مشکلات متداول در رابطه با مایکروویو و راه حل مناسب آن ها

ماکروفر

مایکروویو و مشکلاتی که ممکن است رخ بدهد :

عامل دیر گرم شدن غذا ممکن بوده یکی از موارد زیر باشد:

• استفاده از مایکروویو در ساعات اوج مصرف
• کثیف بودن فضای درون دستگاه
• با بالا رفتن حجم غذا زمان مورد نیاز برای گرم شدن نیز بیشتر می گردد.
• غذا های آب دار خیلی سریع تر گرم شده اما غذا های چرب زمان بیشتری نیاز دارند.
• غذای های چرب و شیر برای گرم شدن در طول کار به هم زدن نیاز دارند. و باید برای گرم شدن این غذا ها هنگامی که زمان به نیمه رسید استپ نموده و غذا را هم بزنید.
چنانچه دستگاه در مدت 3 دقیقه قادر به گرم نمودن آب بوده دستگاه به لحاظ گرم کنندگی کاملا سالم می باشد.

مایکروویو
مایکروویو

علت جرقه زدن مایکروویو چیست؟

ابتدا مطمن شوید ظرف آب کاری شده از فلزات نباشد .
• از لوازم جانبی نظیر سه پایه های کوتاه و بلند باید با در نظر گیری برنامه انتخاب شده و به شکلی صحیح استفاده گردد.

(پیشنهاد می گردد از استفاده از سه پایه در برنامه مایکروویو خودداری نمایید چرا که ممکن بوده پین زیر سه پایه آب گردد.)
• بررسی کنید که هیچ گونه چربی و آلودگی بر روی استیل داخلی و سایر متعلقات وجود نداشته باشد.
• ظروفی که دارای لب پریدگی بوده برای استفاده در مایکروویو مناسب نمی باشند.
• لوازم فلزی درون دستگاه از قبیل جوجه گردان، سه پایه و بخارپز را از دستگاه بیرون آورده و یک لیوان آب را درون مایکروویو گذاشته و دکمه استارت را یک بار انتخاب نمایید:
در صورت جرقه نزدن دستگاه، در خواهیم یافت که دستگاه سالم بوده و احتمال داشته علت جرقه زدن به خاطر پریدگی لعاب سینی و یا پین های آب شده زیر سه پایه و خط افتادن روی درپوش بخار پز و دیگر مواردی از این دسته بوده و برای حل مشکل باید قطعه مورد نظر عوض شود.
اما چنانچه دستگاه مایکروویو  باز هم جرقه زد حتما با مرکز خدمات آنلاین خدمت نت  تماس بگیرید.

علت نچرخیدن و یا کند چرخیدن سینی مایکروویو چه می باشد؟

• باقی ماندن چربی و ذرات غذا درون دستگاه، روی سینی، ریل و چرخ زیر سینی
• ممکن است شفت صدمه دیده باشد، شفت قطعه ای واقع شده در زیر سینی و مرکز سینی بوده که در صورت حرکت دادن آن به شکل عمود به بالا از جای خود جدا می گردد. برای آن که مطمئن گردید. مشکل از شفت بوده جسم سنگینی چون کاسه ای پیرکس را به همراه آب بر روی سینی قرار دهید؛ در صورتی که سینی با جسم سنگین نچرخیده اما با جسم سبک قادر به چرخیدن است باید نسبت به تعویض شفت اقدام نمایید. برای تهیه شفت نیز باید با مرکز خدمات تماس حاصل نمایید.

دود کردن مایکروویو

اگر دستگاه در حالت برنامه مایکروویو یا انتخاب کلید استارت دود می کند و این دود کردن با یک بوی غیر عادی همراه است .حتما با مرکز خدمات تماس حاصل نمایید.
در صورتی که دستگاه در حالت برنامه گریل و یا کانوکشن دود کرده اما در برنامه مایکروویو دود نمی کند:
به طور معمول این مشکل تنها با پاک کردن بدنه داخلی و توری سقف از چربی ها و ذرات غذا به راحتی رفع می گردد. اول دیواره های داخل و سقف را به کمک یک دستمال که با محلول آب و جوش شیرین مرطوب شده تمیز نمایید. بعد از آن برنامه گریل را انتخاب کرده و 10 دقیقه زمان برای آن در نظر گرفته و دکمه استارت را زده تا دستگاه کار خود را آغاز کند.

روشن نشدن دستگاه مایکروویو

• چنانچه بدون تجربه ای از پیش، اقدام به استفاده از این دستگاه نموده اید، پیشنهاد می گردد برای به دست آوردن اطلاعات کافی به سراغ دفترچه راهنما دستگاه بروید.
• مطمئن گردید که اشکال از پریز برق نیست. برای این کار بهتر بوده وسیله ای مانند سشوار را به پریز برق زده تا از سالم بودن و یا نبودن پریز آگاه گردید.
• بررسی کنید که برای برق رساندن به دستگاه سه راهی به کار نرفته باشد. چرا که دستگاه مایکروویو نیاز داشته که به طور مستقیم به یک پریز اتصال داده شود.
• احتمال داشته مشکل از دوشاخه باشد. در صورتی که مشکل از دو شاخه بوده به طور کامل درون پریز رفته و به لحاظ ظاهری دفرمه می گردد.
• ممکن است دستگاه بر روی حالت قفل کودک باشد. در صورتی که که با انتخاب کلید ها پیام L برای شما ظاهر شده به مدت 5 ثانیه کلید stop/clear را فشرده تا قفل کودک غیر فعال گردد.

گریل مایکروویو و سولاردام چه تفاوتی با هم دارند؟

گریل مایکروویو تنها دارای یک حالت بوده و با روشن شدن، المنت آن نیز به رنگ قرمز در می آید. در صورتی که گریل سولاردام دارای 3 حالت بوده و در زمان انتخاب کلید گریل امکان انتخاب گریل 1 یا 2 یا 3 وجود خواهد داشت.
سولاردام از یک المنت صفحه ای زیر سینی و یک المنت در سقف برخودار بوده و یک فر نوری نیز در سقف داشته که از دو المنت تشکیل شده است: یک المنت نوری و یک المنت حرارتی. از این رو از بین دو المنت موازی تنها یکی از آن ها نور ایجاد خواهد کرد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهار × 3 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.