نقاشی اتاق کودک یکی از عومل مهم می باشد زیرا کودک مدت زمان طولانی را در آن سپری میکند و امروزه پدر و مادر ها حساسیت بیشتری را از خود بروز میدهند .

پدر و مادر ها به علت اینکه کودکان روحیه حساسی دارند برای اتاق خواب آنها دقت بیشتری میکنند و درکوراسیون و نقاشی اتاق خواب را به صورت اصولی و درست انجام میدهند تا کودک شان در محیطی آرام و مناسب رشد کند .

نکاتی که باید به آن توجه کرد در نقاشی اتاق کودکان به عوامل مختلفی بستگی دارد که میخواهیم هریک را به صورت جداگانه توضیح دهیم :

یکی از مهم ترین نکات رنگ اتاق خواب کودک میباشد رنگ اتاق خواب کودک متناسب با جنسیت کودک انتخاب شود یا اگر والدین از سلیقه کودک خود نسبت به رنگی اطلاع دارند از آن رنگ استفاده کنند .

نکاتی مهم برای  نقاشی اتاق کودک

معمول ترین رنگ ها برای کودکان آبی و صورتی میباشد که استفاده میکنند البته باید به این توجه کرد که اگر تمام اتاق کودک را به رنگ آبی کرد ممکن است حالت سردی و بی روحی به اتاق خواب کودک شما بدهد . به همین علت میتوانید از خود خلاقیت نشان دهید و رنگ آبی را مثلا با رنگ سفید ترکیب کنید که تا اتاق خواب کودک شما به صورت یک دست آبی نباشد .

رنگ  اتاق خواب کودکان را میتوانید با توجه به وسایل اتاق خواب انتخاب کنید .و هم چنین میتوانید از رنگ های ترکیبی استفاده کنید تا جلوه بیشتری داشته باشد .

نقاشی اتاق کودکان به همین علت مهم است که چون هر رنگ از نظر روانشناسی برای دختر و پسر مختلف است و در روحیه آنها تاثیر گذار است .

رنگ سبز برای نقاشی اتاق کودکان خیلی مناسب است زیرا باعث آرامش برای کودک میشود .

رنگ زرد برای نقاشی اتاق کودکان باعث ایجاد خلاقیت در کودک میشود .

رنگ قرمز برای نقاشی اتاق کودک باعث ایجاد شور و هیجان میشود .

رنگ صورتی  برای نقاشی اتاق خواب کودک دختر باعث آرامش میشود و این رنگ در بین رنگ های دیگر برای کودکان دختر محبوبیت بیشتری دارد.

یکی دیگر از رنگ های برای نقاشی کودک که کمتر از بقیه رنگ ها از آن استفاده میکنند نارنجی میباشد که این رنگ گرم محسوب میشود و در کودک باعث تقویت اعتماد به نفس میشود .

باید به این نکته توجه کرد که رنگ های گرم برای اتاق کودکان باعث ایجاد شادی و شور و نشاط میشود و هم چنین رنگ های سرد بیشتر به کودک احساس آرامش میدهند .

چند نمونه از رنگ های ترکیبی برای اتاق خواب کودکان

نقاشی اتاق خواب کودک

رنگ خاکستری بسیار رنگ مناسبی برای ترکیب رنگ میباشد زیرا رنگ خنثی هست و با هر طیف رنگی میتوان را ترکیب کرد هم برای کودک دختر هم پسر .

ترکیب رنگ صورتی و سبز برای نقاشی اتاق خواب کودکان مناسب است .

ترکیب رنگ زرد و قهوه ای هم برای نقاشی مناسب است .

ترکیب رنگ آبی و نارنجی هم برای اتاق خواب کودکان مناسب است .