آموزش استفاده و نگهداری از کولر گازی اسپلیت

download

1- ماهی ۱ بار فیلتر های پلاستیکی داخل پنل را در آورده و زیر شیر آب ولرم با برس پلاستیکی نرم بشورید.

2- کثیف شدن این فیلترها باعث کم شدن فشار و سرعت پرتاب باد می شود و به طبع از سرمای کولر گازی کاسته می شود.  در صورت پاره شدن فیلتر کولرگازی حتما باید آن را تعویض کنید و از استفاده از فیلتر پاره یا روشن کردن کولر گازی بدون فیلتر خودداری فرمایید.

آموزش استفاده و نگهداری از کولر گازی اسپلیت

3- با دکمه MODE روی ریموت کنترل و حالت سرما و گرمای آن بازی نکنید!!

4- به شماره ارور های کولر گازی دقت کنید و ان را یاداشت کنید و در اختیار سرویسکار قرار دهید.

5- از پریزی که سیم کشی ضعیفی دارد برای تامین برق کولر گازی استفاده نکنید. همچنین به هیچ وجه از سایز ۱۸۰۰۰ به بالا از ۲ شاخه و پریز استفاده نکنید.چون آمپر بالا باعت آب شدن و آتش سوزی دو شاخه و پریز می شود.

6- ریموت کنترل را در اختیار کودکان قرار ندهید.

حتما بخوانید: 13 نکته کلیدی جهت کاهش مصرف برق کولر گازی

مراحل سرویس کولر گازی یا اسپلیت:

سرویس کولر گازی توسط یک سرویس کار در چند گام کلی خلاصه می گردد.لازم به ذکر است که در ادامه این مطلب تنها کلیات نحوه سرویس ارائه می گردد و سعی کرده ایم مطالب را به نحوی شرح دهیم که برای افراد غیر متخصص قابل فهم واقع باشد .

    • در مرحله اول ایمنی کاری می بایست رعایت شود.در این مرحله متخصص از شما درخواست می کند که تمامی راه های اتصال برق به دستگاه اسپیلت و یا کولر گازی به کلی قطع گردد.این مورد از مهمترین گام های سرویس است.این مرحله را می توان به دو راه به انجام رسانید.

روش اول:دو شاخه اصلی متصل به برق شهری را به طور کامل از پریز جدا کنید.

روش دوم:راه دیگر قطع جریان برق از طریق جعبه فیوز مادر واحد ساختمانیست. روش اول راه بهتریست چرا که ممکن است متخصص به هر دلیلی در قطع کردن فیوز به اشتباه بیفتد و یا به هر دلیل سیستم برق کشی ساختمان دچار مشکل شود.

    • در مرحله دوم باید به سرویس کندانسور(قسمتی از کولر گازی که بیرون از واحد ساختمانی قرار دارد) می بپردازیم.کندانسور کولر های گازی می بایست همواره تمیز باشد تا سیکل تبرید بتواند به درستی کار کند. متخصص با استفاده از فشار آب تمامی رسوبات و یا غبار موجود بر روی فن کندانسور را به طور از بین برده تا فن بتواند به درستی به کار خود ادامه دهد.لازم است بدانید فن نقش خنک کننده گاز مبرد و هسته اصلی دستگاه کولر گازی یا اسپلیت می باشد و چنانچه به درستی به عملکرد خود ادامه ندهد،دمای کندانسور به شدت بالا رفته و همین امر می تواند موجب اورلب کردن کمپرسور یا ذوب شدن سیم های موجود درون آن باشد که این مقوله باعث اتصالی برقی دستگاه و در نتیجه سوختن یا نیم سوز شدن موتور کندانسور می شود.لازم است بدانید شستشو و تمیز کردن کندانسور بوسیله آب می بایست جوانب احتیاط رعایت شود هر چند تمامی قطعاتی که به آب حساس هستند (مانند موتور فن بیرونی) دارای عایق پلاستیکی هستند لیکن رعایت اصول پیشگیری شرط اول سرویس کولر گازی دستگاه حساس می باشد.
    • در این مرحله فین ها پنل داخلی (تسریع بخش فرآیند حرارتی و برودتی)و کویل ها توسط متخصص تمیز و سرویس خواهد شد.فین ها و کویل ها نقشی اساسی در عملکرد کولر های گازی خواهند داشت و به مصر جذب گرد و غبار هستند.البته فیلتر های هوا در این مورد بسیاری از گرد و غبار موجود را به خود می گیرند و مانع رسیدن آن ها به کویل ها و فین ها می شود.
    • در گام اخر و مهمترین قسمت سرویس اسپیلت بررسی عملکرد کندانسور می باشد. نحوه عملکرد کولر گازی و تست نشتی لوله های متصل به پنل درونی ، خارجی و کنترل سرمایش و حرارت لوله ها بررسی شود.

 

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × یک =

کد تخفیف 10 درصدی

مجموعه‌ خدمت نت هموراه تلاش دارد تا حد امکان بستری را فراهم نماید تا کاربران و مشتریان مجموعه بتوانند با کمترین هزینه ممکن، بیشترین خدماتِ با کیفیت را دریافت نمایند.

از این رو ما این امکان را فراهم نموده‌ایم تا تمامی همراهان این مجموعه از طریق دنبال کردن حساب کاربری اینستاگرام خدمت نت، از 10درصد تخفیف برای اولین سفارش خود بهره‌مند گردند.

جهت بهره‌مندی از تخفیف، بر روی دکمه زیر کلیک نمایید و سپس صفحه رسمی خدمت نت در اینستاگرام را فالو نمایید. پس از فالو، در کمتر از 24 ساعت، کد تخفیف برای شما دایرکت خواهد شد.