اشتباهات رایج در استفاده از ماشین ظرفشویی

ماشین ظرف شویی

ماشین ظرفشویی و اشتباهات رایج در استفاده با آن :

آیا نحوه استفاده شما از ماشین ظرفشویی صحیح می باشد؟

شما نیز چیزی در مورد اشتباهات متداول به هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی و راه های برطرف نمودن آن ها شنیده اید. ما در این مقاله قصد داریم 7 اشتباه متداول به هنگام استفاده از ماشین ظرفشویی را برای شما شرح دهیم. یکی از مسائلی که شاید کمتر به آن توجه کردید، پر کردن ماشین ظرفشویی می باشد. خب این مسئله تا زمانی که شستن ظرف ها با کیفیتی مطلوب صورت گیرد، مشکلی ایجاد نخواهد کرد.

شست و شو با ماشین ظرفشویی در خدمت نت

اشتباه اول: مواد شوینده نامناسب

علت اشتباه بودن این کار:

لازم به ذکر است که مواد شوینده مختص ماشین های ظرفشویی متفاوت از مواد شوینده دستی می باشند. با وجود آن که هر دو این مواد شوینده به خوبی از عهده تمیز نمودن ظروف برخواهند آمد ولی باید این را بدانید که هر یک از آن ها روش خاص خود را برای نظافت ظروف دارند. مواد شوینده دستی کف زیادی تولید نموده که احتمال آسیب دیدن ماشین ظرفشویی را افزایش خواهند داد.
راهی برای حل این مشکل:
تنها مواد شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی را تهیه نمایید و از بکارگیری مواد شوینده دستی برای شستن ظروف در ماشین خودداری نمایید.

اشتباه دوم: استفاده نکردن از قابلیت خشک کن دستگاه

علت اشتباه بودن این امر:
استفاده نکردن از قابلیت خشک کن دستگاه باعث به وجود آمدن دو مشکل مهم خواهد شد:
1. احتمال داشته ظرف ها هنوز خیس بوده و شما متحمل دستمال کشی و خشک نمودن ظروف نیز گردید که خیلی از افراد از این موضوع ناراضی هستند.
2. در صورت عدم استفاده از قابلیت خشک کن، لکه های رسوب و آب روی ظروف شیشه ای پس از خشک شدن ماندگار خواهند شد.
راهی برای حل این مشکل:
قابلیت خشک کن دستگاه های ظرفشویی سبب پاک شدن آب اضافی از ظروف شده و این امر باعث بالا رفتن سرعت خشک شدن ظروف شده و علاوه بر آن از چسبیدن رسوبات مواد معدنی روی ظروف شیشه ای جلوگیری می گردد.

اشتباه سوم: باز نکردن آب گرم پیش از بارگذاری

علت اشتباه بودن این امر:
همان طور که هنگام رفتن به حمام، اجازه گرم شدن را به آب می دهید و بعد از رسیدن آب به دمای مناسب دوش می گیرید، باید این مسئله را در مورد ماشین ظرفشویی نیز در نظر بگیرید. از آن جایی که آب لازم برای مصرف ماشین ظرفشویی از سینک گرفته می شود چنانچه قبل از روشن نمودن دستگاه، از باز نمودن شیر آب گرم خودداری نموده و مانع از بالا رفتن دمای آب شوید. دستگاه شست و شوی ظروف را با آب سرد آغاز خواهد نمود. این موضوع سبب کاهش کارایی دستگاه شده و و تمیزی ظروف در حد مطلوب نخواهد بود. این موضوع به خصوص در فصل زمستان که لوله ها نیز سرد بوده نمود بیشتری پیدا می کند.
راهی برای حل این مشکل:
پیش از روشن نمودن دستگاه، چند دقیقه ای شیر آب گرم را در سینک باز نموده تا پمپ آمادگی لازم را داشته باشد. این امر سبب شده دستگاه شست و شو را با آب گرم شروع نموده و کارایی بهتری از خود نشان دهد.

اشتباه چهارم: بارگذاری بیش از حد

علت اشتباه بودن این امر:
قرار دادن حجم زیادی از ظروف در ماشین ظرفشویی علاوه بر آن که اجازه تمیزی مطلوب ظروف را از آن ها گرفته، از درست کار نمودن بازوی اسپری کننده تعبیه شده در پایین دستگاه جلوگیری خواهد نمود. این مسئله زمانی شدت بیشتری پیدا نموده که ردیف پایین دستگاه به طور کامل پر شده باشد، چرا که امکان رسیدن آب به ظروف بالایی وجود نداشته و حتی احتمال داشته باقی مانده غذای چسبیده به ظروف پایین بر روی ظروف بالایی پخش گردد. علاوه بر آن ممکن بوده بر اثر فشار اسپری، ظروف به یکدیگر اصابت کرده و آسیب ببینند.
راهی برای حل این مشکل:
طوری ظرف ها را درون دستگاه بچینید که لااقل فضای کمی بین آن ها باقی بماند. بهتر بوده مطابق استاندارد های کمپانی سازنده این دستگاه دست به بارگذاری ظروف نمایید.

اشتباه پنجم: باقی ماندن حجم قابل ملاحظه ای از غذا بر روی ظروف

علت اشتباه بودن این امر:
اگر چه نیازی به آبکشی ظروف پیش از قرار گیری در دستگاه نبوده اما با این حال آلودگی بیش از حد ظروف سبب گرفتگی فیلتر خواهد شد. حتی این احتمال وجود داشته پس از اتمام روند شستشو باز هم شاهد باقی ماندن تکه های غذا روی ظروف باشیم که این مسئله به هیچ عنوان خوشایند نمی باشد.
راهی برای حل این مشکل:
ذرات باقی مانده بر روی ظروف به هیچ عنوان نباید از یک سکه بزرگتر باشند.

اشتباه ششم: باقی نگذاشتن کوچکترین ذره غذا روی ظروف

علت اشتباه بودن این امر:
شاید فکر کنید که نیاز بوده ظرف ها پیش از قرار گیری در ماشین، آبکشی گردند، اما واقعیت چیز دیگری است. طراحی آنزیم های درون مواد شوینده دستگاه، به گونه ای بوده که به ذره های غذا متصل خواهند شد. لذا چنانچه شما ظروف را پیش از قرار دادن درون دستگاه بشویید کارایی دستگاه دچار افت خواهد شد و دستگاه عملکرد چندان مناسبی از خود نشان نمی دهد. علاوه بر آن طی این جریان آب زیادی نیز اسراف می گردد.
راهی برای حل این مشکل:
تنها به پاک نمودن ظروف اکتفا نموده و از آبکشی آن ها خودداری نمایید.

اشتباه هفتم: عدم نظافت فیلتر

علت اشتباه بودن این امر:
به طور معمول در دستگاه های ظرفشویی از فیلتر های دستی استفاده شده که نیاز بوده به طور مرتب نظافت گردند. در صورتی که به نظافت این فیلتر ها توجه نشود پس از مدتی در درون دستگاه بوی نامطبوعی استشمام شده و اگر چه این امر به خود دستگاه آسیبی نزده اما این احتمال وجود داشته که در روند ورود و خروج آب اختلال ایجاد نماید.
راهی برای حل این مشکل:
بهتر بوده به طور هفتگی اقدام به نظافت فیلتر ماشین ظرفشویی نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × 3 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.