مجموعه‌ی خدمت نت

لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد

لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد در سامانه خدمت نت
لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد در سامانه خدمت نت
مطالب مرتبط

علت لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد چیست؟ شاید شما هم با این مشکل مواجه شده باشید که ماشین لباسشویی تان در اواخر شستشو که فشار بیشتری برای خشک کردن لباس ها به دستگاه وارد شده، دچار لرزش شده و تکان هایی به طرفین خواهد داشت. شاید این حرکات و لرزش به خصوص در زمانی که بر اثر تکان های دستگاه صدای بسیار بلندی نیز تولید کرده و باعث نگرانی شما شود، اما باید بگوییم که در اکثر اوقات این لرزش ها ناشی از استفاده نادرست از ماشین لباسشویی و گاهی نیز به دلیل مشکلات فنی رخ خواهد داد. ما در این مقاله قصد داشته مواردی که منجر به لرزش و حرکت دستگاه شده را برای شما شرح دهیم، پس با ما همراه باشید.

لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد در خدمت نت

• عدم تراز بودن ماشین لباسشویی

از دلایل رایج لرزیدن و یا تکان خوردن ماشین لباسشویی،می توان به تراز نبودن دستگاه اشاره نمود. اگر چه خیلی از مرحله های برنامه های شست و شو سبب تکان و لرزش دستگاه شده اما تراز نبودن دستگاه نیز به این لرزش ها دامن زده و آن ها را افزایش خواهد داد. موارد ذکر شده در ماشین های لباس شویی زیاد اتفاق افتاده و البته رفع آن نیز کار تقریبا آسانی می باشد. شما بایستی جهت تراز نمودن ماشین لباسشویی خود، از ابزار تراز استفاده نموده، برای این کار ابزار را بر روی دستگاه گذاشته و پایه ها را تا جایی تنظیم کنید که ماشین لباسشویی به طور کاملا تراز گردد. در صورت در اختیار نداشتن ابزار تراز، یک تکه تخته سه لایه نیز می تواند به شما در این کار کمک کند.

تنظیم صحیح پایه های دستگاه طراحی ماشین های لباس شویی به گونه ای بوده که این قابلیت را داشته تا با سطح زمین تنظیم گردند. دو پایه جلویی لباس شویی ها دارای مکانیزم تراز بندی به همراه یک قفل بوده تا بعد از تنظیم شدن دیگر امکان حرکت برای آن ها نداشته باشد. بایستی زمانی که هر پایه به ارتفاع مناسب رسید قفل شده تا دیگر هیچ گونه حرکت اضافی نداشته باشد.تنظیم ارتفاع پایه های عقبی نیز احتمالا همچون پایه های جلویی بوده و یا این که خود به صورت جداگانه تنظیم خواهند شد. در صورتی که خود آن ها تنظیم شده، بایستی دستگاه را به طرف پایه های جلو خم نموده تا امکان جابه جایی پایه های عقبی وجود داشته و بعد دستگاه را مجدد روی زمین گذاشته تا به طور اتوماتیک پایه ها تنظیم گردند.البته در برخی اوقات امکان داشته یک یا چند پایه صدمه دیده و دچار شکستگی شده که در چنین حالتی باید آن ها را تعویض نمود.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی  از تعرفه خدمات آن آگاه شوید

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در زمینه لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

• نامتعادل بودن بار ماشین لباسشویی

در صورت نامتعادل بودن بار ماشین لباسشویی بایستی درب دستگاه را باز نموده و چینش لباس ها را به شکل منظم و یکنواخت تغییر دهید. احتمال داشته برای متعادل ساختن بار دستگاه ناچار به انجام چندین باره این کار گردید.در صورت قرار دادن لباس هایی با حجمی بالاتر از ظرفیت مجاز دستگاه درون ماشین لباسشویی، بی شک تعادل دستگاه به علت وزن زیاد لباس ها برهم خواهد خورد. این را همواره به خاطر داشته باشید که لباس های ریخته در دستگاه باید در مجموع وزن کمتری از ظرفیت دستگاه داشته باشند تا امکان حرکت آزادانه لباس ها در دستگاه وجود داشته باشد.منظور از ظرفیت ماشین لباسشویی مقدار لباسی بوده که شما می توانید طی هر چرخه شست و شو در ماشین بریزید، البته لازم به ذکر است که این مقدار برای لباس های خشک می باشد. ظرفیت درج شده بر روی دستگاه به کیلوگرم می باشد. در صورتی که بر روی دستگاه ظرفیت آن درج نشده بود می توانید برای اطلاع از این موضوع به دفترچه راهنمای دستگاه مراجعه نمایید. این موضوع یکی از علل مهم در لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد است.

لرزش ماشین لباس شویی

• کمک فنر ماشین لباسشویی

تمامی ماشین هایی که درب آن ها از جلو بوده برای آن که دیگ دستگاه در زمان چرخیدن کمترین تکان را داشته باشد مجهز به کمک فنر می باشند. از آن جایی که کمک فنر ها به فریم پایه و بخش بیرونی دیگ اتصال داده شده جهت دسترسی به آن ها نیاز به برداشتن پنل عقب و جلو می باشد. در زمان آسیب دیدن و یا ضعیف شدن کمک فنر ها، شاهد حرکت، لرزش و یا صدا های بلندی طی شستشو از دستگاه خواهیم بود چرا که بار های دستگاه نامتعادل خواهند شد. در صورت برطرف نشدن این مشکل احتمال آسیب دیدن دیگر بخش های دستگاه نیز افزایش خواهد یافت.در این شرایط نیاز بوده تا از یک فرد متخصص کمک گرفته تا کمک فنر ها را بررسی نموده تا در صورت شکستگی، نشتی و یا ضعیف شدن قدرت عمل آن، اقدام به تعمیر و یا تعویض آن ها نماید.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات تعمیر و سرویس ماشین لباسشویی  از تعرفه خدمات آن آگاه شوید

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در زمینه لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

• فنرهای دیگ ماشین لباسشویی

در ماشین های لباس شویی برای آن که دیگ در محیط دستگاه لباس شویی معلق گشته و یا این که به پایه دستگاه ثابت شود از فنر های دیگ استفاده می شود. علاوه بر آن، این فنر ها در زمان چرخیدن دستگاه، لرزش ها و ارتعاشات سبد شستشو را در خود حل می کنند تا به بیرون منتقل نشود. در صورت صدمه دیدن و کش آمدن و یا از هم جدا شدن فنر ها، لرزش و صدای زیادی را از دستگاه شاهد هستیم؛ از این رو بهتر بوده ماشین لباسشویی شما را یک کارشناس فنی دیده و به بررسی فنر های تعلیق بپردازد، تا در صورت صدمه دیدن فنر ها نسبت به تعویض آن ها اقدام نماید. این موضوع هم یکی از علل مهم در لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد است.

لرزش ماشین لباسشویی در هنگام عملکرد در تیم خدمت نت

• تسمه کاهش حرکت دیگ

در بعضی از ماشین لباسشویی هایی که درب آن ها از بالا باز می گردد جهت زیرسازی دیگ به هنگام چرخیدن از تسمه کاهش حرکت دیگ استفاده شده است. بدین منظور به بالای دیگ و گوشه های اتاقک لباسشویی چهار تسمه وصل می گردد. در ساخت این تسمه ها از لاستیک استفاده شده است و احتمال داشته به هنگام استفاده های روتین از ماشین نیز خراب گردند. در صورت کش آمدن و یا آسیب دیدن تسمه ها، احتمال داشته در زمان چرخش، دیگ با اتاقک دستگاه برخورد داشته و لرزش ها، حرکت دستگاه و یا صدای ها ضربه مانندی را باعث شود. در صورتی که به صورت پی در پی از دستگاه بیش از ظرفیتی که داشته کار بکشید و در هر بار شستشو حجم زیادی از لباس را درون آن بریزید، تسمه ها فشار زیادی را متحمل شده و در نهایت خراب خواهند شد. در چنین شرایطی بایستی تسمه ها جایگزین شده اما بهتر بوده که اقدام به تعویض هر 4 تسمه نمایید.

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488
مطالب مرتبط

تازه‌ترین مطالب آموزشی

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.