مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

یکی از کلیدی‌ترین مواردی که همواره در خصوص لوازم گازسوز وجود دارد، رعایت ایمنی کامل در استفاده از آن‌ها می‌باشد. به طور قطع،  مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز وجود دارد که در صورت عدم توجه و رعایت نکردن آن‌ها، احتمال ایجاد خطرات جانبی را بسیار محتمل می‌نماید.

بر این اساس و با توجه به اهمیت برخی نکات در استفاده از وسایل گازسوز، لذا مجموعه خدمت نت وظیفه اجتماعی خود می‌داند جهت اطلاع کاربران و مشتریان خود، توضیحاتی هر چند مختصر در این خصوص بیان نماید. توصیه اکید ما به شما همراهان عزیز خدمت نت این است که در رعایت نکاتی که در ادامه به عنوان مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز به آن‌ها خواهیم پرداخت، نهایت توجه و وسواس را داشته باشند.

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

 استفاده از شیلنگ گاز استاندارد

اولین نکته مورد تاکید در هنگام استفاده از وسایل گازسوز، شیلنگ گاز است که به عنوان رابط میان وسایل گازسوز و لوله انشعاب گاز عمل می‌نماید. شیلنگ مورد استفاده اولاً باید از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار باشد و ثانیاً باید از سرشیلنگی و بست گاز استاندارد  برای گاز بندی شیلنگ گاز استفاده شود.

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

اگر بخواهیم به صورت خلاصه اصلی‌ترین ویژگی‌های مورد نیاز را برای یک شیلنگ گاز مناسب برشماریم، می‌توان به موارد زیر اشاره نمود :

  • شیلنگ باید در مقابل ترگیدگی و ترک خوردن از مقاومت بالایی برخوردار باشد
  • شیلنگ باید به جهت استحکام بیشتر دارای لایه نخی باشد
  • شیلینگ باید از انعطاف پذیری خوبی برخوردار باشد

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات محصولات گازسوز از تعرفه خدمات مرتبط آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

چنانچه در خصوص استفاده از وسایل گازسوز و نیز نصب دودکش نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید –  ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

استفاده از لوله دودکش مناسب

نکته‌ای دیگر که می‌توان از آن به عنوان یکی دیگر از مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز به آن اشاره نمود، استفاده از لوله دودکش مناسب برای وسایل گازسوز می‌باشد.

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

نکته قابل توجه این است که نیاز است تا برای پکیج و ابگرمکن بدون فن از دودکش سیمانی با قطر 15 و حداقل ارتفاع 4 متر استفاده شود . در صورتی که از دودکش فلزی استفاده می‌کنید، حتما باید نسبت به عایق بندی دودکش اقدام نمایید، زیرا امکان عرق کردن لوله دودکش و پوسیدگی لوله وجود خواهد داشت. برای بخاری می‌توان از دودکش با قطر 10 نیز استفاده کرد.

استفاده از لوله رابط دودکش مناسب

شناخت انواع دودکش و کلاهک دودکش در خدمت نت

اگر بخواهیم لوله‌هایی که به عنوان رابط دودکش بین وسایل گاز سوز و دودکش ساختمان را دسته بندی کنیم، می‌توان به 2 مدل استاندارد اشاره نمود :

  • لوله گالوانیزه
  • لوله استیل

با توجه به اینکه این احتمال وجود دارد که لوله به مرور زمان و به دلیل عرق نمودن دچار پوسیدگی شود و این پوسیدگی منجر به سوراخ شدن لوله و در نهایت نشت منواکسید کربن گردد، بهترین نوع لوله رابط دودکش بین وسایل گاز سوز و دودکش ساختمان لوله استیل می‌باشد، زیرا احتمال پوسیدگی در این لوله‌ها بسیار ناچیز است.

عدم استفاده لوله رابط دودکش آکاردئونی

شناخت انواع دودکش و کلاهک دودکش خدمت نت

یکی از اشتباهات رایج در میان افراد، استفاده از لوله‌های آکاردئونی به عنوان رابط دودکش بین وسایل گاز سوز و دودکش ساختمان است. لوله‌های رابط که به صورت آکاردئونی (فنری) هستند، به دلیل نوع ساختاری که در تولید آن‌ها لحاظ گردیده است، احتمال نشت منو اکسید کربن را به محیطی که در آنجا وسایل گازسوز نصب است را بسیار زیاد می‌کند. توصیه اکید این است که به هیچ عنوان از لوله رابط دودکش آکاردئونی استفاده نکنید.

