راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا

راهنمای خرید دستگاه تصفیه هوا:

دستگاه تصفیه هوا برای هر محیطی لازم است برای خرید دستگاه تصفیه هوا از خدمت نت و مطالب آموزشی آن کمک بگیرید .همه ی انسان ها برای نفس کشیدن به هوای پاک احتیاج داشته و هوای تمیز در واقع طبیعی ترین حق هر انسان محسوب می گردد. ولی این احتمال وجود داشته که محل زندگی و یا محیط کاری شما این حق مسلم را در اختیار شما قرار ندهد. از این رو در چنین شرایطی دستگاه تصفیه هوا کمک شایانی به شما خواهد نمود. برای انتخاب یک دستگاه تصفیه هوای مناسب نکاتی را باید مدنظر قرار داد.

• تمیز نگه داشتن محیط زندگی

در صورتی که محیط زندگی شما با گرد و غبار آلوده شده است، بی شک به یک دستگاه تصفیه هوا نیاز خواهید داشت. علاوه بر آن گرد و غبار نشسته بر روی مبلمان، سرویس خواب، فرش و کفپوش را به کمک جارو برقی زدوده تا هوای سالم تری برای نفس کشیدن داشته باشید. بعد از پاک نمودن محیط منزل از هر گونه گرد و غباری بایستی به دنبال یک دستگاه تصفیه هوای مناسب برای آن باشید.

دستگاه تصفیه هوا

• علت ضرورت وجود دستگاه تصفیه هوا در محیط

به طور کلی در هوای اطراف شما ذرات مختلفی همچون گردوغبار، پرز حیوانات، گرده‌های گیاهان و دود به صورت معلق وجود دارند. در صورتی که شما نیز درگیر آسم و یا آلرژی هستید نیاز بوده که اول خانه را از هر گونه گرد و غباری پاک نموده و بعد دستگاه تصفیه هوا را به کار ببرید. قطعا با استفاده از دستگاه تصفیه هوا تجربه دل نشینی از هوای پاک خواهید داشت و زندگی نیز راحت تر می گردد. اگر چه این دستگاه قادر به حذف کلی آلودگی ها از هوا نیستند اما قطعا تاثیر بسیاری بر پاکی هوا خواهند داشت.

• چه دستگاه تصفیه هوایی مناسب شما می باشد؟

شما بایستی براساس نیاز خود دستگاه تصفیه هوای مناسبی را برگزینید. در واقع فرایند تصفیه هوا بر پایه دو فناوری فیلتر هپا (HEPA) و فیلتر کربن امکان پذیر می باشد. شما باید ابتدا شدت آلودگی هوای محیط خود را سنجیده و بعد مطابق با نیاز خود محصول مناسب را خریداری نمایید.

• فیلتر هپا

فیلتر هپا قادر به از بین بردن حجم بالایی از آلودگی ها می باشد. از آن جایی که در ساخت این فیلتر از لایه ها و چسب های متعددی استفاده شده است لذا قادر به حذف حدود ۹۹٫۹۷% از ذرات آلوده با ابعاد ۰٫۳ میکرون می باشد. از این رو فیلتر HEPA گزینه مناسبی برای فیلتر ذرات معلق در هوا می باشد.

• فیلتر کربن

فیلتر کربن برای آن دسته از افراد که دارای آلرژی بوده گزینه بسیار مناسبی می باشد. فیلتر کربن برای جذب ذرات از یک لایه ذغال چوب کمک می گیرد. این فیلتر به خوبی از پس جذب ذراتی چون حیوانات خانگی، گردوغبار، دود و گرده برخواهد آمد. این فیلتر حتی در جذب بو نیز عملکرد مطلوبی از خود نشان خواهد داد. از این رو این فیلتر برای افراد حساس به بو نیز بسیار مناسب می باشد. هر چند که این فیلتر برای آن که کارکرد مطلوب خود را نشان دهد نیاز داشته که با فیلتر هپا همراه گردد.

• اندازه گیری ابعاد فضا

پیش از آن که نسبت به خرید دستگاه تصفیه هوا اقدام نمایید لازم بوده که متراژ فضا را اندازه بگیرید، تا دستگاه خریداری شده کاملا بتواند نیاز خانه و یا محل کار شما را جواب گو باشد.

• بودجه

از آن جایی که دستگاه های تصفیه هوا گران بوده بهتر است پیش از خرید آن فکر کنید که آیا این دستگاه برای محیط مورد نظر شما ضروری است یا نه؟
چنانچه که فکر می کنید به این دستگاه چندان نیازی نداشته پیشنهاد می شود از خرید آن صرف نظر نمایید. چرا که هزینه فیلتر های جایگزین این دستگاه ها بالا می باشد.

• انتخاب را برای خود دشوار نسازید.

با توجه به نیاز هایی که داشته و بودجه ای که برای این دستگاه در نظر گرفته اید چندن مدل مختلف از دستگاه ها تصفیه هوا را برگزینید. هر چه شما دایره انتخاب خود را وسیع تر سازید قطعا انتخاب برای شما مشکل تر خواهد شد. پیش از رفتن به بازار حتما در اینترنت در مورد مدل های مختلف این محصول تحقیق نمایید. شما توانسته از نظرات و تجربیات خریداران در فروشگاه های اینترنتی نیز در این زمینه استفاده نمایید.
پس از انتخاب دستگاه مناسب خود بایستی در رابطه با نگهداری و استفاده از این دستگاه نیز اطلاعاتی داشته باشید.

• بستن درب و پنجره ها به هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا

در صورت باز بودن درب و پنجره ها به هنگام استفاده از دستگاه تصفیه هوا، گرد و غبار وارد محیط شده و پروسه تصفیه دچار پیچیدگی خواهد شد.

• قرار دادن دستگاه تصفیه هوا در مجاورت منبع آلودگی

بهتر بوده برای افزایش کارایی دستگاه آن را در مجاورت منبع آلودگی به عنوان مثال در زیر پنجره و یا جلوی درب ورودی بگذارید. در صورت داشتن حساسیت به حیوانات خانگی خود نیز، بهتر بوده دستگاه را در نزدیک ترین جا به محل نگهداری حیوان خانگی خود بگذارید.

چنانچه قصد داشته دستگاه را در اتاق خواب بگذارید بهتر بوده آن را در مجاورت جای خواب قرار دهید. این دستگاه به تازه تر شدن هوای اتاق کمک خواهد نمود.
کمی صبر کنید.
توقع نداشته باشید که دستگاه در همان لحظه اول روشن شدن، قادر به تصویه هوا باشد. این دستگاه برای تازه کردن هوا به چند ساعت زمان احتیاج خواهد داشت. پیش از اقدام به روشن نمودن دستگاه نیز کاملا اتاق را نظافت نمایید.

• نگهداری صحیح از دستگاه

پس از تهیه این دستگاه باید برای دوام آن به خوبی از آن مراقبت نمایید. برای موفق بودن در این امر پشنهاد می شود دفترچه راهنمای این دستگاه را به خوبی مطالعه نمایید. فیلتر این دستگاه باید در زمان نیاز به تعویض، خیلی زود عوض شده تا هم کارایی دستگاه افزایش یافته و هم صدمه نبیند. به طور مرتب محل نگهداری دستگاه را نظافت نموده تا عملکرد دستگاه به واسطه قرار گرفتن گرد و غبار روی آن و یا در زیر این دستگاه، دچار افت نشود.

لازم به ذکر است که دستگاه های تصویه هوای جدید مجهز به سیستم هشدار بوده و چنانچه دچار مشکل گردند آلارم آن ها شما را در جریان خواهند گذاشت.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه − یک =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.