نظافت ساختمان و اصول اصلی تمیز نمودن منزل

نظافت ساختمان و تمیز نمودن منزل

در این مقاله از بلاگ خدمت نت با ما همراه باشید تا اطلاعات کاملی از نحوه نظافت ساختمان و راه های موثر در تمیز نمودن منزل بپردازیم. همان طور که می دانید زیباسازی فضای داخلی ساختمان می تواند تاثیر بسیار زیادی در نمای ساختمان داشته باشد، از این رو در این دنیای پرسرعت امروزی اکثر افراد وقت و حوصله کافی ای برای نظافت ساختمان خود ندارند و تمیز نمودن منزل را به افراد و یا موسسات دیگر می سپارند، از این رو ما در مجموعه خدمت نت به خوبی با توسط کادری مجرب می توانیم این امر را برای شما محقق سازیم تا با بهره گیری از اصولی بسیار حرفه ای نظافت ساختمان شما را بر عهده بگیریم اما چنانچه قصد دارید به شخصه تمیز نمودن منزل را بر عهده بگیرید می توانید از این مقاله شروع کنید، همچنین با مراجعه به بخش “مقالات خدمات ساختمان و منزل” می توانید اطلاعات کاملی به دست آورید اما به سرعت آموزش خود را شروع کنیم.

نظافت ساختمان خود را چگونه آغاز کنیم؟ استراتژی مهم در تمیز نمودن منزل

همان طور که می دانید نظافت ساختمان و تمیز نمودن منزل امری بسیار سخت، دشوار و همچنین زمان بر است با این حال شما باید روش های بسیار مناسبی را اتخاذ کنید که با استفاده از آن ها بتوانید ضمن صرفه جویی در وقت علاقه خود را نیز به تمیز نمودن تمامی سطوح افزایش دهید. با این حال در این بخش با ما همراه باشید تا در ادامه به معرفی چند فاکتور بسیار مهم در تمیزی منزل بپردازیم اما قبل از آن که بخواهیم به بررسی این موارد بپردازیم اشاره ای کوتاه در خصوص استراتژی و تغییر نوع افکار شما داریم تا بدانید که دیگر نیاز نیست از روش های معمول و اشتباه گذشته نسبت به تمیز نمودن منزل و یا ساختمان خود بهره ببرید.

تغییر استراتژی یک فاکتور بسیار مهم و اصولی

آیا تا به حال نظافت ناحیه ای را به گوش شنیده اید؟ این نوع از نظافت به تمیز نمودن تک تک اتاق ها بر می گردد که در استفاده از این روش شما باید یک کندی بسیار زجر آوری را تحمل کنید تا در نهایت تمامی اتاق های شما تمیز شوند. لیسا رومیرو، صاحب شرکت تنها دوستدار پاکیزگی نوین در فورت کالینز کلورادو، می گوید: «شما هم می توانید در عرض چهار ساعت فقط آشپزخانه را تمیز کنید و هم می توانید کل خانه را در این چهار ساعت تمیز کنید اما بیشتر افراد متاسفانه تمام وقت خود را صرف تمیز نمودن صفحات پیشخوان آشپزخانه خود می کنند و در ای نصورت دیگر زمانی برای تمیز کردن حتی اجاق گاز اشپزخانه نمی رسد! چه برسد به این که بتوانیم اتاق های دیگر را تمیز کنیم. معنای اصلی نظافت این است که شما یک جسم را از جایگاه خود بردارید و سپس آن را به همان جایی قرار دهید که برداشته اید، شما با استفاده از این روش می توانید سریع تر و موثر تر اقدام به پاکسازی و تمیز نمودن منزل کنید. ما در ادامه به معرفی و بررسی هفت مرحله بسیار مهم در نظافت ساختمان می پردازیم تا شما بتوانید با بهره گیری از این موارد در کمتر از 4 ساعت خانه ای بسیار شیک و تمیز داشته باشید. براش شروع لطفا با ما همراه باشید.

اولین مرحله | حمام و سرویس های بهداشتی

شما می توانید در اولین مرحله اقدام به تمیز سازی و پاک نمودن سرویس های بهداشتی و حمام ها کنید چرا که پس از تمیزی این منظقه می توانید ملزومات کار خود را نیز در آن جا قرار دهید. همچنین توجه داشته باشید که در ابتدای کار روحیه شما بسیار بالا است و می توانید با تمیز نمودن این مناطق عملا بار بسیار زیادی را از دوش خود بردارید.

نقشه حمله | از بالا به پایین ، از چپ به راست

برای آن که بتوانید هر نقطه از منزل خود را تمیز کنید باید حتما نقشه ای در ذهن خود داشته باشید تا با استفاده از آن بتوانید تمامی کار ها را در سریع ترین زمان ممکن انجام دهید. به همین منظور روش بالا به پایین و چپ به راست را همواره در نظر داشته باشید. شما برای تمیز نمودن هر سطوحی باید از بالاترین قسمت ممکن شروع کنید چراکه تمامی گرد و خاک ها به سمت پایین سرازیر شده و شما عملا مرحله به مرحله در حال پاکسازی این مناطق هستید. چنانچه شما از چپ به راست اقدام به تمیز نمودن مناطق منزل خود کنید در این صورت دیگر هیچ کاری از قلم نمی افتد.

نظافت منزل

مرحله اول | شروع به گردگیری کنید!

منظور از گردگیری این است که شما برای هر اتاق باید روی همه وسایل و مبلمان، قسمت زیرین قفسه ها، دستگیره ها، همینطور قاب های عکس، صفحه تلویزیون و مجسمه ها و وسایل تزیینی و… این عمل را انجام دهید به طوری که چیزی از قلم نیافتد. در این مرحله توجه داشته باشید که از یک دستمال خشک برای تمیزنمودن تمامی سطوح استفاده کنید چراکه استفاده از دستمال خیس هنگامی که به برخی از وسایل می خورد می تواند کمی کار را برای شما دشوار سازد، از این رو پیشنهاد می شود در حین تمیز سازی منازل خود حتما از دستمال خشک در ابتدای کار استفاده شود. چنانچه بر روی وسایل شما اثر انگشت وجود دارد می توانید آن را با استفاده از یک دستمال میکروفایبر مرطوب شده با آب گرم استفاده کنید چراکه این نوع از دستمال ها به خوبی می توانند اثر انگشت شما را بر روی شیشه و… به خوبی پاک کنند. همواره توجه داشته باشید که در گردگیری همان طور که در قسمت قبل به آن پرداختیم شما باید از بالا به پایین این عمل را انجام دهید چراکه آن قسمت ها همواره در معرض آلوده شدن و گرد گرفتن هستند.

مرحله دوم | توجه به اثاثیه پارچه ای

رو تختی یا رو مبلی ها را با دقت بردارید و سپس ملحفه های آن را تمیز بکشید تا حالت چروک خود را از دست بدهند و صاف و یک دست شوند. در نهایت بالش ها و اثاثیه های روی مبل را مرتب و تمیز کنید.

مرحله سوم | آینه ها و شیشه ها

تمامی آینه ها و شیشه ها را دستمال بکشید و هیچ چیزی را از قلم نیندازید، برای این کار نیز می توانید از دستمال های میکروفایبر استفاده کنید تا جای دستمال و لکه ای بر روی سطوح باقی نماند.

مرحله چهارم | نظافت سطوح

شما در این مرحله باید تمامی سطوح و سطح های صفحات پیشخوان خود را دستمال بکشید و در صورت نیاز آن ها را ضد عفونی کنید. توجه داشته باشید که تمامی قسمت هایی که می تواند با دست و انگشت شما در تماس باشد را تمیز نموده اید: به عنوان مثال مکان هایی همانند دستگیره درب ها، کلیدهای برق، کنترل لوازم صوتی تصویری و تلفن از آن مناطق حساسی هستند که باید در تمیز نمودن سطوح آن ها را در نظر بگیرید چراکه این قسمت ها از مهم ترین قسمت های جذب میکروب هستند زیرا با دستان شما به صورت مداوم در ارتباط می باشند.

مرحله پنجم | قرار دادن شوینده ها در آشپزخانه، حمام و سرویس های بهداشتی

در این مرحله نیاز است تا شما یک شوینده بسیار قوی داشته باشید تا بتوانید آن را بر روی وان حمام، سینک های دستشویی، توالت و… اسپری کنید و سپس پس از چند دقیقه به محل برگشته و آن ناحیه را تمیز کنید. سپس به آشپزخانه بروید و درون مایکرویو، کابینت ها و درب وسایل آشپزخانه را با دستمالی مناسب خوب تمیز کنید.

مرحله ششم | تی کشیدن خانه

تمامی کف های منزل خود را که نیاز به تی کشیدن دارند را به خوبی تی بکشید سپس با استفاده از یک دستمال آن را تمیز کنید. همچنین شما می توانید از یک دستمال میکروفایبری استفاده کنید و تمامی سطوح حمام و سرویس بهداشتی خود را تمیز و ضد عفونی کنید چرا که این محیط ها محل های بسیار مناسبی برای رشد میکروب ها هستند.

مرحله هفتم | جارو کشیدن را فراموش نکنید.

جارو کشیدن نیز قواعد خاص و منحصر به فرد خود را دارد، شما برای شروع می توانید از قسمت انتهایی اتاق خواب ها به قسمت ورودی، پله ها از بالا به پایین شروع کنید و سپس می توانید بیرون از خانه را نیز تمیز کنید. برای جارو کشیدن همواره خود را اذیت نکنید و نیازی نیست تا همه مناطق را به صورت سانت به سانت تمیز کنید.

وسایل نظافت خود را همواره بازدید کنید.

آیا شما دوست دارید در میان انبوهی از محصولات پاک کننده قرار بگیرید؟ طبیعتا خیر، برای همین موضوع ما در ادامه 5 مورد بسیار مهم را برای شما متذکر می شویم.

1- دستمال های میکروفایبری:

همان طور که در مقاله فوق نیز مشاهده نمودید ما در جاهای مختلف استفاده از دستمال میکروفایبری را برای شما عزیزان پیشنهاد نمودیم. شما می توانید از این دستمال به راحتی در تمیز نمودن سطوح شیشه ای و… استفاده کنید. همچنین استفاده از این محصول می تواند نیاز مبرم شما به دستمال های کاغذی و … را خنثی سازد و عملا به نوعی صرفه جویی صورت خواهد گرفت. همواره سعی کنید از دستمال های مخصوص نظافت استفاده کنید چراکه این دستمال ها تاثیر بسیار زیادی در تمیز نمودن نقاط مختلف منزل شما خواهند داشت. برای گردگیری قبل از استفاده از محصولات پاک کننده حتما یک بار محل مورد نظرتان با یک دستمال میکروفایبری که با آب گرم خیس شده تمیز کنید.

2- استفاده از تی های میکروفایبری

استفاده از این نوع از تی ها با این که هزینه تهیه و خرید آن ها در مقایسه با انواع تی های موجود در بازار کمی گران تر است اما کارایی و دوام بسیار بالایی دارند و نیازی نیز هر چند وقت یک بار آن ها را دور بریزید. این نوع از تی ها در واقع بسیار مفید و باصرفه تهیه و ساخته شده اند و می توانند کمک بسیار شایانی در تمیز نمودن منازل شما داشته باشند.این تی ها برای گردگیری جاهای بلندی که دستتان به آن نمی رسد و گوشه دیوارها بسیار مناسب هستند.

3- استفاده از جاروهای نایلنی مو زبر:

استفاده از جاروهای نایلنی مو زبر اب را در و دیوار نمی پاشد و همچنین مو های آن نیز در حین تمیز سازی از بین نخواهد رفت. همچنین می توانید قالیچه ها و فرش های خود را به کمک این جارو تمیز کنید.

4- استفاده از پارچه های جیر برای تمیز نمودن منزل

پارچه های جیر نوعی از پارچه های مصنوعی و سنتی چرم گوسفند است که می توانید آب و سایر مواد دیگر را با قدرت بسیار بالای آن جذب کنید. استفاده از این محصول برای خشک نمودن و همچنین برق انداختن سریع وسایل های منزل بسیار بسیار موثر خواهد بود. همچنین چنانچه در منزل خود به نگهداری حیوان خانگی علاقه دارید می توانید موهای آن را با استفاده از این نوع پارچه از روی زمین بردارید.

5- جاروبرقی های کوله پستی عنصری بسیار مناسب در نظافت ساختمان

جاروبرقی های کوله پشتی یکی از مهم ترین و زیباترین جارو های برقی ای هستند که نظافت چی ها از آن ها استفاده می کنند زیرا بسیار سبک بوده و به راحتی قابل حمل هستند. یک نظافت چی می تواند آن را به راحتی از اتاقی به اتاق دیگر حمل کند و نظافت خود را با لذت بیشتری انجام دهد. با این جاروها شما می توانید بهتر روی زمین را ببینید و خیلی راحت می توانید سطح قفسه ها، بالای شومینه، ریل ها و داخل کشوها را به سرعت تمیز کنید.

جمع بندی مقاله نظافت ساختمان | اصول اصلی تمیز نمودن منزل

rawpixel 777268 unsplash

همان طور که مشاهده نمودید در این مقاله اطلاعات کاملی در خصوص نحوه تمیز نمودن محیط درونی منزل شما پرداخیتم و به جرئت می توانیم بگوییم شما با استفاده از این روش می توانید در کمتر از 4 ساعت تمامی کثیفی ها و گرد و خاک های منزل خود را به راحتی آب خوردن تمیز کنید. این مورد را حتما متذکر می شویم که در صورت عدم رعایت این موارد شما الزاما از روش های سنتی و خسته کننده گذشته بهره خواهید برد و نتیجه ای که می گیرید دور از ذهن می باشد. بهتر است همین حالا شروع به کار کرده و وسایل و ابزار آلات لازم را به کار ببرید، چنانچه فرصت کافی ای برای تمیز سازی محیط منزل خود ندارید می توانید با ما در تماس باشید.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × پنج =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.