مجموعه‌ی خدمت نت

هود آشپزخانه و مشکلاتی که رخ میدهد

هود آشپزخانه و مشکلاتی که رخ میدهد
هود آشپزخانه و مشکلاتی که رخ میدهد
مطالب مرتبط

هود آشپزخانه بسیار برای هر خانه ای لازم وضروری است در این مقاله در مورد تمام اجزا هود آشپزخانه  توضیح میدهیم:

هود آشپزخانه

• مهم ترین و اصلی ترین بخش هود آشپزخانه، موتور آن می باشد. موتور در واقع وظیفه داشته بوی غذا ها و… را کشیده و آن ها را از راه تهویه ی آشپزخانه به بیرون براند.
• از دیگر بخش های یک هود چراغ و گیره نگهدارنده آن اشاره نمود. در هود های آشپزخانه مختلف لامپ های رنگی مختلفی به کار رفته که تمامی آن ها توسط یک گیره ثابت می گردند.
• دکمه کنترل یا PCB لامپ ها و سرعت موتور را تنظیم می نماید. این روز ها کلید های کنترل دستی جای خود را به مدل های پیشرفته از راه دور داده اند.
در صورت بروز مشکل در هود آشپزخانه بی شک یکی از چهار بخش نام برده آسیب دیده اند. لذا برای حل مشکلات آن ها بهتر بوده بیشتر با این قطعات آشنا گردیم.

1. موتور

چنانچه موتورهود آشپزخانه به طور ناگهانی صدا های عجیب و غریبی از خود ایجاد می کند این احتمال وجود داشته که موتور برای چرخاندن فن یا پروانه تلاش می کند. در چنین حالتی به دلیل فشار زیاد وارده بر موتور احتمال سوختن آن وجود خواهد داشت. بهتر بوده نسبت به تعویض موتور اقدام نموده و به جای آن از یک موتور نو استفاده کنید.
ابتدا هود آشپزخانه را خاموش نموده پوشش پروانه را خارج ساخته تا سیم پروانه را بررسی نمایید. حتما پیش از بیرون آوردن گیره های نگهدارنده در باز نمودن سیم ها دقت لازم را به کار برده تا بتوانید بر روی موتور جدید معکوس این مراحل را پیاده سازید.

2. لرزش و صدای غیرعادی:

چنانچه به هنگام استفاده از هود آشپزخانه شاهد صدا های غیر عادی و لرزش شدید آن هستید ممکن است قطعه ای از آن دچار مشکل شده باشد که باید آن را تشخیص داده و نسبت به رفع آن اقدام نمود.
برای بررسی ابتدا هود آشپزخانه را خاموش نموده و بعد اتصالات نگهدارنده پوشش را چک نمایید. پس از مطمئن شدن از ایمنی و بی خطر بودن آن ها، نسب به باز نمودن آن ها اقدام نموده و پوشش را خارج سازید تا قطعه خراب را تشخیص دهید.
در زمان تعمیر و یا عوض نمودن قطعات خراب شده حتما نسبت به محکم بسته شدن پیچ ها اطمینان حاصل نمایید.

 قطع شدن برق هود آشپزخانه

3. قطع شدن برق هود آشپزخانه

در صورت روشن نشدن هود آشپزخانه پس از زدن دکمه، ممکن است است چند اتفاق در دستگاه رخ داده باشد که بد نیست از آن ها مطلع گردید. ابتدا چک کنید که در درون  هود آشپزخانه قطعی جریان وجود نداشته باشد و یا جای قطعه قطع کننده جریان عوض نشده باشد. در صورت بروز چنین اتفاقی بهتر بوده نسبت به برگرداندن این قطعه به جای اصلی خود اقدام نمایید. وگرنه ممکن بوده فیوز دچار انفجار شده که در این حالت بایستی آن را عوض کنید.

هود آشپزخانه و مشکلاتی که رخ میدهد

4. نم و رطوبت موجود در هود آشپزخانه

هر چه میزان تراکم رطوبت در بخش خروجی هود بیشتر باشد چکیدن آب از آن و زنگ زدگی آن نیز به مراتب بیشتر خواهد بود. ابتدا فن را خاموش نموده و سپس نسبت به برداشتن پوشش و نیز نظافت سطح داخلی اقدام نمایید. مواظب باشید هیچ رطوبتی بر جای نماند.

5. سیم کشی‌های هود آشپزخانه

برخی از مواقع هود آَشپزخانه باعث ذوب شدن سیم می گردد. حتی احتمال از بین رفتن و یا فرسودگی آن ها نیز وجود خواهد داشت. در چنن شرایطی باید نسبت به تعویض سیم ها اقدام نمایید. برای این کار ابتدا هود آشپزخانه را از برق کشیده و یا جریان برق را از خود کنتور قطع نمایید و گیره های نگهدارنده سیم ها را خارج سازید. ابتدا مطمئن گردید که سیم ها هیچ خطری نداشته باشند و بعد برای بررسی سیم های مربوط به کلید برق از اهم متر استفاده نمایید. در صورت نشان دادن عدد صفر توسط اهم متر، کلید خراب شده و باید آن را عوض کرد.

6. روشن نشدن چراغ ها:

این مشکل چندان پیچیده نبوده و از آن دسته از مشکلاتی بوده که زیاد در هود های آشپزخانه رخ خواهد داد. و این امر در هود هایی که قیمت پایین تری داشته نیز شایع تر می باشد. یکی از علت های این مشکل این بوده که اکثر افراد به طور دائم چراغ های هود آشپزخانه را روشن گذاشته این در حالی است که این کار سبب کاهش عمر این چراغ ها می گردد.
در زمان قرار گیری چراغ ها در سمت چپ، قطعات پلاستیکی اطراف هود آشپزخانه  همچون گیره های نگهدارنده چراغ و لوازم الکترونیکی دچار حرارت شده و خسارت های زیادی را به بار خواهند آورد. برای حل این مشکل کافی است تنها در زمان احتیاج چراغ های هود آشپزخانه را روشن کرده و پس از اتمام کار نسبت به خاموش نمودن آن ها اقدام نمایید.

7. عدم تهویه هوای آشپزخانه توسط هود:

این مشکل نیز در هود های آشپزخانه زیاد اتفاق می افتد و خیلی از افراد پس از نصب با آن مواجه خواهند شد. البته لازم به ذکر است که این عیب موقتی بوده و خود پس از یک یا دو روز برطرف می گردد و دیگر شاهد آن نخواهید بود.
ولی چنانچه پس از چند هفته استفاده از هود باز هم این مشکل اتفاق بیفتد، نشان از آلودگی فیلتر ها یا بروز مشکلی در لوله های تهویه داشته، لذا دستگاه قادر به مکش مطلوب هوا و انتقال آن به بیرون نخواهد بود. برای جلوگیری از چنین مشکلی این قطعات را هر چند وقت یک بار تمیز نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 3 =

تازه‌ترین مطالب آموزشی

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.