استفاده از دودکش با کلاهک  H

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

نکته دیگری که باید به عنوان یکی دیگر از مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز به آن اشاره نمود، استفاده از دودکش با کلاهک H می‌باشد. بسیاری مواقع ممکن است به دلایلی برخی اشیا به درون لوله دودکش نفوذ کنند ، پرنده‌ای بر روی دهانه آن لانه کند و یا حتی ممکن است به دلیل وزش بادهای فصلی، منو اکسید به درستی از دودکش خارج نگردد و خطراتی را ایجاد نماید. به همین دلیل و به جهت جلوگیری از رخداد چنین مسائلی، توصیه می‌شود که در انتهای دودکش از کلاهک دودکش استفاده شود. بهترین نوع کلاهک دودکش، کلاهک H می‌باشد.

شما هم اکنون می‌توانید با ثبت درخواست خدمات محصولات گازسوز از تعرفه خدمات مرتبط آگاه شوید. جهت اطلاع از تعرفه کليک نماييد

چنانچه در خصوص استفاده از وسایل گازسوز و نیز نصب دودکش نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید –  ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

ارتفاع لوله دودکش

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

حداقل لوله دودکش 4 متر می‌باشد. و در صورتی که ارتفاع دودکش از حداقل ارتفاع لازم کمتر باشد، باعث کاهش مکش مناسب محصولات احتراق خواهد شد و خطر جانی به دنبال خواهد داشت.

عدم استفاده از بخاری، پکیج و آبگرمکن در حمام

یکی از مواردی که در چند سال اخیر به عنوان خطرآفرین‌ترین موارد گازگرفتگی باعث مرگ بسیاری از افراد شده بود، نصب پکیج، بخاری و ابگرمکن در محیط حمام بود. البته متاسفانه بسیاری هنوز هم مرتکب چنین اشتباهاتی می‌شوند. بدون شک یکی از مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز که باید توجهی جدی به آن شود، این است که به هیچ عنوان از پکیج، بخاری و ابگرمکن در فضای حمام استفاده نکنید، زیرا خطر مرگ را به همراه خواهد داشت.

دریچه تامین هوای لازم

مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز

خیلی مواقع در فصول سرد سال، افراد به جهت جلوگیری از اتلاف و هدر رفت گرمای محیط، نسبت به مسدود نمودن تمامی دریچه‌های ورود هوا اقدام می‌کنند. چنین عملی از جهتی که باعث جلوگیری از اتلاف انرژی می‌گردد، امری بسیار مناسب است، اما از جهتی هم ممکن است خطراتی جدی به همراه داشته باشد. از این رو توصیه می‌شود حداقل یک دریچه ورود هوا را مسدود نکنید تا در صورت لزوم نسبت به تعویض هوا محیط اقدام نمایید.

عدم استفاده از بخاری بدون دودکش در منزل

1772051 594

یکی از مواردی بسیار مهم در استفاده از وسایل گازسوز که نیاز است امروزه به آن توجه جدی داشته باشیم، استفاده از بخارهای بدون دودکش در منزل است. واقعیت این است که هدف از تولید بخاری‌های بدون دودکش، جهت استفاده از آن‌ها در محیط های تجاری است. یعنی در واقع مناسب محیط هایی است که به دلیل رفت و آمدهای زیاد، احتمال تعویض هوای محیط وجود دارد. از همین رو توصیه می‌گردد که به هیچ عنوان از بخاری بدون دودکش در منزل استفاده نکنید.

لوله‌های رابط دودکش را کاملاٌ درزبندی کنید

Big 1390 09 1652385420612816611020439414018217914516588

علاوه بر خطر مرگ بر اساس نصب پکیج، بخاری و ابگرمکن در محیط حمام، یکی از مواردی که بیشترین مورد از مرگ میر بر اساس گازگرفتگی را در طی سالیان متمادی به خود اختصاص داده است، نشت منو اکسید کربن به محیط به دلیل عدم درزبندی صحیح لوله‌های رابط دودکش بوده است.

برخی مواقع ممکن است به دلایلی وسایل گازسوز تکان‌هایی کوچک بخورند و در چنین شرایطی چنانچه لوله‌های رایط دودکش را به درستی درزبندی نکرده باشیم، احتمال نشت منواکسید کربن به علت تکان خوردن وسیله گازسوز بسیار محتمل است.

با توجه به اهمیت نصب لوله‌های رابط دودکش بین وسایل گاز سوز و دودکش ساختمان و همچنین کلاهک‌های مورد استفاده، پیشنهاد می‌کنیم جهت کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص نگاهی به مقاله ” شناخت انواع دودکش و کلاهک دودکش “ بیندازید.

چنانچه در خصوص استفاده از وسایل گازسوز و نیز نصب دودکش نیاز به راهنمایی و مشاوره دارید، می‌توانید با مجموعه خدمت نت در ارتباط باشید –  ۲۸۴۲۵۴۸۸-۰۲۱

مطالب مرتبط

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.