دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه

دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه در خدمت نت

کی مشکلات پیش روی مشعل ها، خام سوزی و نیز عدم احتراق مطلوب آن می باشد. اگر بخواهیم به مهمتری دلیل از دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه اشاره کنیم، می توان گفت به دلیل اینکه ترکیب اکسیژن و سوخت عامل اصلی ایجاد شعله در مشعل های می باشد، چنانچه این ترکیب به درستی صورت نگیرد، نه تنها احتراق به درستی ایجاد نمی شود، بلکه خام سوزی مشعل را نیز به همراه خواهد داشت

دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه در خدمت نت

مشعل در هر موتورخانه را می‌توان قلب موتورخانه به حساب آورد و با وجود اینکه کارکردی نسبتاً ساده‌ای دارد، اما اگر به درستی تنظیم نشود، علاوه بر اینکه باعث کاهش کارایی آن می‌شود، حتی ممکن است به عاملی برای افزایش هزینه‌ها تبدیل شود. بر این اساس تنظیم مشعل امری حساس و بسیار مهم به حساب می‌آید.

ما پیشتر در وب سایت مجموعه خدمت در مقالاتی به معرفی برخی از مشعل ها و نیز و جایگاه و اهمیت آنها پرداخته ایم که پیشنهاد می کنیم جهت آشنایی بیشتر با مشعل نگاهی به این مقالات بیندازید :

تعمیر موتورخانه شمال تهران و شرق تهران

تعمیر مشعل ایران رادیاتور شمال تهران و شرق تهران

در این مقاله قصد داریم تا به بررسی عمده دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه مشعل پرداخته و چندین راهکار ساده را برای رفع این مشکل در مشعل ها بیان کنیم.

دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه

هنگامی که مقدار سوخت بیشتری به نسبت اکسیژن به مشعل وارد شود خام سوزی صورت خواهد گرفت؛ در چنین شرایطی اکسیژن درون مشعل کاهش پیدا کرده و امکان سوختن مقداری از سوخت مشعل وجود نخواهد داشت.

به بیانی ساده، در برخی مواقع پیش می‌آید که میزان سوخت وارد شده به مشعل‌ها ، نسبت به اکسیژن وارده شده بیشتر می‌باشد، در این صورت مشعل دچار کمبود اکسیژن می‌شود و نهایتا منجر به خام ماندن و نسوختن مقداری از سوخت می‌شود و این عاملی خواهد شد تا مشعل دچار خام سوزی شود.

خام سوزی مشعل علاوه بر اینکه باعث هدر رفت انرژی و سوخت زیادی می شود، عامل ایجاد بوی ناخوشایندی در موتورخانه نیز خواهد بود.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر مشعل موتورخانه از تعرفه تعمیر  و خدمات مشعل  آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

نحوه تشخیص خام سوزی

یکی از ساده ترین راه ها به منظور یافتن دلیل خام سوزی مشعل، بوی ناخوشایند ناشی از آن است. خام سوزی مشعل به طور کامل از بویی که به مشام می رسد قابل تشخیص است. البته عواملی دیگر مانند بوی گاز همراه با سوزش بینی، زرد رنگ بودن شعله و نیز دوده زدن شعله، حکایت از خام سوزی مشعل دارد. خام سوزی عاملی بزرگ در هدر رفت انرژی و سوخت می‌باشد.

آشنایی با انواع شعله 

برای اینکه بتوانید به طور کامل با انواع شعله های آشنا شوید، در تصویر زیر نمایی از انواع شعله ها وجود دارد. زمانی شعله مشعل در حالت احیا باشد، حاکی از این است که مشعل دچار خام سوزی می باشد. علاوه بر حالت احیا، حالت اکسید نیز  برای مشعل زیاد مطلوب نمی باشد و بهترین حالت، خنثی بودن شعله می باشد.

دلایل خام سوزی مشعل موتورخانه در سامانه خدمت نت

 

چگونه مشکل خام سوزی را برطرف کنیم؟

به منظور از بین بردن مشکل خام سوزی نیاز به ایجاد تناسب بین دو عامل اکسیژن و سوخت می باشد که برای این کار می توان از دو روش زیر استفاده نمود:

روش اول : کاهش میزان سوخت

به منظور کم کردن میزان گاز ورودی به مشعل می توان از شیر کنترل که بر روی مشعل قرار گرفته است استفاده نمود.

روش دوم : افزایش میزان اکسیژن

برای افزایش میزان اکسیژن مشعل لازم است که با استفاده از دمپر مشعل، اقدام به افزایش میزان هوای ورودی نمود. برای این کار بایستی پره های دمپر چرخانده شوند.

پس از انجام هر یک ار تنظیمات بالا، قاعدتا بایستی شعله دارای ویژگی های زیر باشد :

  • دیگر بوی خام سوزی از مشعل استشمام نشود
  • طول شعله باید ¾ طول دیگ باشد
  • شعله باید به رنگ زرد و دارای رگه هایی آبی باشد

در صورت وجود ویژگی های فوق در شعله، می توان از تنظیم بودن مشعل اطمینان پیدا نمود.

برخی مواقع نیز شرایط به گونه ای پیش خواهد آمد که کاملا برخلاف خام سوزی می باشد. در واقع چنین حالتی ناشی از پایین بودن میزان سوخت است که منجر به سوزش چشم می شود. در شرایط اصطلاحا شعله اکسید است. همانطور که در تصویر بالا مضاهده نمودید، شعله اکسید به رنگ آبی و کوتاه و تیز می باشد. به منظور برطرف نمودن این مشکل بایستی دقیقا اقداماتی عکس خام سوزی انجام شود. در واقع باید اقدام به کاهش اکسیژن نموده و برای ورود گاز بیشتر به درون مشعل شیر گاز شهری را باز نمود.

ویژگی‌های یک مشعل خوب

با توجه به اینکه موضع این مقاله در خصوص مشعل است، خالی از لطف نیست که در پایان برخی از ویژگی های یک مشعل خوب را با شما در میان بگذاریم. با توجه به اینکه امروزه بیشتر از مشعل های گازسوز استفاده می گردد، در ادامه برخی از مهمترین ویژگی های مشعل های گازسوز  را بیان خواهیم نمود.

  • ایجاد جو و فضایی یکنواخت و قابل کنترل
  • کم بودن میزان انرژی مصرفی در هنگام ایجاد شعله
  • قابلیت ایجاد دمایی یکنواخت و قابل تنظیم در فضای کوره دیگ
  • عدم استهلاک و فرسودگی به دلیل دمایی که از خود آزاد می‌کند
  • کاهش حداکثری اکسیژن اضافی یا گاز نسوخته در خروجی احتراق
  • گستردگی میزان تغییرات و پایداری شعله
  • قابلیت تغییر و تنظیم میزان و ظرفیت حرارتی برای ایجاد حرارت و دمای مناسب

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست سرویس و تعمیر مشعل موتورخانه از تعرفه تعمیر  و خدمات مشعل  آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488

آیا به خدمات خاصی در این خصوص نیاز دارید؟

متخصصین مجموعه خدمت نت آماده پاسخگویی هستند

با ما تماس بگیرید

021-28425488
مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × دو =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.