7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب در خدمت نت

همان طور که می دانید لوله های فاضلاب بر اثر دلایلی متعددی دچار گرفتگی می شود و برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب باید یکی از اقدامات زیر را انجام دهیم.

برای حل مشکل گرفتگی لوله فاضلاب یا سرویس بهداشتی 2 روش وجود دارد:

1-     خودتان دست به کار شوید و از محلول های طبیعی یا شیمیای استفاده کنید.

2-     این وظیفه را به متخصصین این کار بسپارید.

 

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب:

1- استفاده از شوینده و آب گرم

یک لیوان پودر شوینده یا مایع را در آب گرم حل کنید تا حسابی کف کند و سپس محلول را در داخل لوله فاضلاب گرفته شده ریخته و با فشار اب گرم سعی بر رفع گرفتگی نمایید. این محلول خاصیت روان کنندگی دارد و اگر گرفتگی بر اثر چربی و روغن باشد، با چند بار تلاش کردن مطمئنا مشکل برطرف خواهد شد.

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

2-استفاده از آویز فلزی لباس

این روش برای زمانی است که جسم سختی وارد لوله فاضلاب ، و باعث گرفتگ لوله ها شده مورد استفاده قرار می گیرد .برای استفاده از این روش یک اویز فلزی تهیه کنید و تمامی خمیدگی های آن را صاف کنید و تنها سر قلاب شکل را دست نزنید.

حالا نوبت ان است که میله را با احتیاتط وارد لوله فاضلاب کنید و با صبر وحوصله جسم سخت را بیرون بیاورید .

 

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات لوله بازکنی فاضلاب، از تعرفه آن آگاه شوید

چنانچه نیاز به مشاوره در زمینه رفع گرفتگی لوله فاضلاب دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

3- استفاده از سرکه و جوش شیرین

این روش برای گرفتگی لوله های فاضلاب بر اثر موی بلند، چربی و روغن که به لوله چسبیده و یا لجن و لعاب لوله ها را می تواند برطرف کند.

برای استفاده از این روش باید مخلوط 1/3 فنجان جوش شیرین با 1/3 فنجان سرکه را در لوله گرفته شده بریزید و تا 30 دقیقه و یا بیشتر صبر نمایید. که خاصیت اسیدی ان تشکیل شود و بتواند گرفتگی را برطرف کند. و در صورت که گرفتگی لوله زیاد بود می توان از جوش شیرین و سرکه بیشتری استفاده کرد .

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

4- استفاده از جارو برقی تر و خشک

برای استفاده از این روش شما نیاز به یک جاروبرقی تر و خشک دارید.

برای رفع گرفتگی لوله فاضلاب با این روش شما باید لوله جاروبرقی را در داخل لوله فاضلاب کنید و اطراف لوله جاروبرقی را به خوبی بپوشانید و هر چیزی که داخل لوله فاضلاب باعث گرفتگی شده را به داخل بکشید و لوله را باز کنید.

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

5- کاستیک سودا یا سود سوزآور

نکته : کاستیک سودا یا سود سوزآور می تواند باعث سوختگی شیمیایی شود و گرفتگی لوله را برطرف نماید. باید هنگام استفاده از این محلول از محافظ چشم و دستکش را برای ایمنی خود استفاده کنید.

برای تهیه این ماده می توانید به ابزار فروش های محلی مراجعه کنید. 3/4 گالن آب سرد را درون یک سطل بریزید و سپس 3 فنجان سود سوز آور به آن اضافه کنید.و با یک چوب بلند آب و ماده شیمیای را هم بزنید تا کاستیک سودا در آب حل شود. و پس از ریختن آن درون لوله فاضلاب باید 30 دقیقه یا بیشتر صبر کنید و در انتها لوله فاضلاب را با آب داغ شستشو دهید.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات لوله بازکنی فاضلاب، از تعرفه آن آگاه شوید

چنانچه نیاز به مشاوره در زمینه رفع گرفتگی لوله فاضلاب دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – 28425488-021

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

6- تمیز کردن لوله سیفون

سیفون ها در جاهای مختلف خانه استفاده شده است و وظیفه ان رابط بین مجموعه مستقل با لوله های فاضلاب می باشد .جنس ان عموما پلاستیکی و به رنگ سفید می باشد. که در زیر سینک ظرفشویی و برخی از قسمت های خانه دیده می شود و می تواند خیلی چیزها را درون خود نگه دارد و باعث مسدود شدن مسیر لوله فاضلاب شود.

ابتدا سطلی را آماده کنید و زیر این لوله قرار دهید. سپس انها را باز کنید و شستشو دهید و در انتها سر جای خود ببندید.

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

7- استفاده از نمک و جوش شیرین

برای استفاده از این روش باید مخلوط 1/2 فنجان نمک و 1/2 فنجان جوش شیرین را داخل لوله بریزید. برای 30 دقیقه صبر کنید سپس داخل لوله آب جوش بریزید.

این ترکیب معمولا برای پیشگیری از گرفتگی های شدید بسیار تاثیرگزار می باشد.

7 روش رفع گرفتگی لوله فاضلاب

نتیجه:

بیشترین عامل اصلی گرفتگی لوله‌های فاضلاب ورود آشغال و مواد اضافی به داخل لوله می باشد. و نتیجه آن بسته شدن لوله فاضلاب حمام می شود. پس تنها راه استفاده از صافی‌های مخصوص کفش شوی حمام می باشد تا مانع گرفتگی لوله های فاضلاب شود.اما در خصوص توالت به خاطر اینکه لوله های فاضلاب توالت قطر بزرگی دارد معمولاً با ورود آشغال دچار گرفتگی نمی‌شود اما با باقی ماندن فضولات پس از مدتی گرفتگی سختی در آن ایجاد می‌شود که به این راحتی‌ها باز نمی‌شود. بهتر است پس از هر بار استفاده از سرویس بهداشتی از فلاش تانک برای خروج راحت فضولات از لوله های فاضلاب استفاده شود. تا فضولات داخل لوله فاضلاب با فشار آب به داخل چاه هدایت شوند.

 

[cl-flipbox link_type=”container” link=”url:https://khedmatnet.com/facilities-services/sewer-openers/|target:_blank” animation=”cubetilt” direction=”s” front_icon_name=”headphones” front_icon_size=”45″ front_icon_color=”#9e2558″ front_title=”شما هم اکنون میتوانید با ثبت درخواست خدمات لوله باز کنی فاضلاب از تعرفه آگاه شوید” front_title_size=”14″ front_bgcolor=”#f3f3f3″ back_title=”جهت ثبت درخواست خدمات لوله باز کنی فاضلاب و اطلاع از تعرفه خدمات، کلیک کنید” back_title_size=”20″ back_bgcolor=”#29bb9c” back_textcolor=”#ffffff” height=”100px” border_radius=”5″ padding=””]

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × چهار =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.