نحوه استفاده و راه اندازی پکیج آریستون مدل اجیس و ماتیس

سرویس و تعمیر پکیج اریستون در خدمت

پکیج اریستون مدل اجیس یا مدل ماتیس، یکی از بهترین و با کیفیت ترین پکیج های در بازار جهانی است. سرویس و تعمیر پکیج اریستون یکی از خدمات مجموعه خدمت نت است که توسط نمایندگی های مجاز انجام می شود. توجه داشته باشید پکیج اریستون مدل اجیس از نوع پکیج های تکمبدله می باشد و پکیج اریستون مدل ماتیس از نوع دومبدله است. در این مقاله قصد داریم تا نحوه راه اندازی پکیج اریستون مدل ماتیس (مدل آنالوگ) را شرح دهیم.

گام نخست در راه اندازی پکیج دیواری اریستون مدل ماتیس

همانطور که به دفعات در مقالات مربوط به راه اندازی پکیج ها اشاره نموده‌ایم، اولین قدم در راه اندازی هر پکیج و استفاده بهینه از امکانات آن، مستلزم شناخت کامل از بخش ها و امکانات موجود در آن‌هاست. از این رو در این بخش نیز تلاش خواهیم نمود تا قبل از پرداختن به هر مطلبی، توضیحات مختصری را در خصوص بخش‌های موجود بر روی مدل اجیس پلاس که از خانواده پکیج‌های آریستون می‌باشد را با شما به اشتراک بگذاریم.

پانل فرمان پکیج

سرویس و تعمیر پکیج اریستون

بر روی پانل فرمان پکیج دو عدد ولوم تعبیه شده است که بالای هر کدام، تصاویر مربوط به پره های رادیاتور  و شیر آبگرم مصرفی  نمایش داده شده است که جهت تنظیم دمای دلخواه می توانید از آنها استفاده کنید.

دمای آبگرم مصرفی و گرمایش توسط چراغ های 90،80،70،60،50،40 نمایش داده  میشود . در سمت چپ پانل فرمان ، فشارسنج عقربه ای قرار دارد که مقدار فشار آب داخل مدار گرمایش را بر حسب بار ( bar ) نمایش  میدهد.

نحوه تنظیم فشار آب داخل مدار گرمایش

در صورتی که فشار آب داخل مدار گرمایش کمتر از 0.6 بارشود ( عقربه فشار سنج عدد زیر 0.6 بار را نمایش  میدهد ) در این حالت پکیج به دلیل مسائل ایمنی خاموش شده تا از آسیب رسیدن به آن جلوگیری گردد . در این صورت دستگاه با خطای 40+50+دودکش به صورت چشمک زن متوقف می شودکه برای رفع این مشکل باید فشار آب داخل مدار گرمایش را تنظیم نمائیم.

شیر پرکن به منظور تنظیم فشار آب داخل مدار گرمایش استفاده می شود. این قطعه در زیر پکیج تعبیه شده است ابتدا دسته پلاستیکی آبی رنگ را به آرامی به سمت پایین حرکت داده و سپس با چرخاندن آن به سمت چپ، آبسرد ورودی وارد مدار گرمایش پکیج میگردد و همزمان عقربه فشارسنج افزایش می یابد.  زمانیکه عقربه به مقدار فشار 1.2 الی 1.5 بار رسید شیرپرکن پکیج را به سمت راست چرخانده و  میبندیم.

نکته قابل ذکر این است که مجموعه خدمت در راستای ارائه‌ی آموزش‌های کاربردی، بسیاری از آموزش‌های مهم و کاربردی را در قالب ویدئو آماده سازی و منتشر نموده است. شما می توانید برای مشاهده‌ی برخی از این ویدئوها، نگاهی به صفحه‌ی رسمی خدمت نت در آپارات بیندازید.

