نور طبیعی و بررسی اثراتی که در معماری داخلی دارد

نور طبیعی و بررسی اثراتی که در معماری داخلی دارد!

نور طبیعی و تاثیر آن در معماری داخلی بی شک به یکی از مهم ترین مباحثی بر می گردد که باید به آن دیدی تخصصی داشت و البته مفهوم نور در وجه به زیبا نشان دادن اجسام بسیار تاثیر مثبتی خواهد داشت، در غیر این صورت مفهوم زیبایی و جذابیت اجسام عملا در تاریکی مفهومی نخواهد داشتف در این مقاله تنها قصد داریم مفهوم نور طبیعی و تاثیرات بسیار شگفت انگیز آن را در دکوراسیون داخلی را بازگو کنیم، لطفا با خدمت نت همراه باشید.

معرفی جهات نور طبیعی و تاثیر آن بر دکوراسیون داخلی:

وجود نور خورشید به دلیل تولید یک منبع روشنایی طبیعی برای هر سازه ای بسیار مناسب و مفید می باشد از آن جایی که ای نور در مرحله آخر به گرما تبدیل می شود باید میزان تابش آن را با توجه به شرایط خاص منطقه، شرایط آب و هوایی و نوع اقلیم آن منطقه سنجید و معمولا میزان تابش نور خورشید در فصول مختلف سال متغییر است. البته باید توجه داشت که میزان نورپردازی ساختمان ها در اقلیم های خشک، کویری، گرم، مرطوب، سردسیر و… به طور کلی با یکدیگر تفاوت دارند و میزان نورپردازی در آن ها متناسب با اقلیم خاص آن منطقه صورت می گیرد.

بررسی نور های شمالی:

فضاها و اجسامی که در قسمت نیمکره شمالی (رو به شمال) قرار گرفته اند به طور معمول نور مستقیمی را دریافت نمی کنند، این نور در نهایت به صورت پراکنده و البته بدون سایه انعکاس داده می شود و برای محیط های کار، نقاشی، تماشای تلویزیون و… بسیار مناسب هستند.

نور در دکوراسیون

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

نور های شرقی در ساختمان:

یکی از رمانتیک ترین و خیره کننده ترین روشنی ها، مربوط به روشنایی صبحگاهی است که عموما به وسیله آن از خواب بیدار می شویم و روز زیبای خود را آغاز می کنیم، البته خوردن یک صبحانه مفصل در کنار نور صبحگاهی خورشید همواره یکی از لذت بخش ترین کار های دنیا است که موجب می شود نیروی کافی‌ای به بدن ما برسد. بنابراین انتخاب یک محل مناسب برای قرار دادن میز صبحانه در نور کافی بسیار حائز اهمیت می باشد و از این رو باید همواره آن را در مکانی بسیار مناسب از خانه خود قرار دهید.


نور های غربی:

طبیعی است که هر چه به ساعات انتهایی روز نزدیک شوید از قدرت میزان تابش نور خورشید کاسته شده و هوای اطراف شما به مرور زمان تاریک و تاریک تر می شود، اما آن چیزی که بسیار خیره کننده و زیبا می باشد، انعکاس نور خورشید بر دیوار ها، سنگ فرش های خیابان و… است که حالتی بسیار تماشایی را فراهم می سازد.

نور

معرفی نیم سایه:

نیم سایه در واقع مرز های اشیاء را به طور واضح مشخص نمی کند که در این صورت ابهامی برای بیننده به وقوع خواهد پیوست. حضور نیم سایه برای گرفتن آرامش و تصمیمات بزرگ ضروری و لازم می باشد.


جمع بندی:

در این مقاله به بررسی نور طبیعی و تاثیر آن در معماری داخلی پرداختیم، چنانچه قصد دارید در خصوص سایر مطالب معماری داخلی اطلاعات را به دست آورید، می توانید با خدمت نت همراه باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.