مشکلات جاروبرقی ها و راه حل مناسبی برای آن ها

جارو برقی نیز یکی از لوازم اصلی خانه ها به شمار می آیند.ما در این مقاله قصد داشته متداول ترین مشکلات در جاروبرقی ها و راه حل مناسبی برای رفع آن ها را برای شما شرح دهیم.
در صورتی که جارو برقی شما به تعمیر نیاز داشته و خود از عهده تعمیر آن برنیامدید نیرو های متخصص ما در این امر شما را به بهترین نحو یاری خواهند نمود. متخصصین ما در زمینه تعمیر جاروبرقی های سامسونگ، ال جی و بوش و دیگر برند ها تجربه های بسیاری دارند.

جاروبرقی

جاروبرقی

مشکلات جارو برقی ها و راهی مناسب برای رفع آن ها

• جاوربرقی روشن نمی شود

تعمیرات جاروبرقی

تعمیرات جاروبرقی

۱٫ ممکن است مشکل از عدم وجود برق در پریز باشد.

برای اطمینان از این موضوع بایستی پریز را به کمک یک ولت متر آومتر تست نمایید. محدوده ولت متر را روی ۲۵۰ قرار داده و با آن برق پریز را اندازه بگیرید. در صورتی که مشکل از پریز بوده نسبت به رفع آن اقدام نمایید.

۲٫ شاید دو شاخه جارو و یا سیم رابط خراب شده باشند.

برای تشخیص این مشکل بایستی بدنه جارو را باز نموده و به کمک ولت متر، برق رسیده به سیم جمع کن را اندازه گیری نمایید. در صورتی که سیم رابط مشکل داشته باشد، باید اول به بررسی دوشاخه پرداخته و در صورت عدم سلامت دوشاخه، هر دو آن ها را عوض نمایید اما اگر سیم رابط خراب شده باشد نیازی به عوض نمودن دوشاخه نمی باشد.

۳٫ احتمال داشته خرابی سیم جمع کن باعث روشن نشدن جاروبرقی شده باشد.

گاهی اوقات اتصال شاخک های سیم جمع کن به حلقه های گردان قرقره قطع شده، و اگر چه سیم جمع کن دارای برق بوده اما این برق به دستگاه نخواهد رسید. در چنین شرایطی بایستی شاخک ها را اندکی به شکل عمودی نزدیک کرده و قرقره را روی آن بگذارید. در این صورت فشاری که حلقه های گردان روی شاخک ها ایجاد خواهند نمود باعث رانده شدن آن ها به سوی پایین خواهد شد. از آن جایی که شاخک ها حالت فنری داشته به راحتی با حلقه های گردان ارتباط برقرار نموده و در نتیجه دستگاه روشن می گردد.

۴٫ گاهی اوقات روشن نشدن جاروبرقی ناشی از معیوب بودن کلید قطع و وصل دستگاه می باشد.

برای بررسی این مشکل، ابتدا جارو را از برق کشیده، و بعد به کمک یک اهم متر کلید روشن خاموش را امتحان نمایید. کار نکردن عقربه های اهم متر به منزله خرابی کلید روشن و خاموش بوده و در صورت سلامت این کلید در حالت روشن اهم متر عدد صفر و در حالت خاموش، بی نهایت را به نمایش در خواهد آورد.

۵٫ یکی دیگر از دلایل، سوختگی رله می باشد.

در ساخت برخی از جاروبرقی ها از رله استفاده شده و گاهی اوقات در آن ها شاهد سوختگی رله خواهیم بود که برای اطمینان از این موضوع بایستی اول سیم هایی که به کلید روی دسته جارو وصل بوده را به کمک یک اهم متر بررسی کنید. بعد از آن نوبت به تست کلید روی دسته رسیده و اگر سالم بود رله را چک کنید. جهت تست رله بایستی جارو را به برق زده و به کمک یک پیچ گوشتی دسته عایق نسبت به بستن کلید قدرت رله اقدام نموده و در صورتی که دستگاه روشن شد، اشکال از رله بوده و در واقع سیم های رابط رله و یا ساختمان روی آن صدمه دیده است.

