همه چیز در خصوص تعمير ترک‌ دیوار ساختمان

همه چیز در خصوص تعمير ترک‌ دیوار ساختمان

تعمیر ترک دیوار ساختمان از آن دسته از مواردی است که می تواند تاثیر بسیار زیادی در جلوگیری از به هدر رفتن منابع انرژی داشته باشد و به همین دلیل از موارد بسیار مهم و قابل قبولی است که باید نگاه ویژه ای به آن بیاندازیم، در این مقاله از خدمت نت قصد داریم به بررسی این موضوع بسیار مهم و کلیدی بپردازیم و شما را با انواع ترک های ساختمانی آشنا سازیم، لطفا در ادامه ما را همراهی کنید.

به چه دلیل نیاز است تا به تعمیر ترک دیوار ساختمان بپردازیم؟

در حالت کلی هنگامی که برخی از مهم ترین قسمت های ساختمان دچار آسیب شود و در طی این آسیب بتواند خطرات مالی و جانی در پی داشته باشد باید حتما مدیر ساختمان تعمیرات خاص و منحصر به فردی برای آن قسمت لحاظ نماید، در غیر این صورت ساختمان می تواند هزینه های جبران ناپذیر و سنگینی را متحمل شود. شاید از خودتان بپرسید که از عمده ترین مشکلاتی که ممکن است در یک ساختمان به وقوع بپیوند چیست؟ نشست پی از آن دست هاز مواردی است که می تواند خرابی های بسیار زیادی را برای ساختمان در پی داشته باشد که البته منشاء اصلی آن رطوبت و فشارهای وارده از طبقات، بی مقاومتی خاک و عملكرد های آن است. در حالت کلی با حرکات زمین، اسکلت ساختمان نیز دچار تغییر خواهد شد و در پی این تغییر شکست هایی نیز گریبان گیر ساختمان می شود که شامل ترک های عمیق، معمولی و یا مویی است، پس از آن که به طور کامل در خصوص نشست ها و ترک های ساختمان تحقیق و بررسی شد با استفاده از نکات ایمنی ترک ها را کاملا از هم باز می کنیم و بدین وسیله عمق اطراف آن ها را کمی بیشتر می کنیم سپس به منظور چسبندگی بيشتر مصالح به كار رفته با محل، محل ترك ها را جارو زده و مرطوب می‌ كنيم. پس از آن، به منظور جلوگيری از ترک خوردگی دوباره اقدام به مصلح كردن ( توری گالوانيزه و آرماتورگذاری) محل ترك‌ ها می‌ كنيم.

تعمير ترک‌ دیوار ساختمان

تعمیر ترک‌ های نیمه عمیق ساختمان به چه صورت است؟

در صورتی که بر اثر انقباض و انبساط رطوبت و حرارت، حرکت پذیری ای در سقف توفال داشته باشیم، ترک هایی به وجود می آیند که این ترک ها را به کمک نوک کاردک و مابه به طور کامل خالی می کنیم سپس با استفاده از پنبه زنی و پرداخت کشته، ترک ها را کاملا می گیریم که در نهایت برای نقاشی آماده می شوند.

تعمیر ترک‌ های عمیق ساختمان به چه صورت است؟

در ابتدا اطراف ترک را به کمک تیشه کاملا تراش می دهیم و درز آن را نیز خالی می کنیم، حال درون ترک را با استفاده از گچ دستی پُر و سطح روی کار را با گچ های آماده کاملا صاف می کنیم، سپس به کمک گچ كشته و پنبه آب‌ سطح روی کار را تمیز و آن را آماده نقاشی می کنیم.

تعمير ترک‌ دیوار ساختمان
تعمیر ترک دیوار ساختمان

جمع بندی:

در این مقاله به بررسی تعمیر ترک دیوار ساختمان پرداختیم و همچنین شما را با انواع ترک های ساختمانی آشنا نمودیم، در صورتی که به مسائل مربوط به ساختمان علاقه بسیار زیادی دارید، می توانید به مقالات ساختمان سری بزنید و مطالب خاص خود را دنبال کنید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × سه =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.