ماشین لباسشویی ال جی و اشتباهات رایج در استفاده از آن

استفاده بیش از حد از خشک کن

ماشین لباسشویی ال جی و اشتباهات رایج در استفاده از آن

ماشین لباسشویی ال جی و اشتباهات رایج در استفاده از آن

این روز ها با پیشرفت روز افزون صنعت و تکنولوژی، دیگر افراد تمایلی به انجام دستی کار ها نداشته و کلیه کارهای خود از قبیل شستن ظروف، شستن لباس ها و… را به دست ماشین لباسشویی ال جی می سپارند. اما گاهی اوقات افراد در استفاده از این ماشین لباسشویی ال جی به درستی عمل ننموده .و با این که خیلی از افراد گمان کرده که به درستی از این ماشین لباسشویی ال جی خود استفاده می کنند اما با این حال با رفتار غیر اصولی خود موجب آسیب دیدن دستگاه و افزایش هزینه ها خواهند شد. در واقع بسیاری از افراد تنها آموخته های خود را روی این ماشین لباسشویی ال جی اعمال نموده و از این موضوع غافل بوده که برخی از شیوه ها و برخورد هایی که با ماشین لباسشویی ال جی داشته، اشتباه هستند. از این رو ما قصد داشته در این مقاله خدمت نت برخی از اشتباهات رایج در استفاده از ماشین لباسشویی ال جی  را به ما معرفی نماییم تا از این پس با استفاده صحیح از این دستگاه سبب افزایش کارایی و طول عمر آن گردید.

ماشین لباسشویی ال جی یکی از دستگاه هایی بوده که این روز ها در خانه ها بسیار پراستفاده می باشد که البته به صورت صحیح از آن استفاده نمی گردد. میزان ظرفیت یک ماشین لباسشویی ال جی یکی از اولین نکات استفاده از این دستگاه می باشد. خیلی از افراد هیچ توجهی به ظرفیت دستگاه نداشته و سعی داشته تمام لباس هاس کثیف افراد خانواده را در آن جای دهند. و یا یکی دیگر از موارد این بوده که افراد توجهی به مدت زمان لازم برای شستن لباس ها توسط دستگاه نخواهند داشت. موارد دیگری نیز در این رابطه بوده که باعث آسیب رسیدن به ماشین لباسشویی ال جی شده و کارایی دستگاه را نیز کاهش خواهد داد.

• مواد شوینده زیاد

همچنین در صورت استفاده بیش از حد از مواد شوینده مواد اضافی آن ها داخل واشر های ماشین لباسشویی ال جی گیر کرده و طی مدت طولانی احتمال آسیب دیدن دستگاه را افزایش خواهند داد. به گفته آلن فلدمن شوینده های امروزی از قدرت کافی برخوردار بوده و احتیاجی نیست که برای افزایش کارایی، مقدار بیشتری از آن ها را استفاده نمود. بهتر بوده قبل از مصرف مواد شوینده دستور العمل آن ها را به درستی مطالعه نموده تا از میزان مناسب آن ها برای حجم لباس های چرک خود آگاه گردید. با مصرف به اندازه شوینده ها علاوه بر مراقبت از لباس ها و ماشین لباسشویی ال جی در هزینه ها نیز صرفه جویی خواهید نمود که البته این مسئله ممکن بوده در نگاه اول چندان به چشم نیاید اما در دراز مدت تاثیر بسیاری در پس انداز شما خواهد داشت.

• شستن بی دلیل لباس ها

خیلی از افراد تنها صرف آن که ماشین لباسشویی ال جی را پر نمایند لباس هایی که هیچ نیازی به شست و شو نداشته را درون ماشین قرار می دهند. این امر به غیر از آن که میزان برق مصرفی را افزایش داده به دلیل استفاده دستگاه بیش از ظرفیت مجاز سبب کاهش طول عمر دستگاه نیز خواهد شد و به بافت پارچه نیز آسیب می رساند. بنابر گفته مدیر مد لباس مردان (بروس پاسک) بایستی در طول تابستان تنها دو بار اقدام به شستن لباس ها نمایید هر چند که در صورت کثیف شدن تنها دو بار شستن در تابستان کفایت نخواهد کرد. و همچنین این امر در مورد لباس زیر، جوراب و لباس بچه های بازیگوش امکان پذیر نمی باشد. زیرا این دسته از لباس ها بایستی همواره پاکیزه بوده تا باعث نشر آلودگی و بیماری نگردند. لباس هایی که به طور مستقیم با پوست بدن برخورد داشته بایستی همیشه تمیز و پاک بوده تا فرد استفاده کننده به بیماری های پوستی و حساسیتی دچار نگردد.

• استفاده بیش از حد از خشک کن

خیلی از افراد بر این باورند که پر بودن خشک کن به بهتر خشک شدن لباس ها کمک می کند. این در حالی است که خشک کن برای آن که کار خود را به خوبی انجام دهد به جریان هوا نیاز خواهد داشت. در صورت پر نمودن بیش از حد خشک کن، امکان جریان یافتن هوا به خوبی وجود نخواهد داشت. چنانچه جریان هوای مناسب وجود نداشته باشد رطوبت لباس ها به خوبی گرفته نشده و شاید شما برای خشک کردن لباس های خود مجبور به استفاده چند باره از خشک کن گردید. که بنا بر گفته فلد من استفاده زیاد از خشک کن ماشین لباس شویی ال جیسبب افت کارایی آن خواهد شد.

• شست و شوی لباس های حساس و قیمتی در ماشین لباسشویی ال جی

طبیعی است که ماشین لباسشویی ال جی کمک زیادی به شست و شوی لباس ها و داشتن لباس هایی تمیز خواهد کرد. اما باید این را یادآوری نمود که شست و شوی لباس هاس حساس و با پولک ها و تزئینات فلزی و یا لباس های قیمتی در ماشین لباسشویی ال جی نتیجه چندان رضایت بخشی نخواهد داشت. اما با این حال در صورتی که مایل به شستن این دسته از لباس ها با ماشین لباس شویی ال جی هستید بهتر بوده ابتدا لباس را در یک کیسه تمیز گذاشته و درب آن را بسته و بعد کیسه را درون ماشین بگذارید. اما باز هم پیشنهاد ما این است که از این کار خودداری نمایید زیرا باز هم ممکن بوده آویز های این لباس ها با دیواره داخلی رزین های آب بندی تماس پیدا کرده و به آن ها آسیب بزنند. و یکی دیگر از موارد این که ممکن بوده در صورت شستن لباس های خیلی حساس با ماشین، لباس ها دیگر لطافت و زیبایی اولیه خود را نداشته باشند. لذا بهتر بوده از شستن این دسته از لباس ها با ماشین صرف نظر نموده و آن ها را با دست بشویید. چرا که شستن دستی لباس ها با دقت و ظرافت بیشتری انجام شده و می توانید بیشتر وقت خود را برای نقاط آلوده لباس بگذارید تا زود تر به نتیجه دلخواه دست یابید.

• فیلتر ماشین لباسشویی ال جی را به طور مرتب تمیز نمایید

در ساخت همه ی ماشین لباسشویی ال جی از فیلتر استفاده شده است. فیلتر ماشین لباسشویی ال جی اولین گزینه برای یافتن اجسام سخت می باشد. فیلتر نیاز داشته که پس از چند بار شست و شو باز شده و بررسی گردد تا چنانچه جسم سختی درون آن گیر کرده بود آن را بیرون آورید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − دو =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.