۶٫ یکی دیگر از دلایل روشن نشدن جاروبرقی، معیوب بودن مدار موتور می باشد.

برای تشخیص این مشکل ابتدا موتور را به صورت مجزا به برق زده و چنانچه روشن نشده، اتصال آن به برق را جدا نموده و به کمک یک اهم متر مطمئن گردید که تک تک اجزاء به یکدیگر متصل هستند، در صورتی خرابی هر یک از اجزا نسبت به تعویض آن اقدام نمایید.

۷٫ مشکل آخر نیز، سوخته شدن موتور به طور کامل می باشد که البته پس از نیم سوز گشتن رخ خواهد داد.

چنانچه موارد فوق را بررسی نموده و موتور باز هم روشن نشد ممکن است موتور خراب شده باشد.

• قدرت موتور جاروبرقی کاهش یافته است.

یکی دیگر از مشکلات شایع در جاروبرقی ها کاهش قدرت موتور می باشد. در چنین شرایطی اگر چه دستگاه روشن شده اما توان آن بسیار پایین می باشد. این مشکل می تواند به دلایل زیر صورت گرفته باشد:

۱٫ آلودگی کلکتور می تواند باعث کم شدن قدرت دستگاه گردد.

برای حل این مشکل بایستی به کمک تینر های فرار قوی و یا بنزین این قطعه را پاک کنید. به هیچ وجه برای این کار از سمباده استفاده نکنید چرا که احتمال داشته ذرات ساییده شده مس در بین شیار تیغه ها رفته و باعث برقراری اتصال در میان آن ها شده، که این مسئله باعث سوختگی آرمیچر خواهد شد. در زمان نظافت کلکتور بایستی سیم پیچ ها به نسبت کلکتور در سطح بالاتری قرار گرفته تا مواد پاک کننده به سیم پیچ ها آسیبی وارد نکنند.

۲٫ یکی دیگر از دلایل، از کار افتادن زغال می باشد.

در زمان عوض نمودن زغال نیاز بوده بخشی از آن که با کلکتور در تماس بوده به شکل حلال باشد، اما بیشتر مواقع در زمان تعویض امکان قرار گیری آن به شکل حلال وجود نداشته و ساییدگی آن، کلکتور را کثیف خواهد نمود.

۳٫ گاهی اوقات از کار افتادن یاطاقان ها نیز باعث کم شدن قدرت دستگاه خواهد شد.

در صورت خرابی بلبرینگ یا بوش ها، آرمیچری که به کمک یاطاقان ها می چرخیده، مشکل پیدا می نماید. (با خراب شدن یاطاقان ها، بین آرمیچر چرخان و کفشک های قطب اصطکاک به وجود آمده و صدا ناخوشایندی ایجاد خواهد شد.) برای آن که مطمئن گردید مشکل از یاطاقان ها می باشد، می توانید به بررسی هسته فلزی آرمیچر پرداخته که احتمالا در اثر اصطکاک میان آرمیچر و کفشک های قطب، ساییده شده و در واقع ازاین طریق می توان شکل یاطاقان ها را نیز تشخیص داده و مشکل آن ها را رفع نمود.

۴٫ گاهی نیم سوز بودن موتور نیز قدرت آن را به میزان قابل توجهی کاهش خواهد داد.

برای تشخیص این مشکل بایستی جریان مصرفی دستگاه را اندازه گیری نمایید. جهت انجام این کار جارو را باز نموده و جریان را اندازه بگیرید. در صورت بالا و یا پایین بودن بیش از حد جریان مصرفی، موتور نیم سوز گشته است.

 

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید
[جمع امیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]
اگر خوشتون اومد با دوستاتون به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست