تفاوت مایکروفر با مایکروویو و سولاردم

4904_1390758366_1

تفاوت مایکروفر با مایکروویو

اگر شما هم به دنبال خرید ماکروفر هستید حتما با اصطلاحات زیادی در این بین مواجه شده اید که شاید برایتان گیج کننده باشد. شاید اولین سوالی که برایتان پیش می آید این است که تفاوت بین ماکروفر و ماکروویو چیست؟ و کدام برای نیاز شما انتخاب مناسب تری است؟

سولاردم- ماکروفر - ماکروویو

شاید بعضی از افراد حتی این دو کلمه را به اشتباه به جا هم به کار ببرند اما این دو وسیله از نظر کارایی با هم متفاوتند. در ابتدا می خواهیم شما را با معنی برخی از کلماتی که ممکن است در هنگام خرید با آن مواجه شوید آشنا کنیم:

  • OVENS: فر
  • GAS OVENS: فر گازی
  • ELECTRIC OVENS: فر برقی
  • INDUCTION: فر اینداکشن
  • HALOGEN: فر هالوژن یا تابشی
  • MICROWAVES: مایکروویو

به طور کلی فر به دستگاهی اطلاق می شود که پخت و گرم کردن غذا را در محیط بسته و دمای یکنواخت در همه ی قسمت ها را فراهم می کند. ابتدایی ترین نوع فر ها با گاز کار می کنند و بسیار ساده کار می کنند. این نوع فر ها می توانند دما را بین ۱۰۰ تا ۲۵۰ درجه سانتیگراد تنظیم کنند و به لطف چند طبقه بودن آن ها می توان به طور بهینه از همه ی فضای آن استفاده کرد.

ماکروفر در فرهنگ فارسی به معنی تندپز است این دستگاه نوعی اجاق است که از طریق تاباندن ریز موج الکترومغناطیسی و با به جنبش درآوردن آب و دیگر مولکول‌ های قطبیده در غذا باعث ایجاد گرما می‌ شود و باعث پخت غذا در کمترین زمان ممکن می شود.

مایکروویو به دستگاهی گفته می شود که تنها مجهز به گرمکن با اشعه ( امواج مایکرو) و المنت تابشی از بالا باشد. خاصیت امواج رادیویی فرکانس بالا و طول موج کوتاه است که مثل پرتوهای قابل رویت نور،  بخشی از طیف الکترومغناطیسی را شامل می شوند. این امواج با توجه به نوع ماده ای که به آن تابیده می شوند، سه نوع واکنش نشان می دهند که ممکن است منعکس، منتشر یا جذب شوند. این امواج برای ارتباطات ماهواره ‌ای، گوشی همراه، رادار، راه ‌یابی در آسمان و دریا بکار رفته و از آنجا که با جذب شدن در مواد دارای آب دمای آن را بالا می برند، برای آشپزی و پخت غذا نیز به کار برده می شوند.

اگر بخواهیم به بیان ساده تفاوت این دو دستگاه را بیان کنیم می توان گفت در ماکروفر فرآیند پخت و پز توسط دما و گرما انجام می شود اما در ماکروویو این عملیات علاوه بر دما و گرما، اشعه WAVE نیز دخالت دارد.

پس از تولید مایکروویو و همزمان پیشرفت تکنولوژی فر دستگاه هایی تولید شد که هر دو قابلیت را داشتند یعنی هم فر کامل با تمام ویژگی ها و هم مایکروویو. کارخانجات مختلف این دسته از محصولات را همان فر معرفی کردن که قابلیت پخت و یخ زدایی از طریق امواج ماکرو به آن اضافه شده است .

سولاردام در حقیقت ترکیبی از تکنولوژی مایکروویو و امواج گرمایشی نوری است. در سولاردام ،سیستم پخت مایکروویو وجود دارد اما المنت های نوری نیز به سیستم اضافه شده است . در بالای محفظه پخت فر سولاردام یک هیتر ذغالی قرار گرفته که نوعی المنت نوری است و در داخل آن رشته های زغال قرار دارد و امواج نورانی با گرما و عمق نفوذ بسیار بالا تولید می نماید . علاوه بر هیتر زغالی، در کف محفظه پخت نیز یک سیستم مگاهیتر شامل چند نوع هیتر سرامیک و هالوژنی تعبیه شده که امواج گرمایشی نورانی را از سمت پایین به مواد غذایی می تابانند.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 3 =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.