ماشین لباس شویی سامسونگ و نحوه شست و شو لباس ها

ماشین لباس شویی سامسونگ و نحوه شست و شو لباس ها

ماشین لباس شویی سامسونگ و نحوه شست و شو و نکات آموزشی :

ماشین لباس شویی سامسونگ

باید توجه داشته که هر نوع لباسی برای شسته شدن در ماشین لباس شویی سامسونگ به درجه حرارت مشخصی نیاز دارد. به طور معمول برای تمیز شسته شدن لباس ها و پاک کردن هر گونه لکه ای بر روی آن ها، از آب گرم استفاده می شود. لباس ها کدر و نیمه خاکی رنگ با آب نسبتا گرم بهتر تمیز شده و لباس هایی چون ژاکت، جین و لباس های حساس را نیز بهتر بوده با آب سرد شست و شو داد.
شاید در اولین نگاه استفاده از ماشین لباس شویی سامسونگ برای شستن لباس ها کاری بسیار راحت به نظر آید و فکر کنیم که خب تنها نیاز بوده لباس ها را درون ماشین انداخته، مقداری مواد شوینده و نرم کننده اضافه کرده و دستگاه را روشن کنیم تا کار شست و شو را انجام دهد. اما گفتنی است که نکاتی بوده که بایستی پیش از شست و شو و حتی بعد از آن نیز مد نظر داشته تا کوچک ترین آسیبی به لباس ها و ماشین لباس شویی سامسونگ وارد نگردد. پس برای یادگیری این نکات با ما تا انتهای این مطلب همراه باشید.

• پیش از شست و شو، لباس ها در ماشین لباس شویی سامسونگ لباس ها را مرتب سازید.

ماشین لباس شویی سامسونگ

در آغاز کار بایستی لباس های تیره که احتمال رنگ پس دادن آن ها وجود داشته را جدا نموده و بعد دیگر لباس ها را نیز با توجه به نوع و جنسی که داشته از هم تفکیک نمایید. (لباس های پشمی ریش ریش را نیز از سایر لباس ها جدا نمایید.) پس از آن به بررسی جیب ها پرداخته تا کاغذ و یا شی دیگری درون آن ها باقی نمانده باشد. دستمال کاغذی مانده در جیب شما بلایی به سر دیگر لباس ها آورده که واقعا رفع آن ها دردسر هایی را به بار خواهد آورد. شاید شما نیز این موضوع را تجربه نموده باشید که در جیب لباس تان دستمال کاغذی جا مانده و پس از اتمام شست و شوی لباس ها مشاهده می کنید که دستمال کاغذی به تکه های خیلی کوچک تبدیل شده و به تمام لباس ها چسبیده است که همان طور که می دانید پاک کردن لباس ها از این تکه های دستمال کاغذی کار چندان آسانی نخواهد بود. در صورتی که لباس شما گیره یا وصله های فلزی داشته که امکان جدا سازی آن ها از لباس وجود دارد حتما آن ها را بیرون بیاورید چرا که این اشیاء ممکن بوده به هنگام چرخش لباس در زمان شست و شو به دیواره دستگاه آسیب بزنند.

پاک کردن لکه های روی لباس

گاهی از اوقات بر روی لباس ها لکه های بزرگی ایجاد می شوند. بایستی پیش از انداختن چنین لباس هایی درون ماشین ابتدا این لکه ها را از روی لباس جدا نماییم چرا که ممکن بوده این لکه ها باعث آلودگی محیط درون دستگاه نیز گردند. این نکته را فراموش نکنید که در صورتی که هنوز لکه ها خشک نشده باشند خیلی بهتر می توان آن ها را از بین برد. از این رو بهتر بوده بالافاصله پس از مشاهده لکه آن را تمیز نمایید و اجازه خشک شدن به آن ندهید. یک از روش های موثر برای پاک کردن لکه این بوده که کمی مواد شوینده رو آن ریخته و با کمی آب آن را مرطوب و نم دار کنید و به شکل دستشور آن را از روی لباس از بین ببرید.

• حتما به ظرفیت دستگاه توجه نمایید.

معمولا ظرفیت هر ماشین لباس شویی سامسونگ بر روی آن درج شده است و در واقع این عدد نشان دهنده میزان توان این دستگاه در شستن لباس ها می باشد. از این رو پیشنهاد می شود به هیچ وجه بیش از ظرفیت دستگاه لباس درون آن نریزید چرا که این کار باعث کم شدن طول عمر دستگاه شده و امکان شست و شو و خشک کردن درست لباس ها نیز از آن گرفته خواهد شد. حتما به هنگام استفاده از مواد شوینده، حجم لباس ها را در نظر گرفته و به اندازه مصرف کنید. بهترین آب برای شست و شوی لباس ها آب ولرم بوده چرا که آب گرم به غیر از آن که هزینه ها را افزایش داده باعث آسیب رسیدن به لباس ها نیز می شود. البته در صورتی که لباس ها چندان کثیف نبوده آب سر و پودر شوینده نیز کفایت می کند. جهت خشک نمودن لباس ها پس از آن که ماشین رطوبت آن ها را گرفت، لباس ها را بر روی یک چوب لباسی پهن نموده و توجه داشته باشید که تابش نور خورشید بر روی آن ها به صورت مستقیم نباشد. خیلی از لباس های بافت بر اثر تابش مستقیم و طولانی مدت نور خورشید بر روی آن ها صدمه دیده و دچار رنگ پریدگی می گردند.

• آب مناسب برای شست و شوی لباس ها باید در چه درجه ای باشد؟

باید توجه داشته که هر نوع لباسی برای شسته شدن در ماشین لباس شویی سامسونگ به درجه حرارت مشخصی نیاز دارد. به طور معمول برای تمیز شسته شدن لباس ها و پاک کردن هر گونه لکه ای بر روی آن ها، از آب گرم استفاده می شود. لباس ها کدر و نیمه خاکی رنگ با آب نسبتا گرم بهتر تمیز شده و لباس هایی چون ژاکت، جین و لباس های حساس را نیز بهتر بوده با آب سرد شست و شو داد.

• چگونگی مراقبت و نظافت ماشین لباس شویی سامسونگ

حتما به هنگام بستن درب ماشین لباس شویی سامسونگ مطمئن شوید که لباسی ما بین درب و بدنه جا نمانده باشد. علاوه بر آن حتما سعی کنید به آرامی و با ملایمت لباس ها را از دستگاه بیرون آورده چرا که ممکن بوده بخشی از لباس مانند وصله، زیپ و یا دکمه به رزین آب بندی اطراف درب دستگاه گیر کرده و آن را پاره سازد. حتما بعد از هر شست و شو درون زه را نظافت نموده و دستگاه را از هرگونه آب اضافه خالی نمایید، چرا که در صورت ماندن آب اضافه، درون دستگاه بوی نامطبوعی خواهد گرفت. پس از اتمام شست و شو درب ماشین را چند ساعتی باز بگذارید تا نم و رطوبت آن از بین برود.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + پنج =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.