دستخوش تغییر نماید. چنانچه کیفیت صدای اسپیکر ها کاهش یافته است برای حل این مشکل پیش از هر کاری به بررسی اتصال آمپلی فایر بپردازید. جهت انجام این کار شما توانسته استریو بودن صدا به کمک بلند گو ها را از راه آمپلی فایر بررسی نمایید.
کار نکردن بلندگو های جلویی
در صورتی که مطمئن هستید سیم ها به درستی متصل شده اند بایستی به بررسی ساب وافر بپردازید. برای این کار به منوی تنظیمات سیستم رفته و در این قسمت با مشاهده بلند گو های بزرگ و کوچک، از اتصال بلند گو های جلویی اطمینان حاصل کنید.
برای اطمینان از آن که در همه اسپیکر ها در شرایط اتصال به خوبی کار کرده می توان از دکمه special EQ استفاده نمود. به طور معمول وظیفه ساب وافر ها گرفتن صدا از ورودی و پس از کالیبراسیون نمودن، رساندن آن به بلندگو ها می باشد. با تنظیم ساب وافر روی ۸۰ Hz همه اسپیکر ها را تست نمایید.

روشن نشدن بلندگو ها

سینما خانواده

در حالت عادی هر اسپیکر به دو فاز ورودی و خروجی اتصال داده می شود. در واقع در پشت هر اسپیکر دو سیم موجود می باشد که به طور معمول به رنگ سفید و قرمز هستند. در صورت اتصال اشتباه ورودی و خروجی به ساب وافر مشکل ایجاد می شود. برای حل مشکل ایجاد شده در اسپیکر ها، بایستی سیم های ورودی و خروجی را به درستی متصل کنید. و از درستی اتصالات کابلی اسپیکر ها اطمینان حاصل نمایید.

مشکل ایجاد صدای وزوز در سینمای خانگی

برخی مواقع احتمال داشته صدایی وزوز مانند یا یک صدای هام از اسپیکر ها شنیده شود. برای حل این مشکل و قطع صدای مورد نظر بایستی عامل به وجود آمدن این صدا را که در واقع یک کابل بوده شناسایی نمایید.
به دنبال گیرنده های صوتی خود باشید. معمولا عامل شنیدن این صدا سیگنال های گیرنده هستند. برای یافتن گیرنده دچار مشکل، همه کابل های گیرنده را کشیده و به نوبت به ساب وافر وصل کنید.
گاهی اوقات نیز این مشکل به دلیل کابلی بودن منبع تلویزیون رخ خواهد داد. برای حل این مشکل بایستی از یک ترانسفوراتور مجزا کمک بگیرید. در کنار موارد ذکر شده جهت برطرف نمودن صدای وزوز بایستی حتما یک کابل آنتن هوایی از نوع کابل کواکسیال ۷۵ اهمی برای تلویزیون خود تهیه نمایید. این مشکل در اکثر سیستم های سینمای خانگی وجود دارد. برای از بین بردن این صدا حتما از اتصال صحیح ورودی و خروجی ها اطمینان حاصل نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

20 − ده =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.