تذکر :1 پس از تنظیم فشار آب داخل مدار گرمایش توسط شیرپرکن پکیج ، از بسته بودن کامل آن اطمینان حاصل نمائید در غیر اینصورت عقربه فشارسنج به تدریج افزایش مییابد و وقتی به مقدارسه بار رسید شیر اطمینان فعال گردیده و باعث آبریزی خواهد شد .

تذکر 2: در صورتی که عقربه فشار سنج، هر چند روز یکبار کاهش یابد و یا فاصله زمانی تنظیم فشار آب داخل مدار گرمایش کم باشد (افت پی در پی ) بیانگر وجود مشکل در پکیج و یا نشت آب در  لوله های مدار گرمایش است.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر پکیج اریستون از تعرفه تعمیرات پکیج اریستون آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در خصوص نحوه راه اندازی پکیج اریستون مدل ماتیس دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

نحوه روشن کردن پکیج دیواری ماتیس

پس از تنظیم فشار آب داخل مدار گرمایش نوبت به روشن کردن پکیج گرمایشی می رسد در این حالت دوشاخه برق پکیج را توسط محافظ به پریز وصل نمائید سپس دکمه خاموش و روشن( On/Off) را یکبار فشار دهید در این حالت چراغ سبز رنگ به منزله راه اندازی شدن پکیج روشن خواهد شد که ا کنون باید حالت های زمستانه یا تابستانه را فعال نمائید.

راه اندازی پکیج گرمایشی

1-راه اندازی حالت تابستانه پکیج ( حالت تابستانه)

با رسیدن فصل بهار وتابستان به منظور غیر فعال کردن سیستم گرمایش ( رادیاتورها، گرمایش از کف و فن کوئل ) کافیست ولوم سمت چپ که بالای آن تصویر پره های رادیاتور کشیده شده را کاملا روی عدد صفر قرار دهید. در این صورت پکیج تنها آبگرم مصرفی را تأمین خواهد نمود.

سرویس و تعمیر پکیج اریستون

2-راه اندازی حالت زمستانه پکیج ( حالت زمستانه)

با رسیدن فصل پاییز وزمستان به منظور فعال سازی سیستم گرمایش پکیج (رادیاتورها ،گرمایش از کف و فن کوئل) کافیست ولوم سمت چپ که بالای آن تصویر پره های رادیاتور کشیده شده را به سمت راست چرخانده تا پکیج در وضعیت گرمایش روشن گردد.

تنظیم دمای دلخواه پکیج در مدار مصرفی و گرمایش

نحوه تنظیم دمای آبگرم مصرفی

تنظیم دمای آبگرم مصرفی در پکیج های آریستون بین 36 الی 60درجه سانتی گراد امکانپذیر است. برای این منظور ولوم آبگرم مصرفی  را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. با چرخاندن ولوم آبگرم مصرفی چراغ های سبز رنگ 40 تا 60 روشن خواهند شد که عدد بالای هر چراغ بیانگر دمای آب گرم مصرفی  میباشد. با باز شدن آب گرم مصرفی چراغ سبز رنگ 40 درجه به صورت چشمک زن ظاهر خواهد شد و پس از بسته شدن آبگرم مصرفی چراغ سبز رنگ 40 درجه ثابت می شود.

نحوه تنظیم دمای گرمایش محیط

تنظیم دمای گرمایش محیط در پکیج های آریستون بین 35 الی 82 درجه سانتی گراد امکانپذیر است. برای این منظور ولوم مدار گرمایش  را در جهت عقربه های ساعت بچرخانید. در این حالت  چراغهای سبز رنگ یکی پس از دیگری روشن خواهد شد که عدد بالای هر چراغ بیانگر دمای آب داخل مدار گرمایش است و می توانید به صورت دلخواه دمای مورد نیاز خود را تنظیم نمائید.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر پکیج اریستون از تعرفه تعمیرات پکیج اریستون آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در خصوص نحوه راه اندازی پکیج اریستون مدل ماتیس دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

نحوه تخلیه آب داخل مدار گرمایش

  • ابتداشیر یا فلکه آبسرد ورودی به پکیج را ببندید.
  • شیر تخلیه (شیر پلاستیکی سیاه رنگ) در زیر پکیج تعبیه شده است که به منظور جلوگیری از ریزش آب، می توان زیر شیر تخلیه یک ظرف آب قرار داد و یا اینکه با اتصال شیلنگ به آن، آب را تخلیه نمود.
  • ا گر شیر تخلیه را به سمت چپ بچرخانید در این حالت آب داخل مدار گرمایش تخلیه می گردد و در حین تخلیه ا گر به فشارسنج عقربه ای که روی پانل فرمان تعبیه شده است توجه نمائید ملاحظه خواهید نمود که عقربه به تدریج کاهش خواهد یافت.
  • زمانیکه عقربه فشار سنج به عدد صفر رسید و سیستم تخلیه گردید در این حالت شیر تخلیه را ببندید.
  • اکنون پکیج گرمایشی تخلیه شده است.

راه اندازی مجدد پکیج ماتیس

درصورت بروز هر گونه ایراد در پکیج ، به دلیل مباحث ایمنی چراغ های سبز رنگ نشانگر دما با یکی از چراغ های زرد رنگ ( دودکش )  و یا قرمز رنگ(عدم تشکیل شعله)  به صورت چشمک زن یا ثابت پدیدار می شوند و پکیج از ادامه فعالیت متوقف می گردد .

پس از رفع خطا به منظور راه اندازی مجدد ، دکمه Reset را یکبار به صورت لحظه ای فشار دهید.

سرویس و تعمیر پکیج اریستون

نمایش عیوب مختلف در پکیج دیواری ماتیس توسط صفحه نمایش آنالوگ

در پکیج گرمایشی آریستون مدل ماتیس، صفحه نمایش به صورت آنالوگ ( چراغ های 40 تا 90 درجه ) طراحی شده است و به همین منظور نحوه نمایش کد خطا به دو شکل می باشد:

1- چراغ ها به صورت چشمک زن ظاهر می شوند : این شیوه نمایش عیوب ، بیانگر وجود خطای گذرا در پکیج است که پس از رفع آن پکیج به حالت اولیه خود باز می گردد و نیازی به دکمه  Reset( راه اندازی مجدد ) نیست. نحوه نمایش عیوب بر روی صفحه نمایش آنالوگ بدین صورت است که چراغ زرد رنگ دودکش همزمان با چراغ های دیگر به صورت چشمک زن نمایان می گردد ( معمولا از رنگ زرد برای علامت خبری استفاده  میشود)

2-چراغ ها به صورت ثابت روشن می شوند: این شیوه نمایش عیوب بیانگر وجود خطای دائمی در پکیج است که پس از رفع ایراد، به منظور راه اندازی مجدد باید دکمه Reset (راه اندازی مجدد) را فشار دهید ( از رنگ قرمز به عنوان علامت هشدار استفاده می شود)

تذکر: در صورتیکه آبگرم مصرفی باز شود تنها چراغ 40 درجه به صورت چشمک زدن ظاهر  میشود که بیانگر درخواست آبگرم مصرفی است و جز عیوب محسوب  نمیگردد.

سرویس و تعمیرپکیج اریستون

ما پیش‌تر در مقاله ای تحت عنوان “تعمیر پکیج آریستون شمال تهران و شرق تهران” به طور مفصل به بیان و بررسی رایج‌ترین مشکلاتی که ممکن است برای این برند از پکیج ها به وجود آید و نیز نحوه رفع آن‌ها پرداخته ایم.

چنانچه نیاز به راهنمایی و مشاوره در خصوص نحوه راه اندازی پکیج اریستون مدل ماتیس و یا بطور کلی نیاز به راهنمایی در خصوص سرویس و تعمیر پکیج اریستون دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید – ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

مطالب مرتبط

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.