مجموعه‌ی خدمت نت

داکت اسپلیت و کاربردهای آن چیست

full_________-____________-______________-________-__________3-800x480
full_________-____________-______________-________-__________3-800x480
مطالب مرتبط

تقریبا متداول‌ترین سیستم تهویه مطبوع در دنیاست که بسیاری برای تهویه هوا از آن استفاده می کنند. این دستگاه کارایی تقریبا مشابه اسپلیت دارد .

 

تفاوت داکت اسپلیت و اسپلیت (کولر گازی ):

1- شکل ظاهری

2- فضای نصب متفاوت

3- در داکت اسپلیت امکان کانال کشی وجود دارد.

 

آشنایی با داکت اسپلیت و معایب آن

مزایا و معایب داکت اسپلیت:

مزایا : از نقطه نظر نصب و راه‌اندازی نیز باید گفت که داکت اسپلیت سیستم لوله‌کشی را به شدت کاهش می‌دهد که این کار علاوه بر هزینه، زمان عیب‌یابی در هنگام بروز مشکل را نیز کاهش می دهد

معایب : داکت اسپلیت قادر به تمرکز بر روی اتاق یا بخشی نیست ( عدم تفکیک دما بین اتاق ها ). هنگامی که در یک خانه یا آپارتمان روشن می‌شود، تمام فضای اتاق‌ها هم دما می‌شوند. ترموستات موجود در دستگاه در بزرگترین فضا نصب می شود اما با این حال این موضوع برای همه افراد رضایت بخش نیست.

 

انواع داکت اسپلیت :

داکت اسپلیت‌ها را از نظر نوع نیرو محرکه کمپرسور به دو دسته اینورتر و معمولی تقسیم‌بندی می‌کنند.

وجه تمایز بین داکت اسپلیت اینورتر با معمولی در متغیر بودن سرعت دور کمپرسور آن می باشد. که در نوع داکت اسپلیت معمولی ، سرعت دور کمپرسور ثابت است و در نوع داکت اسپلیت اینورتر سرغت دور کمپرسور متغییر می باشد.

 

مزایایی داکت اسپلیت اینورتر :

صدای کم‌تر، مصرف انرژی کمتر، عمر‌ مفید بیشتر، سرمایش و گرمایش سریع‌تر و در انتها مقرون به صرفه‌تر بودن، از برتری‌های اینورتور نسبت به انواع معمولی آن است. البته موضوع قیمت نیز می‌تواند تفاوت‌های عمده در میان آنها ایجاد کند.

 

راهنمای خرید محصول:

1 – مهترین ان ظرفیت دستگاه بوده که بایستی متناسب با متراژ محل نصب، موقعیت و کاربری محل انتخاب کرد. اگر دستگاهی با ظرفیت کم انتخاب شود، سیستم بازدهی کافی نداشته و نارضایتی مصرف‌کننده را به دنبال دارد. اگر بیشتر از ظرفیت محل نصب باشد که مصرف انرژی و مشکلات بعدی را به دنبال دارد.

2- مصرف انرژی، یکی دیگر از مهمترین ابعاد خرید یک محصول الکترونیکی است که این موضوع در دنیای امروز اهمیت ویژه‌ای دارد. نمی توان یک دستگاه را بدون بررسی بازدهی و مصرف انرژی آن خریداری نموند. بنابراین بایستی محصولی را خریداری کرد که با توجه به بازدهی آن، مصرف انرژی متناسبی دارد. در این حالت، داکت اسپلیت نیز به همین صورت نیاز دارد تا با دقت انتخاب شود. هر چه میزان مصرف انرژی آن در مقایسه با خروجی کمتر باشد، ارزش خرید آن بالاتر می‌رود.

 

مطالب مرتبط

تازه‌ترین مطالب آموزشی

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.