لوله کشی روکار

اگر لوله کشی ساختمان فرسوده یا دارای نشتی می باشد . راحت ترین و اقتصادی ترین راه ، لوله کشی روکار است . لوله کشی روکار در روی کار انجام می شود و نیاز به کنده کاری و بازسازی کف ندارد.

لوله کشی روکار به روش انشعابی صورت می گیرد و از لوله های پلیمری و یا ۵ لایه استفاده می شود . پیشنهاد مجموعه خدمت نت استفاده از لوله های ۵ لایه می باشد ، زیرا دارای مقاوت و انعطاف بیشتری می باشند.

نکات مهم در اجرای لوله کشی روکار:

  • بهترین لوله برای اجرای لوله کشی روکار استفاده از لوله های ۵ لایه می باشند ، زیرا انعطاف پذیری بیشتر دارند و این امر باعث می شود که از اتصلات کمتری استفاده شود.
  • برای اجرای لوله کشی روکار باید راحترین و کوتاه ترین مسیر انتخاب شود ، زیرا اتصلات کمتری استفاده می شود.
  • برای این که لوله کشی نمای بهتری داشته باشد ، بهترین راه استفاده از داکت می باشد تا لوله کشی روکار را مخفی کند.
  • تمیزی انجام کار
  • مهار کردن لوله ها با استفاده از بست های مناسب و اتصالات بست دار
  • عایق کردن لوله ها که در فضای باز لوله کشی شده اند ، تا در فصل زمستان منجر به ترکیدگی لوله ها نشود.
  • جلوگیری از ایجاد خسارت به کف و دیوارها، مخصوصا نواحی که عایق بندی شده اند.
  • استفاده از لوله ها با سایز مناسب که کمترین افت فشار را داشته باشد.

 

لوله کشی روکار

توجه : لوله کشی در سرویس ها بهداشتی ، نباید به هیچ عنوان از کف عبور دهیم ، زیرا این امر باعث می شود که پشت لوله ها منبع آلودگی شود.  و حتی نمی توان کف سرویس ها را بدلیل عایق کاری سوراخ کرد ، زیرا این امر باعث می شود عایق بندی کف سرویس بهداشتی اسیب ببیند . بهترین راه  لوله کشی فاصله دادن لوله ها از کف سرویس بهداشتی می باشد.

نحوه اجرای لوله کشی روکار با لوله های ۵لایه یا پلیمری با یکدیگر متفاوت می باشد. در اجرای لوله کشی با لوله های پلیمری باید از دستگاه اتو برای اجرا لوله کشی استفاده کرد ولی اجرای لوله کشی با لوله های ۵لایه به دو صورت پرسی  و مهره ماسوره ای اجرا می شود که اجرای لوله کشی با استفاده از لوله های ۵ لایه مدل پرسی در مقایسه با ۲ نوع دیگر پیشنهاد می شود. اما  باید به این نکته هم اشاره کرد که هزینه اتصالات در لوله کشی با لوله های پرسی بسیار بیشتر از لوله های پلیمری می باشد.

در هر صورت اگر برای لوله کشی نیاز به کارشناسی یا مشاوره رایگان داشتید ، مجموعه خدمت نت با در اختیار داشتن کارشناسان و مهندسین مجرب در خدمت شماست.

 

 

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید
[جمع امیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]
اگر خوشتون اومد با دوستاتون به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست