فن کویل و کاربردهای ان چیست؟

orginal_1465558485458

فن کویل چیست:

فن کویل دستگاهی برای دمیدن هوای مطبوع به داخل فضای مورد نظر می باشد. و از اجزایی  شامل فن دمنده هوا و کویل جهت تبادل حرارت تشکیل شده است. چرخش آب سرد درون کویل (که از طریق چیلر تامین می شود) و عبور هوا از روی این کویل سرمایشی باعث تولید هوای خنک میشود. از طرفی گردش آبگرم درون کویل (که از طریق موتورخانه و یا پکیج تامین میشود) و عبور هوا از روی این کویل گرمایشی باعث تولید هوای گرم در زمستان می شود. در نتیجه فن کویل ها دستگاه های نهایی جهت ایجاد هوای مطبوع هستند .

 

مزایا فن کویل :

1-انعطاف پذیری بالا جهت استقلال هر فضا در ظرفیت های گوناگون

2- دارا بودن انواع مختلف، متناسب با سلیقه و نوع کاربری فضا مورد نظر

3- عدم نیاز به کانال کشی و تخریب فضا

 

محل نصب فن کویل:

این دستگاه ها بسته به نوع آنها 4 گروه متفاوت تقسیم می شوند.

1- فن کویل های سقفی توکار که بیشتر در ساختمان های مسکونی مورد استفاده قرار می گیرند ، درون سقف کاذب نصب می شوند. دریچه هوادهی و همچنین دریچه دسترسی به این دستگاه مطابق با سلیقه خریدار ساخته و نصب می گردد، در کنار این مزایا می توان به قیمت پایین این دستگاه نسبت به انواع دیگر نیز اشاره کرد.

فن کویل و کاربردهای ان چیست؟

2- نوع فن کویل زمینی که متناسب با نام آن روی زمین قرار می گیرند. این نوع از فن کویل ها که معمولا بیشتر در بیمارستان ها و فضا های آموزشی مورد استفاده قرار می گیرند. فن کویل های زمینی معمولا مکش هوا را از پایین و دهش هوا را از بالای دستگاه انجام می دهند. در مکان هایی که نیاز به بازسازی دارند و امکان شکافتن سقف و جانمایی فن کویل های سقفی وجود ندارد، استفاده از فن کویل های زمینی گزینه بسیار مناسبی می باشد.

فن کویل و کاربردهای ان چیست؟

3- نوع فن کویل دیواری که متناسب با نام آن روی دیوار نصب می شود. فن کویل های دیواری معمولا به دلیل شباهت ظاهری که به کولرهای اسپلیت دارند، مورد اشتباه قرار می گیرند.

فن کویل و کاربردهای ان چیست؟

4- نوع دیگر فن کویل ها ، فن کویل های کاستی چهارطرفه و یکطرفه می باشند. فن کویل های کاستی نیازی به درچه بازدید و دریچه هوادهی ندارند. روش کنترل میزان دما و حجم هوا در این دستگاه ها معمولا از طریق ریموت کنترل انجام می گیرد.فن کویل های کاستی بیشتر در مکان هایی نظیر مغازه ها، مجتمع های تجاری، ادارات و …. مورد استفاده قرار می گیرد.

فن کویل و کاربردهای ان چیست؟

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − چهار =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.