مجموعه‌ی خدمت نت

مشکلات رایج در گوشی تلفن بی سیم پاناسونیک

مشکلات تلفن بیسیم پاناسونیک
مشکلات تلفن بیسیم پاناسونیک
مطالب مرتبط

راه حلی مناسب برای حل مشکلات رایج در تلفن بی سیم پاناسونیک

گوشی تلفن بی سیم ممکن است گاهی اوقات زنگ نخورد علت آن چیست ؟ در این مقاله خدمت نت به صورت دقیق برای شما توضیح میدهد .

با وجود قرار داشتن گوشی تلفن بی سیم روی پایه و شارژ بودن کامل آن و این که در زمان تماس گرفتن کارکرد بسیار مطلوبی داشته، ولی به هنگام دریافت تماس، گوشی تلفن بی سیم هیچ زنگی نمی خورد، علت چیست؟

مشکلات تلفن بیسیم پاناسونیک

• چنانچه گوشی یک بار زنگ خورده و بعد از آن قطع شده، این احتمال وجود خواهد داشت که خط تلفن دچار اتصالی شده و نیاز به تعمیر دارد.
• روشن و یا خاموش بودن زنگ تلفن را مجددا بررسی نمایید.
• بررسی کنید که عوامل آب و هوایی نظیر طوفان، باران، باد شدید و یا حوادث طبیعی دیگر بر روی خط تلفن و دریافت تماس اثر منفی نگذاشته باشند. این احتمال در تلفن های بی سیم بیشتر می باشد. در صورتی که این اتفاق تنها زمانی که شرایط آب و هوایی نامساعد بوده رخ می دهد لذا بعد از مساعد شدن هوا، مجدد تلفن را چک نمایید.
• این احتمال وجود داشته به طور اتفاقی میزان صدای زنگ را بر روی صفر قرار داده باشید.
• یکی دیگر از علل های این اتفاق، استفاده همزمان از چندین تلفن می باشد. چرا که این کار سبب شده میزان برق مصرفی افزایش یافته و در این صورت احتمال آن که زنگ کار نکرده و گوشی تلفن بی سیم  زنگ نخورد وجود خواهد داشت.
• احتمال داشته حالت خصوصی برای تلفن در نظر گرفته شده باشد. در صورت قرار گیری تلفن بر روی این حالت، گوشی تلفن طی زمان مشخصی دیگر زنگ نخواهد خورد. برای لغو این حالت به بخش منوی گوشی تلفن بی سیم مراجعه نموده و چنانچه این حالت فعال بوده آن را غیرفعال سازید.

گوشی تلفن بی سیم با قرار گرفتن بر روی پایه دیگر شارژ نمی گردد، علت چیست؟

مشکلات تلفن بیسیم پاناسونیک

با وجود تعویض باتری های تلفن باز هم شارژ نمی شود، چه کار باید کرد؟
1. در ابتدا مطمئن گردید که باتری ها به طور کامل شارژ هستند. چرا که در بعضی از گوشی تلفن بی سیم  پاناسونیک از باتری های AAA با قابلیت شارژ مجدد بهره برده شده . این احتمال وجود داشته که با گذشت زمان سولفاته گشته و قادر به نگهداری شارژ نباشند. یکی از راحت ترین روش ها برای اطمینان از آن که مشکل از باتری ها بوده یا خیر، تعویض باتری های گوشی می باشد. در صورتی که تلفن روشن شده و به درستی کار کرد، پس در خواهید یافت که علت این مشکل قدیمی بودن باتری ها بوده است. چنانچه قصد خرید باتری داشته پیشنهاد می گردد باتری های AAA Ki-MH (غیر لیتیومی) تهیه کنید.
2. چنانچه عیب از باتری ها نبوده، احتمال می رود که مشکل از اتصالات شارژر انتهای گوشی تلفن بی سیم و یا درون پایه تلفن باشد. برای آن که از سلامت اتصالات شارژر مطمئن گردید، یک گوشی بی سیم دیگر را روی پایه تلفن قرار داده .و یا این که بر روی پایه تلفنی دیگر گوشی بی سیم خود را شارژ نمایید. در صورتی که گوشی بی سیم دیگر، روی پایه تلفن شما شارژ شده اما این امکان برای گوشی بی سیم مربوطه وجود نداشته است . پس اشکال از گوشی بی سیم می باشد. چنانچه گوشی بی سیم مورد نظر روی یک پایه تلفن دیگر شارژ شده و هیچ گوشی بی سیمی روی پایه تلفن شما شارژ نمی گردد پس اتصالات شارژر در پایه تلفن دچار اشکال شده است.
امکان تماس از گوشی بی سیم پاناسونیک وجود ندارد، علت چیست؟
با وجود آن که گوشی روشن بوده و به طور کامل کار کرده ولی در زمان گرفتن شماره، امکان برقراری تماس وجود ندارد.
این اتفاق ممکن بوده به یکی از دلایل زیر رخ داده باشد:
• خرابی و یا اتمام شارژ باتری ها
• ضعیف بودن و یا قطع شدن برق
• چنانچه برق و باتری مشکلی نداشته، این احتمال وجود داشته که تنظیمات سرویس خط تلفن عوض شده باشد. به صورت دیفالت خط تلفن روی حالت “Tone” می باشد.
Tone:جهت سرویس تماس تن
پالس: جهت سرویس تماس چرخشی/پالس
برای تغییر حالت خط تلفن به ترتیب زیر عمل نمایید:
• وارد بخش [MENU]#120 گردید.
• تنظیم مورد نظر را انتخاب نمایید.
• در این قسمت [SAVE] و [OFF] را انتخاب نمایید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده + یک =

تازه‌ترین مطالب آموزشی

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.