صدای زیاد پکیج ایران رادیاتور ناشی از چیست؟

صدای زیاد پکیج و سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ در خدمت نت

صدا زیاد پکیج می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و بهترین کار برای پیشگیری آن، سرویس و تعمیر پکیج به صورت ادورای می باشد. اطلاع از دلایل صدای زیاد پکیج بدون شک کمک زیادی به رفع مشکلات ایجاد شده در پکیج و خلاصی از صدای زیاد آن خواهد نمود. در ادامه ما تلاش نموده به بررسی موارد احتمالی خرابی پکیج که سبب اطلاع شما از صدای ایجاد شده توسط پکیج گردیده بپردازیم و برای هر یک از آن ها نیز چاره ای عنوان خواهیم نمود.

دلایلی که سبب صدای زیاد پکیج دیواری ایران رادیاتور خواهد شد:

 • تنظیم نبودن شیر برقی گاز دستگاه
 • هوا گرفتگی مدار گرمایش دستگاه
 • رسوب گرفتگی مدار و مبدل های حرارتی
 • خراب بودن پمپ آب
 • وجود مشکلی در سنسورهای حرارتی
 • کثیفی یا خرابی فن در پکیج های فن دار
 • خرابی مبدل اصلی

راهکار:

 • اقدام به هواگیری مبدل
 • تنظیم نمودن شیر برقی گاز دستگاه
 • از بین بردن رسوب مدار و مبدل های حرارتی
 • بررسی NTC ها
 • چک کردن پمپ سیرکوله
 • اقدام به نصب فیلتر مناسب در مسیر برگشت آب گرمایش رادیاتورها
 • سرویس و تعویض فن پکیج
 • تعویض مبدل حرارتی

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ، از تعرفه تعمیرات پکیج شوفاژ آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

چنانچه نياز به مشاوره در زمينه سرویس و تعمیر پکیج داريد، مي‌توانيد با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشيد –  28425488-021

صدای زیاد پکیج و سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ در سامانه خدمت نت

چه چیزی باعث انفجاری روشن شدن پکیج دیواری بوتان خواهد شد؟

برخی مواقع روشن شدن پکیج شوفاژ به صورت انفجاری بوده و با صدای زیادی همراه است. در این شرایط ممکن بوده این مشکل بر اثر حداکثری بودن میزان فشار گاز شیربرقی گاز دستگاه پکیج،  تنظیم نبودن فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل برنر، شکیستگی الکترود جرقه و کابل مربوط به آن، خرابی ترانس جرقه و یا برد کنترل پکیج، گرفتگی دودکش و استفاده از تبدیل یا فلنج دود نامناسب اتفاق افتاده باشد.

راهکار:

 • اقدام به بررسی شیر برقی گاز دستگاه پکیج
 • تنظیم ساختن فاصله الکترود جرقه زن تا سطح مشعل برنر
 • چک کردن نشتی الکتریکی و شکستگی بدنه الکترود جرقه و کابل مربوط به آن و ترانس جرقه
 • بررسی مشکل گرفتگی دودکش و استفاده از تبدیل یا فلنج دود نامناسب

عواملی که سبب صدای تق تق در پکیج شوفاژ خواهند شد؟

یکی از متداول ترین صداهای خارج شده از پکیج صدایی مثل تق تق می باشد. این صدا ممکن بوده بر اثر دلایل مختلفی به وجود آید. هر یک از مواردی که سبب به وجود آمدن صدای این چنینی از پکیج شده بایستی کاملا بررسی و رفع گردند. توصیه می شود به محض متوجه شدن این صدا، به دنبال علت آن گشته و این موضوع را با تعمیرکاری در میان بگذارید. البته در صورتی که به کارهای فنی آشنایی نداشته تنها کافی است که به تعمیرکار بگویید که پکیج چنین صدایی دارد، تعمیرکار خود به بررسی مشکل پرداخته و مشکل به وجود آمده را به خوبی عیب یابی خواهد نمود.

به طور کلی این صدا ناشی از دلایل زیر می باشد:

 • خرابی سوئیچ فشار
 • خراب شدن پمپ اصلی پکیج
 • خراب شدن شیر اطمینان و هوا گرفتگی پکیج
 • رسوب گرفتگی مبدل
 • بروز مشکلی در لوله کشی رادیاتورها
 • خرابی مبدل اصلی

هر یک از موارد ذکر شده خود به تنهایی توانسته مشکل تق تق صدا نمودن پکیج را باعث شود. از این رو در صورت مواجهه با این مشکل چنانچه خود قادر به عیب یابی بوده و در صورتی که علت سطحی باشد به راحتی می توانید نسبت به حل مشکل اقدام نمایید. البته در صورتی که برای حل مشکل نیاز بوده که قطعه ای را تعویض کرده توصیه می شود حتما برای این کار از یک تعمیرکار کمک بگیرید.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ، از تعرفه تعمیرات پکیج شوفاژ آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

صدای زیاد پکیج و سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ در خدمت نت

چرا پکیج شوفاژ صدای جیرینگ جیرینگ می دهد؟

یکی دیگر از صداهایی که ممکن است گاهی اوقات از پکیج شنیده شود صدای جیرینگ جیرینگ می باشد. در صورتی که صدای شبیه به جیرینگ یا حتی بنگ از پکیج به گوش برسد مشکل ناشی از بخار در لوله ها است. این صدا بیشتر از سوی رادیاتورها بوده و این مشکل به این معنا بوده که آب جاری در لوله ها به طرف رادیاتور، زیاد از حد گرم بوده و به همین دلیل آب بخار خواهد شد. این بخار در بخشی از لوله ها گیر کرده و باعث اختلال در روند حرکت سیال خواهد.

از نکات مهم در رابطه با استفاده از پکیج این بوده که دما نباید آن قدر افزایش یافته که منجر به تبخیر آب جاری در لوله ها شود و در واقع نبایستی آب به شکل بخار به درون لوله ها راه پیدا کند. از این رو بخار به وجود آمده ممکن است در بخشی از لوله ها گیر کرده و مشکل به وجود آورد.

در صورت صدا دادن پکیج و چنانچه فکر می کنید این مشکل به دلیل گیر کردن بخار در بخشی از پکیج بوده، اگر امکان جابجایی پکیج وجود داشته رادیاتور را از یک طرف بلند نموده تا شیب پیدا نماید. با این کار احتمالا دیگر صدای پکیج به گوش نخواهد رسید. اما در صورت عدم رفع مشکل توصیه می شود این موضوع را با یک تعمیرکار در میان بگذارید.

چه عاملی باعث ایجاد صدای سوت در پکیج و رادیاتورها خواهد شد؟

در صورتی که از پکیج صدایی مانند جیر جیر به گوش شما رسیده ممکن است مشکل از دریچه هوا در رادیاتور باشد. به طور کلی در هر رادیاتور، دریچه هوا به لوله پایینی اتصال داده می شود. پیش از هر کاری اقدام به بستن شیر ترموستات مربوطه نموده و جهت تعویض این دریچه اقدام به خرید دریچه هوایی از یک برند معتبر و نیز تعویض دریچه نمایید. البته پس از تعویض دریچه نیز باید آن بخش را با تفلون و موادی دیگر آب بندی نمایید.

در نظر داشته باشید که آب خارج شده از رادیاتور در زمان تعویض دریچه هوا، گرم و حتی گاهی اوقات جوش می باشد. از این رو مواظب باشید که نسوزید. علاوه بر آن حدالمقدور از وارد کردن فشار به بخش های گوناگون لوله پایینی رادیاتور خودداری نمایید. این صدا به طور معمول از رادیاتور به گوش رسیده و به ندرت صدای به گوش رسیده از پکیج مانند سوت یا جیر جیر خواهد بود.

حرف آخر: جانب احتیاط را رعایت کنید.

توصیه می شود حتما جهت تعمیر پکیج یا رادیاتور در هنگام صدا دادن پکیج دقت خود را بالا ببرید. در نظر داشته باشید که به غیر از مشکلاتی که در کمین رادیاتورها یا پکیج بوده ممکن است دست شما نیز سوخته و یا این که منزل خیلی کثیف شود.

از این رو  در صورت عدم برخورداری از دانش فنی کافی توصیه می شود از یک فرد متخصص برای انجام این کار کمک بگیرید، تیم تخصصی ما آماده خدمت رسانی به شما عزیزان برای حل کلیه مشکلات مربوط به پکیج دیواری بوده و در صورت تماس با ما،  نیروهای کاربلد ما در کمترین زمان ممکن با حضور در محل اقدام به حل مشکلات شما خواهند نمود.

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر پکیج شوفاژ، از تعرفه تعمیرات پکیج شوفاژ آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × 3 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.