دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج دیواری

دلایل خاموش و روشن شدن مداوم پکیج دیواری

در این مقاله ما قصد داشته به زبانی کامل ساده و گویا دلایل عمده خاموش و روشن شدن مداوم پیج دیواری را عنوان نموده تا با توجه به آن ها خود به تنهایی بتوانید اقدام به رفع این مشکل نمایید، با ما همراه باشید.

این مشکل به طور معمول بر اثر ۷ دلیل رخ خواهد داد که سه علت در رابطه با عدم دریافت و یا جریان آب در دستگاه بوده و ۴ علت بعدی نیز مرتبط به قطعات دستگاه می باشند.

اول از همه به بررسی ۳ دلیل اول پرداخته و برای آن ها راهکاری معرفی خواهیم نمود:

·        وجود هوا در تاسیسات

برای حل این مشکل اقدام به هواگیری سیستم نمایید. در صورت وجود هوا در درون سیستم چند ثانیه ای پکیح دیواری آب دریافت نمی نماید. پکیج بلافاصله پس از مشاهده عدم جریان آب اقدام به صدور فرمان خاموشی خواهد نمود.

در صورتی که در رابطه با هواگیری رادیاتورها و سیستم تأسیساتی اطلاعات لازم را نداشته می توانید پیش از انجام این کار از مقاله نحوه هواگیری رادیاتورها و سیستم های تأسیساتی کمک بگیرید.

·        انسداد مسیر تاسیسات

یکی دیگر از دلایل عمده خاموش و روشن شدن مداوم پیج دیواری ممکن است مسیر لوله کشی رادیاتورها دچار گرفتگی شده باشد و این موضوع سبب قطعی آب در لحظه و عدم دریافت آب توسط دستگاه و نیز خاموشی پکیج می گردد.

جهت حل این مشکل اول از همه اقدام به باز نموده صافی های زیر پکیج دیواری پرداخته و پس از تمیز نمودن فیلترهای آن در صورت عدم رفع مشکل جهت خارج نمودن تمامی رادیاتورها از مدار شیر ورودی رادیاتوررا بسته تا بتوان تشخیص داده که گرفتگی مربوط به کدام یک از مسیرهای لوله کشی رادیاتورها می باشد.

  به طور معمول در اکثر مواقغ خاموش و روشن شدن پکیج دیواری به دلیل رادیاتورها، مربوط به گرفتگی صافی ها و یا مسیر لوله کشی می باشد.

·        خرابی پمپ

یکی از دلایل عمده خاموش و روشن شدن مداوم پیج دیواری وجود اشکال در آبرسانی به پمپ می باشد. برای حل این مشکل اقدام به باز نمودن پیچ قرار گرفته بر روی پمپ نموده تا مطمئن گردید که پمپ در در زمان کار کردن پکیج دیواری عملکردی مطلوبی را از خود نشان می دهد.

·        وجود اشکال در الکترود یون

یکی دیگر از دلایل عمده خاموش و روشن شدن مداوم پیج دیواری  الکترود یون در واقع وسیله ای جهت تشخیص شعله بوده که در صورت خرابی این قطعه پکیج دیواری به خوبی قادر به تشخیص تشکیل شعله نخواهد بود. لذا برد دستگاه اقدام به صدور فرمان قطعی شعله و نیز خاموشی پکیج دیواری می نماید. همچنین ممکن بوده قرار گیری الکترود یون در روی مشعل به خوبی صورت نگرفته باشد.  

برای رفع این مشکل کاور پکیج دیواری را باز نموده و بعد از روشن کردن پکیج از تماس و یا عدم تماس الکترود یون با شعله اطمینان حاصل نمایید.

·        بررسی تنظیم گاز

 کمتر زمانی شیر تنظیم گاز منجر به قطعی ناگهانی گاز به پکیج دیواری شده و اکثر مواقع این مشکل ناشی از عدم تنظیم بودن ورودی هوا و گاز به پکیج دیواری خواهد بود که منجر به تنظیم نبوده شعله خواهد شد.

اما برای اطمینان بیشتر به بررسی تنظیم گاز پرداخته و در صورت لزوم اقدام به تعویض آن نمایید.

پکیج دیواری·        عدم تخلیه صحیح دود

یکی دیگر از دلایل عمده خاموش و روشن شدن مداوم پیج دیواری این است که گاهی اوقات عدم تخلیه صحیح دود از دودکشی ترموستات نیز سبب شده صدور فرمان خاموشی پکیج توسط دودکش خواهد شد. برای حل این مشکل به بررسی مسیر دودکش و نیز حسگر دود بپردازید.

·        خرابی برد پکیج دیواری

یکی دیگر از دلایل عمده خاموش و روشن شدن مداوم پیج دیواری شاید هم این مشکل از خود برد اصلی بوده و در واقع وجود عیبی در برد اصلی مانع از عملکرد صحیح سنسورها شده است. در صورت خرابی مدار تشخیص شعله در بخش برد بایستی آن را عوض نمود.

امیدواریم مطالب این مقاله برای شما مفید واقع شده باشد، همچنین میتوانید بهترین قیمت دستگاه های سرمایشی و گرمایشی را درسایت تهویه پارس مشاهده فرمایید.

 

 

به این مطلب چه امتیازی میدهید
[جمع امیازات: 0 میانگین امتیاز: 0]
اگر خوشتون اومد با دوستاتون به اشتراک بزارید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست