راهکارهایی برای حل مشکلات لوله کشی خانگی

راهکارهایی برای حل مشکلات لوله کشی خانگی

بدون شک چنانچه خودتان اقدام به حل مشکلات لوله کشی خانه نمایید دیگر نیازی به آوردن یک کارشناس لوله کشی نبوده و از این رو در هزینه ها صرفه جویی شده و خود شما نیز از این که توانسته مشکل را به تنهایی حل کنید احساس بهتری خواهید داشت.

ما در این مقاله قصد داشته راهکارهایی را جهت حل مشکلات لوله کشی ارائه نموده که به کمک آن ها شما توانسته به راحتی و با استفاده از ساده ترین ابزارها لوله کشی خانه خود را تعمیر نمایید. پس با ما همراه باشید:

  1. نترسیدن از تعویض قطعات داخلی توالت فرنگی یا شیر دوش آب حمام

اگر چه ممکن بوده دردسرهایی زیادی پس از جداسازی لوله های زیر سینک و یا شیر آب به وجود آمده اما شما توانسته همچون یک لوله کش حرفه ای از پس تعمیر این بخش ها برآیید. تعویض فلاپر توالت یا کارتریج آسیب دیده آن تنها به کمی همت نیاز خواهد داشت.

عامل اصلی بروز نشتی بین مخزن توالت فرنگی و نیز کاسه آن فلاپرهای آسیب دیده می باشند. و این موضوع ممکن بوده برای شما هزینه هایی را در بر داشته باشد. این در حالی است که شما به کمک دستورالعمل زیر به راحتی توانسته خود نسبت به جایگزینی و تعویض آن اقدام نمایید. در رابطه با اکثر اتصالات مدرن شما توانسته جهت تعمیر یک کارتریج جدید را جایگزین داخلی کلی نمایید. جهت انجام این کار تنها نیاز به باز کردن یک یا دو پیچ خواهد بود. از این رو در صورت صدا داشتن توالت و یا چکه کردن زیر سینک به راحتی می توان این مشکل را با تعویض قطعات آن ها حل نمود.

حتما بخوانید :چگونه می توان لوله های فاضلاب را آب بندی کرد؟

  1. رفع گرفتگی چاه آب بدون استفاده از مواد شیمیایی

جالب است بدانید شما توانسته بدون استفاده از مواد شیمیایی و تمیزکننده های گران، اقدام به رفع گرفتگی لوله فاضلاب ساختمان خود نمایید. این مشکل به صورت دستی قابل حل خواهد بود، تنها نیاز بوده برای حل این مشکل سر چاه را برداشته و عامل گرفتگی لوله را شناسایی نمایید. چنانچه مایل بوده خود این کار را تنهایی و بدون کمک کسی انجام داده بهتر است به کمک تلمبه عامل گرفتگی را خارج نمایید.

رفع گرفتگی فاضلاب

  1. بررسی سردوش

یکی از آسان ترین راه ها جهت رفع مشکل چکه کردن سر دوش استفاده از نوار چسب می باشد. به طور معمول نشتی به دلیل عدم محکم بودن اتصالات انجام خواهد شد. جهت برطرف نمودن این مشکل اول از همه اقدام به باز نمودن دوش کرده و شروع به پیچیدن نوار پلاستیکی دور آن و در جهت عقربه های ساعت نموده و این کار را تا جایی ادامه داده که دیگر سردوش چکه نکند.

در صورت گرفتگی شیر دوش، یک ساعت آن را در ظرفی حاوی آب گرم و سرکه گذاشته و پس از آن جهت از بین بردن گرفتگی و رسوب های احتمالی که سبب مسدود شدن سر دوش شده اند از یک برس کوچک کمک بگیرید.

 

  1. استفاده از نوارهای لاستیکی معمولی به جای چسب های اتصال

اگر چه ترکیبات و چسب های همه کاره یا همان چسب های لوله قادر به رفع هر نوع سوراخ و نشتی در لوله ها شده اما بد نیست بدانید که خیلی از کارهای لوله کشی بدون در اختیار داشتن این نوع چسب نیز قابل حل بوده و شما توانسته به جای استفاده از چسب لوله از چسب های پلاستیکی چند منظوره کمک بگیرید.

به طور معمول این نوارهای پلاستیکی سفید رنگ بوده و از نوارهای ضخیم تری که به طور معمول قاب زرد داشته معمولا برای لوله های گاز و نیز نمونه های صورتی آن ها برای آب کاربرد خواهند داشت. برای انجام کارهای لوله کشی یکی از این نمونه های نوار ضخیم می توانند انتخاب مناسبی باشند. پس از قرار دادن نوار بر روی لوله شروع به پیچاندن آن در اطراف لوله و در جهت عقربه های ساعت نموده و برای گرفتن نتیجه بهتر آن را سه دور بپیچید.

 

  1. استفاده از حرارت جهت اتصال لوله های محکم

ممکن است تا به حال در زمان اتصال لوله های زیر سینک به مشکل برخورده باشید و حتی با استفاده از آچار نیز موفق به این کار نشده باشید. در واقع در صورت سفت شدن اتصالات به هیچ عنوان امکان باز کردن آن ها با متوسل شدن به زور نخواهد بود.

اما شما به کمک حرارت توانسته به راحتی لوله های قدیمی را باز نمایید. برای این کار می توانید از یک مشعل پروپان کوچک استفاده نمایید؛ چند دقیقه پیش از شروع کار اقدام به حرارت دادن لوله ها نموده و برای مراقبت از دیوارهای نزدیک از عایق های مقاوم استفاده نمایید. گفتنی است که استفاده از حرارت تنها در رابطه با لوله های آب فلزی ممکن بوده و به هیچ عنوان نباید حرارت برای لوله های گاز و یا در کنار آنها، و برای لوله های پلاستیکی و یا اتصالات پلاستیکی به کار گرفته شود.

تعویض سیفون

  1. کارآمدتر ساختن آبگرمکن

با بررسی ترموستات آبگرمکن از بیش از حد تنظیم شدن آن اطمینان حاصل نمایید. چنانچه آب پس از باز شدن لوله آب گرم به دمای 115 درجه رسیده نشان دهنده این بوده که آب گرم به اندازه نیاز شما وجود خواهد داشت. علاوه بر آن شما توانسته اقدام به عایق بندی مخزن آبگرمکن خود نمایید. با این کار مدت بیشتری آب داغ خواهد ماند اما بایستی حواستان بوده که ترموستات پوشانده نشود. برخی از سرویس کارها عایق های ارزان قیمتی عرضه کرده که به راحتی بر روی آبگرمکن قابل نصب می باشند.

احتمال داشته در محل زندگی شما سربات آب همگی در خطوط و لوله ها جمع گردند. در این سیستم ها رسوب نیز توانسته خیلی سریع جمع شود و شما توانسته هر سه ماه یک بار به کمک یک بطری آب اقدام به شستشوی مخزن آبگرمکن خود کرده و بدین طریق مانع از تجمع رسوبات گردید. پس از خاموش کردن آبگرمکن اقدام به باز نمودن لوله تخلیه آن به داخل یک کاسه یا سطل فلزی نمایید. با این کار مقدار زیادی از رسوباتی که در در نزدیکی و پایین مخزن بوده از بین رفته و در نتیجه این موضوع سبب کارآمدتر شدن آبگرمکن شما خواهد شد.

اگر چه ممکن بوده انجام پروژه های لوله کشی سنگین  تنها از عهده لوله کش های حرفی برآید اما بدون شک شما به راحتی توانسته کارهایی نظیر حل مشکل نشتی های کوچک و گرفتگی های ساده را خود به تنهایی انجام دهید. با این حال بهتر بوده که شما همواره یک گروه تاسیساتی معتبر را زیر نظر داشته تا چنانچه به مشکل برخوردید با آن ها تماس بگیرید.

امید است که این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد.

 

 

 

 

 

+

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.